Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Hartowane szkło dekoracyjne AGC – nowe szkło Matelac T
Data dodania: 26.06.15

AGC przedstawia nowość ze swojego rosnącego asortymentu szkła dekoracyjnego: Matelac T – hartowane szkło lakierowane o satynowym wykończeniu. Zaprojektowane, by wychodzić naprzeciw panującej modzie na gładkie, matowe powierzchnie, szkło Matelac T stanowi uzupełnienie palety kolorów linii Lacobel T, prezentując przy tym cały wachlarz nowych możliwości oferowanych przez współczesne wzornictwo, a jednocześnie zachowując te same zalety i właściwości.

 


Hartowane szkło lakierowane o satynowym wykończeniu
Matelac T to szkło float z jednej strony trawione kwasem i pokryte wysokiej jakości lakierem, które musi zostać poddane obróbce cieplnej z drugiej strony. Jest to pierwsze lakierowane szkło o satynowym wykończeniu, które przetwórca szkła może natychmiast pociąć i poddać obróbce cieplnej w swoim zakładzie. Po zahartowaniu szkło Matelac T staje się faktycznie szkłem emaliowanym, odpornym na wilgoć, zarysowania, wysoką temperaturę i promienie UV.


Dostępne w takiej samej standardowej palecie 15 modnych odcieni co Lacobel T, szkło Matelac T pozwala architektom oraz projektantom wnętrz na kreatywną grę kontrastami i perspektywą. Stanowi zatem atrakcyjny dodatek do kompleksowej oferty szkła dekoracyjnego ACG.

 

20150622AGC FOTO0409 copy

 


Wytrzymałość i bezpieczeństwo
Szkło Matelac T spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w zastosowaniach publicznych oraz prywatnych. Może być stosowane zarówno w architekturze wnętrz, jak i na zewnątrz, począwszy od mebli, okładzin ściennych, blatów roboczych i witryn sklepowych aż po okładziny elewacyjne i spandrele.


Srebrny Certyfikat Cradle to Cradle
Za sprawą poszerzenia bogatego portfolio produktów wyróżnionych Srebrnym Certyfikatem Cradle to Cradle (gamy Lacobel, Lacobel T, Matelac, Mirox i Matelux) o linię szkieł Matelac T, architekci i projektanci mogą korzystać z jeszcze bogatszego asortymentu produktów przyjaznych dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu produktów z certyfikatem Cradle to Cradle architekci, projektanci i specjaliści ds. specyfikacji technicznej zyskują możliwość podwyższenia punktacji projektów w międzynarodowym systemie certyfikacji budownictwa ekologicznego LEED.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik