Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Montaż stolarki nowatorską metodą KiK po raz pierwszy w praktyce
Data dodania: 16.04.15

 

WIDERSKI, partner handlowy firmy Vetrex, przeprowadził pierwszą instalację stolarki w systemie montażu okien w warstwie ocieplenia KIK.
Energooszczędność rozwiązań bezsprzecznie jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze stolarki. Świadomi klienci, decydując się na zakup okien o właściwościach wysoce termoizolacyjnych, oczekują od sprzedawców profesjonalnego, energooszczędnego montażu, który pozwoli w pełni wykorzystać ciepłochronne walory stolarki.

 

20150404montaż metodą KIK 1

 

 

Innowacyjne metody tzw. „ciepłego” montażu cieszą się wśród klientów Autoryzowanych Salonów Sprzedaży Vetrex coraz większym zainteresowaniem. Gdy na rynku pojawiła się kolejna technika energooszczędnego osadzania okien poza licem muru – montaż KIK, premierowo zaprezentowany podczas poznańskich Targów Budma, ekipa salonu Widerski podjęła wyzwanie i jako pierwsza zastosowała metodę w praktyce. Nowatorski montaż stolarki wykonanej w systemie Vetrex V90+ zrealizowany został w zlokalizowanej w Suszcu k. Żor inwestycji prywatnej zaledwie kilka dni po prezentacji systemu na targach.


„Proponujemy klientom najnowocześniejsze rozwiązania, dlatego chętnie poznajemy nowe technologie i regularnie się szkolimy. Mamy duże doświadczenie w zakresie różnych metod montażu energooszczędnego. KIK zwrócił naszą uwagę, ponieważ łączy wykorzystanie dobrze nam znanych i wielokrotnie sprawdzonych akcesoriów oraz materiałów montażowych w jednej metodzie. Integracja korzyści płynących z zastosowania ich w jednym rozwiązaniu pozwala uzyskać zupełnie nową jakość montażu” – wyjaśnia Michał Widerski, właściciel salonu sprzedaży, który zrealizował pionierski projekt.

 

20150404montaż metodą KIK 1a

 


Koncepcja montażu okien KIK łączy w sobie solidne mocowanie mechaniczne i skuteczne uszczelnienie połączenia okien z murem, zapewniające zauważalne korzyści w zakresie izolacji termicznej oraz szczelności połączenia. W metodzie tej przeszklenie montowane jest na konsolach i wspornikach marki KNELSEN. Wykonana z tych elementów konstrukcja dobrze przenosi obciążenia powalając na wysunięcie okna poza lico muru, w warstwę ocieplenia i osadzenie go na specjalnej kształtce – „ciepłym parapecie” – którego tradycyjną funkcją jest uszczelnienie progu okna, lecz który pełni też funkcję podpory dla dolnej ramy okiennej. Nazwa nowego rodzaju montażu jest skrótem od KNELSEN i KLINAR – nazw firm będących producentami kluczowych komponentów w nim wykorzystywanych i twórcami nowego, opatentowanego rozwiązania.


„Nowa technika montażu rozwiązuje dwa istotne problemy pojawiające się przy zastosowaniu innych metod wykorzystujących konsole stalowe. Dzięki przytwierdzeniu konsol i wsporników bocznych doczołowo od strony zewnętrznej, KIK pozwala na wyeliminowanie punktowych mostków cieplnych w obrębie ościeży, co pozytywnie wpływa na termikę połączenia okna z murem. Kolejnym problemem rozwiązanym przy użyciu Systemu KiK jest możliwość pełnego uszczelnienia połączenia okna z murem niezależnie od etapu prac elewacyjnych” – tłumaczy Marcin Tomczyński, z-ca dyrektora ds. technicznych i rozwoju w Vetrex.


W systemie KiK wykorzystywane są także specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU do styropianu, natomiast szczelina pomiędzy ramką a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień w nieocieplonym jeszcze budynku. Od zewnątrz szczelina dylatacyjna zabezpieczona jest przed przenikaniem wody i chłodnego powietrza szeroką folią paroprzepuszczalną zachodzącą mocno na mur, aby zapewnić jak największą powierzchnię połączenia, a tym samym jego szczelność. W montażu wykorzystywane są także folie paroizolacyjne umiejscowione od wnętrza budynku.


„Montaż przeprowadzony przez ekipę z salonu Widerski zasługuje na wzorową ocenę. Montażyści doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, jakim jest przeprowadzenie pionierskiego montażu, zwłaszcza, że budynek w którym stolarka została zainstalowana posiada specjalną betonową konstrukcję szkieletową wypełnioną materiałem izolacyjnym. W budownictwie jednorodzinnym to rzadko spotykany materiał, a praca z nim nie jest łatwa. Wszystko to potwierdza wyjątkowe kompetencje ekipy firmy Widerski i doskonałą znajomość tematu energooszczędności montażu” – podsumowuje Marcin Tomczyński.

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik