Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bosch zabezpiecza Muzeum Historii Żydów Polskich
Data dodania: 04.04.15

 

Nagłośnienie ewakuacyjne, systemy alarmu pożaru, kontrola dostępu, systemy sygnalizacji włamania i napadu, monitoring kamerowy oraz zintegrowane systemy bezpieczeństwa to rozwiązania, które Bosch Systemy Zabezpieczeń dostarczył do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

 

 

 20150404Bosch Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie wyposażone jest w profesjonalne systemy zabezpieczeń Bosch, zapewniające bezpieczeństwo zarówno w części muzealnej jak i administracyjnej. Fot. Wojciech Kryński/ Muzeum POLIN

 

 

Nowoczesne obiekty muzealne, takie jak Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, są wyposażone w profesjonale systemy zabezpieczeń w celu ochrony zwiedzających i eksponatów. Bosch dostarczył rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zarówno w części muzealnej, jak i administracyjnej. Oprócz niewidocznych dla oka zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w przestrzeni muzealnej zainstalowano ponad 3000 elementów systemów ochrony takich jak kamery, czujki pożarowe, czytniki kontroli dostępu, czujki alarmowe oraz głośniki DSO.


„Bosch dostarczył do Muzeum POLIN nie tylko same produkty lecz kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia, które odpowiadają na złożone potrzeby tego obiektu. Pozwoliło to na stworzenie jednego z nowocześniejszych zintegrowanych systemów zabezpieczeń w Polsce” – powiedział Krzysztof Góra, dyrektor handlowy działu Bosch Systemy Zabezpieczeń.

 

 

 20150404BoschPraesideo system nagłośnieniowo-ostrzegawczy

Dźwiękowy system nagłośnieniowo-ostrzegawczy Praesideo sprawdza się w obiektach o złożonej kubaturze i wielu funkcjonalnościach, takich jak Muzeum POLIN. W pełni cyfrowy system jest w stanie obsłużyć 28 informacyjnych kanałów audio jednocześnie w maksymalnie 440 strefach nagłośnieniowych. Funkcjonalność systemu pozwala na jednoczesne emitowanie 4 komunikatów ewakuacyjnych do różnych miejsc w Muzeum. Fot. Bosch

 

Jednym z filarów bezpieczeństwa pożarowego jest dźwiękowy system nagłośnieniowo-ostrzegawczy Praesideo, który sprawdza się w obiektach o złożonej kubaturze i wielu funkcjonalnościach, tak jak ma to miejsce w Muzeum POLIN. W pełni cyfrowy system jest w stanie obsłużyć 28 informacyjnych kanałów audio jednocześnie w maksymalnie 440 strefach nagłośnieniowych. Funkcjonalność systemu pozwala na jednoczesne emitowanie 4 komunikatów ewakuacyjnych do różnych miejsc w Muzeum. Do ewakuacji głosowej zastosowano 5 typów głośników DSO – kolumny głośnikowe, głośniki sufitowe, projektory dźwięku, głośniki naścienne i tuby głośnikowe.

 

 

20150404BoschST02c-03.15

Centralę sygnalizacji pożaru FPA 5000 razem z inteligentnymi czujkami pożarowymi tworzy skuteczny system alarmowania na wypadek pożaru. System składa się z czujek punktowych serii Magic.sens, natomiast do detekcji pożaru w wysokich pomieszczeniach zastosowano czujki liniowe. Ciekawym rozwiązaniem jest wyniesiona klawiatura obsługi, która realizuje w 100% zadania kontrolera umieszczonego we wnętrzu centrali pożarowej. Taki panel ułatwia obsłudze budynku Muzeum zarządzanie i sterowanie systemem pożarowym. Fot. Bosch

 

Jak najszybsza i niezawodna detekcja źródła pożaru jest zadaniem priorytetowym w przypadku każdego pożaru. Dlatego Bosch dostarczył do Muzeum POLIN centralę sygnalizacji pożaru FPA 5000, która razem z inteligentnymi czujkami pożarowymi tworzy skuteczny system alarmowania na wypadek pożaru. System składa się z czujek punktowych serii Magic.sens, natomiast do detekcji pożaru w wysokich pomieszczeniach zastosowano czujki liniowe. Ciekawym rozwiązaniem jest wyniesiona klawiatura obsługi, która realizuje w 100% zadania kontrolera umieszczonego we wnętrzu centrali pożarowej. Taki panel ułatwia obsłudze budynku Muzeum zarządzanie i sterowanie systemem pożarowym.

 

 

20150404BoschST02d-03.15

Bosch dostarczył system bazujący na technologii IP składający się z kontrolerów serii AMC oraz czytników zbliżeniowych rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach, w których wymagana jest kontrola wejścia. System obsługuje prawie 190 czytników zbliżeniowych rozmieszczonych na 100 parach drzwi z dwustronną kontrolą przejścia. Fot. Bosch

 

Za sygnalizowanie prób włamania do pomieszczeń Muzeum odpowiada centrala MAP 5000, wykorzystująca innowacyjną technologię Local Security Network (LSN). Urządzenia w technologii LSN mają szeroki zakres działania – od detektorów ruchu PIR/MW, przez detektory sejsmiczne i zbicia szkła, po kontaktrony magnetyczne i przyciski napadowe. Centrala może składać się nawet z 1500 elementów, działać w 500 różnych obszarach i być obsługiwana przez 1000 użytkowników. System MAP 5000 składa się z ponad 70 różnych typów adresowalnych elementów i może być obsługiwany przez 32 klawiatury rozmieszczone w różnych częściach obiektu.

 

 

 20150404BoschST02e-03.15

Oprogramowanie do zarządzania sygnałem wizyjnym (Bosch Video Management System — BVMS) zapewnia całodobowy nadzór nad obiektem przy pomocy kamer. Muzeum posiada wersję oprogramowania BVMS 5.0. Macierze zapisu o łącznej pojemności 76 TB zapewniają materiał archiwalny na okres 1 miesiąca. BVMS w pełni obsługuje funkcję inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analysis — IVA), która wykrywa nietypowe zdarzenia i wysyła ostrzeżenia o nich.  Fot. Bosch

 

Dzięki graficznej klawiaturze dotykowej w postaci kolorowych ikon, obsługa systemu jest intuicyjna i niezwykle prosta, a komunikaty na ekranie panelu mogą być wyświetlane w jednym z 12 języków. Zadaniem systemu MAP 5000 w Muzeum jest ochrona części administracyjnej i biurowej oraz magazynu ze zbiorami. System składa się z ponad 700 różnego rodzaju czujek alarmowych odpowiadających za wczesną detekcję wtargnięcia. 19 klawiatur sterujących rozmieszczonych w różnych miejscach Muzeum pozwala uzbrajać i rozbrajać system alarmowy.

 

 

 20150404BoschST02f-03.15

Oprogramowanie do zarządzania sygnałem wizyjnym (Bosch Video Management System — BVMS) zapewnia całodobowy nadzór nad obiektem przy pomocy kamer. Muzeum posiada wersję oprogramowania BVMS 5.0. Macierze zapisu o łącznej pojemności 76 TB zapewniają materiał archiwalny na okres 1 miesiąca. BVMS w pełni obsługuje funkcję inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analysis — IVA), która wykrywa nietypowe zdarzenia i wysyła ostrzeżenia o nich. Fot. Bosch

 

Ważnym elementem systemu zabezpieczeń w wielu pomieszczeniach Muzeum jest kontrola dostępu. Bosch dostarczył system bazujący na technologii IP składający się z kontrolerów serii AMC oraz czytników zbliżeniowych rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach, w których wymagana jest kontrola wejścia. System obsługuje prawie 190 czytników zbliżeniowych rozmieszczonych na 100 parach drzwi z dwustronną kontrolą przejścia. System KD jest wizualizowany i zarządzany z pozycji platformy integrującej BIS (Building Integration System).

 

Oprócz produktów służących ochronie pożarowej, w Muzeum został zainstalowany zaawansowany system CCTV bazujący na technologii IP. Monitoring kamerowy składa się z ok. 150 kamer stałopozycyjnych, kopułkowych i obrotowych. W miejscach wymagających szczególnie wyraźnego obrazu zamontowano najnowszą serię kamer HD typu Starlight. Kamery te charakteryzują się niezwykłą czułością, co pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych i w kontrastowych scenach.

 

 

20150404BoschST02g-03.15

 

 

Systemy zabezpieczeń w Muzeum POLIN są zintegrowane na platformie BIS (Building Integration System). System integracji budynków Bosch dostarcza szeroki zakres możliwości centralizacji zarządzania alarmami, wygodnego wyświetlania elementów systemu na mapach lokacyjnych lub tzw. „action planach”. W przypadku alarmu system wyświetla operatorom procedury postępowania i umożliwia dostosowanie reakcji systemu w zależności od rodzaju zdarzenia.  Fot. Bosch

 

Na system bezpieczeństwa w Muzeum składa się także oprogramowanie do zarządzania sygnałem wizyjnym (Bosch Video Management System — BVMS), które zapewnia całodobowy nadzór nad obiektem przy pomocy kamer. Muzeum posiada wersję oprogramowania BVMS 5.0. Macierze zapisu o łącznej pojemności 76 TB zapewniają materiał archiwalny na okres 1 miesiąca. BVMS w pełni obsługuje funkcję inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analysis — IVA), która wykrywa nietypowe zdarzenia i wysyła ostrzeżenia o nich. Kiedy alarm jest wyzwalany, BVMS może wyświetlić instrukcje przeznaczone dla odpowiednich służb, aby zagwarantować, że postępowanie w sytuacjach awaryjnych będzie zgodne z przyjętymi procedurami.

 

Systemy zabezpieczeń w Muzeum POLIN są zintegrowane na platformie BIS (Building Integration System). System integracji budynków Bosch dostarcza szeroki zakres możliwości centralizacji zarządzania alarmami, wygodnego wyświetlania elementów systemu na mapach lokacyjnych lub tzw. „action planach”. W przypadku alarmu system wyświetla operatorom procedury postępowania i umożliwia dostosowanie reakcji systemu w zależności od rodzaju zdarzenia.

 

Zdjęcia: ST02a-03.15, ST02b-03.15, ST02c-03.15, ST02d-03.15, ST02e-03.15, ST02f-03.15, ST02g-03.15

Przedruk zdjęć do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem:

- zdjęcie Muzeum – Fot. Wojciech Kryński/ Muzeum POLIN
- zdjęcia produktów – Fot. Bosch

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik