Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Liderzy branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej w zakresie projektowania, inwestycji budowlanych oraz prewencji pożarowej.
Data dodania: 09.07.15

20150303mmslogo kongresPonad 1000 specjalistów spotka się 23 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas największego wydarzenia branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce (Technologia BIM, Systemy Sygnalizacji Pożaru i BMS)

 

Już wkrótce bo 23 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Konsula Honorowego Finlandii, będzie miała miejsce 12 edycja Ogólnopolskiego Kongresu Pożarnictwa – największego wydarzenia w branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

 

Specjalistyczne wykłady, pokazy ratownictwa technicznego, medycznego – udzielania pierwszej pomocy, technik gaszenia, warsztaty „praktyka” oraz najlepsi z branży eksperci to tylko przedsmak tego co wydarzy się w tym dniu. Stadion Narodowy kojarzony przede wszystkim z piłką nożną przejmą na ten dzień znawcy ochrony przeciwpożarowej.

 

 

Dzień Specjalisty podczas Kongresu

Wśród gości kongresu nie zabraknie czołowych biur projektowych, architektów, instalatorów i integratorów systemów; przedsiębiorstw budowlanych, techników, inżynierów i konsultantów ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych; przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej czy też pracowników pionów i służb technicznych sektora budownictwa, przemysłu i energetyki a także w głównej mierze przedstawicieli Komend PSP i OSP z całej Polski.

 

20150707kongres pozarnictwa

 

Bogaty program merytorycznych wykładów ukierunkowany będzie na zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym w budownictwie i przemyśle, a szczególnie zapobieganiu pożarom i awariom przemysłowym oraz prawidłowemu projektowaniu nowoczesnych obiektów budowlanych.

 

Organizatorzy zadbali o staranny dobór tematów, nie tylko pod kątem ich atrakcyjności merytorycznej, ale również pokazania występujących problemów od strony praktycznej. Oprawę merytoryczną zapewnią Goście Specjalni Kongresu - eksperci i specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa i prewencji przeciwpożarowej: nadbryg. w st. spocz. prof. dr Ryszard Grosset, mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Ogrodnik, mgr inż. Jerzy Ciszewski, mgr inż. poż. Tadeusz Cisek, mgr inż. Aleksander Migut oraz mgr inż. Józef Seweryn.

 

Scenariusz rozwoju zdarzeń w czasie pożaru – wymóg formalny czy rzeczywiste przygotowanie budynku do zdarzeń nagłych, ocena zagrożenia wybuchem pomieszczeń – problemy obliczeniowe, projektowanie aranżacji przestrzeni biurowej w budynkach w aspekcie ochrony przeciwpożarowej czy nowoczesne i efektywne systemy gaśnicze to zaledwie jedna z wielu propozycji Kongresu.

 

20150707kongres pozarnictwa1

 

PRZEGLĄD NOWOŚCI RYNKOWYCH.
Pokazy technik gaśniczych, ratownictwa medycznego, sprzętu i wyposażenia Jednostek Straży Pożarnych
Tak, jak w poprzednich edycjach, i tym razem konferencji towarzyszyć będzie WYSTAWA WIODĄCYCH DOSTAWCÓW ROZWIĄZAŃ I SYSTEMÓW PRZECIWPOŻAROWYCH.

 

Oprócz stałych punktów dotychczasowych edycji, nowością tegorocznej z całą pewnością będzie Strefa Praktyka podczas której równolegle z konferencją prowadzone będą Warsztaty Techniczne. Specjalną propozycję dla Uczestników przygotowały również Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urządu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Wydział Projektów Miejskich Urzędu m.st. Warszawy czy Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej i Międzynarodowe Stowarzyszenie Oficerów Pożarnictwa IFOA.

 

Uczestnicy będą mogli zasięgnąć porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów. Warto nadmienić iż tegoroczny Kongres Honorowym Patronatem objęła również PIIB Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

 

20150707kongres pozarnictwa3


„Oko w Oko z Rzeczoznawcą”
Zagadnienia ochrony przeciwpożarowej budynków są niezwykle rozbudowane, stosunkowo zawiłe i nie jednokrotnie niespójne, a problem z odbiorami wielu inwestorom w Polsce spędza sen z powiek.

 

W odpowiedzi na oczekiwania i po raz pierwszy w Polsce, absolutny debiut podczas Kongresu Pożarnictwa będzie miał projekt OKO W OKO Z RZECZOZNAWCĄ przygotowany przez Organizatora Kongresu, podczas którego wychodząc naprzeciw problemom projektantów i inwestorów, gremium rzeczoznawców reprezentowane przez Zespół Rzeczoznawców ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych i Inżynierów Pożarnictwa PROTECT, SIBP Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego, Instytut Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX oraz Zespół Rzeczoznawców DAAL wystąpi w innym niż dotychczas charakterze tj. Eksperta-Konsultanta, z którym goście Kongresu będą mogli spotkać się, wymienić doświadczenia, zasięgnąć opinii i porad.

 

Ten nowatorski projekt będący odpowiedzią na oczekiwania wielu inwestorów z pewnością zasługuje na uznanie i z całą pewnością będzie powielany przez innych organizatorów konferencji. Wśród debiutów tegorocznego kongresu polską premierę będzie miał długo oczekiwany przez Architektów i Projektantów ArchiCAD 19 oraz Poradnik Projektowania Aranżacji Przestrzeni w Budynkach Biurowych opracowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego SIBP.

 

20150707kongres pozarnictwa2

 

Technologia BIM w służbie bezpieczeństwa przeciwpożarowego
Czym właściwie jest BIM? Na czym polega projektowanie w technologii BIM? Z terminem tym spotykamy się coraz częściej. Budownictwo to sektor, który musi sprostać stale rosnącym wymaganiom. Konsekwencją zmian i rozwoju jest ciągłe ulepszanie rozwiązań. BIM (Building Information Modelling) - innowacyjna technologia parametrycznego modelowania informacji o budynku, to koncepcja która zrewolucjonizowała podejście do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem.

 

Recepta na kłopoty z koordynacją międzybranżową w dokumentacji budowlanej, problemy ze spójnością w projektach, kolizje i wiele innych. Nazwa "BIM" robi karierę. Chyba wszyscy interesujący się nowymi technologiami związanymi z projektowaniem, integracją systemów i budownictwem już się z tą nazwą zetknęli, lecz wciąż jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę, na czym właściwie polega technologia BIM, jak bardzo jest innowacyjna, jaka jest jej teraźniejszość i przede wszystkim, jaka jest jej przyszłość. Przyszłość która usprawni proces inwestycyjny, począwszy od projektowania, przez harmonogramy i kosztorysowanie, aż po kompleksową realizację i zarządzanie obiektem.

 


W trakcie kongresu mgr inż. Jakub Kulig – BIM Project Manager, Robobat Polska Certyfikowany trener Autodesk, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, autor licznych opracowań traktujących o integracji międzybranżowej oraz prelegent na wielu konferencjach o tematyce BIM w kraju i za granicą, poprowadzi prezentację „Technologia BIM w służbie bezpieczeństwa przeciwpożarowego”, w trakcie której przedstawi najnowsze rozwiązania technologiczne, zapewniające bezpieczeństwo i właściwe działanie służ ratunkowych podczas sytuacji kryzysowej oraz wskazanie atutów posiadania przez służby ratunkowe modelu 3D obiektu wraz z możliwością wykonania potrzebnych analiz i symulacji.

 

Podczas prezentacji zostaną omówione następujące tematy: Model 3D budynku – Autodesk Revit, Plan ewakuacji – Autodesk Navisworks, Analiza rozprzestrzeniania i odprowadzania dymu, rozkładu temperatury - Autodesk Simulation CFD, Analiza FDS - zachowanie ognia i dymu w budynku – Autodesk Project Scorch.

 


INTEGROWAĆ CZY NIE INTEGROWAĆ? – systemy sygnalizacji pożarowej a automatyka pożarowa

Podczas kongresu nie zabraknie tematów dla instalatorów, elektroinstalatorów, czy projektantów i integratorów instalacji niskoprądowych. INTEGROWAĆ CZY NIE INTEGROWAĆ? na to pytanie odpowie mgr inż. Mariusz Radoszewski - wysokiej klasy specjalista w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jako inżynier wsparcia technicznego związany zawodowo od 14 lat z firmą Polon-Alfa w Bydgoszczy. Wykładowca i wielokrotny prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach.

 

Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wydawanych na łamach czasopism branżowych oraz w mediach elektronicznych. W programie pojawią się także zagadnienia związane z zapobieganiem awariom przemysłowym, przegrodom przeciwogniowym, wewnętrznym i zewnętrznym zespołom pompowym czy systemom hydrantowym. Wśród nowości pojawią się m.in. nowe technologie w zakresie zabezpieczenia kabli i przewodów, hybrydowe i zasysające systemy detekcji dymu i pożaru, nowości w systemie bezpieczeństwa pożarowego E-90, systemów zasilania gwarantowanego, obowiązków użytkownika w zakresie dozoru i utrzymania oświetlenia awaryjnego badań i symulacji detekcja gazów CO i LPG i sterowania wentylacją w garażach i parkingach które omówi mgr inż. Iwona Żupańska Hekato Electronics oraz dr inż. Dorota Brzezińska Ekspert i Wykładowca Politechniki Łódzkiej, Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Katedra Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy, Współautorka m.in. poradnika "Wentylacja pożarowa budynków wysokich i wysokościowych" oraz „Oddymianie obiektów po nowelizacji przepisów techniczno-budowlanych”. Wśród Prelegentów nie zabraknie również mgr inż. Marka Kośmider - Kierownika Działu SSP MIWI URMET który omówi systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru firmy HOCHIKI.

 

Dla amatorów nowych technologii nie koniecznie związanych z pożarnictwem czekać będzie SOLOWHEEL najmniejszy, ekologiczny i najwygodniejszy pojazdy osobisty jaki kiedykolwiek wynaleziono. Ten stabilizowany żyroskopowo elektryczny monocykl jest przeznaczony do stosowania wszędzie gdzie można skorzystać z przenośnego pojazdu elektrycznego. Jest niezwykle kompaktowy a jazda nim daje dużo frajdy. Podczas kongresu będzie możliwość wypróbowania go osobiście przez Uczestników.KONFERENCYJNE SPECJALNOŚCI w PIGUŁCE to m.in.:
- specjalistyczne wykłady dla projektantów i instalatorów, wskazanie dobrych praktyk projektowych, omówienie zmian w przepisach i ich interpretacji, błędy montażowe i jak ich unikać,
- strefa „praktyka” - warsztaty techniczne: funkcjonalność i dobór rozwiązań pod względem technicznym i ekonomicznym, integracja systemów bezpieczeństwa i automatyki budynku, budowa i eksploatacja obiektów, utrzymanie ruchu, wymiana doświadczeń, testowanie rozwiązań, studium przypadku, przykładowe realizacje, konfrontacja spostrzeżeń nt. najnowszych technologii i rozwiązań branżowych,
- NOWOŚCI w monitoringu wizyjnym, sygnalizacji pożarowej, systemach detekcji i kontroli dostępu, projektowaniu obiektów ze względu na wymagania przeciwpożarowe, instalacje, sieci i urządzenia, systemy dozoru i kontroli, drogi pożarowe, drzwi specjalne i pożarowe, pożarowe wyłączniki prądu, zawory odcinające, detekcja pożarowa, zasilanie gwarantowane, ochrona serwerowni, wentylacja pożarowa, SUG, zagadnienia formalno-prawne ATEX - Strefy Ex, Bierna ochrona pożarowa jako niezbędny element każdej inwestycji, stałe urządzenie gaśnicze jako najlepsza alternatywa wśród gazów obojętnych, Burzowy System Ostrzegawczy - CPMP, nowe normy i przepisy dla hydrantów wewnętrznych, systemy DSO w obiektach trudnych akustycznie: Hale sportowe, Stacje metra, Sale Koncertowe, zastosowanie sygnalizatorów głosowych w projektach SAP i nie tylko
- dobre praktyki projektowe i odpowiedzialność projektanta - konsultacje projektów w trakcie trwania konferencji,
- bierne i czynne systemy ochrony przeciwpożarowej,
- budowa i eksploatacja obiektów, utrzymanie ruchu,
- ustawodawstwo - zmiany w przepisach, interpretacje
- symulacje zdarzeń i ewakuacji, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy i prezentacje funkcjonowania systemów
- ekspozycja zewnętrzna przed Stadionem Narodowym: prezentacja pojazdów ratowniczo-gaśniczych,
- łącznie 24 panele techniczne i merytoryczne, 6 Ekspertów, łącznie 600 minut wykładów, blisko 2000 produktów, ponad 3000 m2 pow. przeznaczonej na wykłady i prezentacje,
- konsultacje z ekspertami, rzeczoznawcami ds. ppoż, prawnikami i doradcami technicznymi,
- BEZPŁATNY UDZIAŁ w kongresie i BEZPŁATNE materiały szkoleniowe,
- IMIENNY CERTYFIKAT podpisany przez Ekspertów Konferencji,
- panele dyskusyjne, udział w konkursach i losowaniu nagród,
- dobra kawa, miła atmosfera i czas na rozmowy kuluarowe … a to zaledwie część propozycji które dla Państwa przygotował Organizator.

 

Kongres Pożarnictwa to jedna z największych, jeśli nie największa jednodniowa konferencja poświęcona popularyzacji i zwiększaniu świadomości w zakresie ochrony przeciwpożarowej w Polsce. To szansa spotkania ponad 1000 specjalistów w zakresie projektowania, inwestycji budowlanych oraz prewencji pożarowej. Jeżeli chcesz spotkać się z kolegami z branży, wymienić poglądy, podzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi uczestnikami, to nie może Cię zabraknąć!

 

Bądź na bieżąco i śledź stronę konferencji: www.kongrespozarnictwa.pll     

 

do pobrania - Program Kongresu Pożarnictwa

 

       Miesięcznik Świat Szkła jest Patronem Medialnym        

 Kongresu Pożarnictwa 

 

20150722kongrs ppoz1 

 

20150722kongrs ppoz2

 

20150722kongrs ppoz3

 

20150722kongrs ppoz4

 

20150722kongrs ppoz5

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik