Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Szyby Pilkington w samochodzie Bonda
Data dodania: 28.07.15

20150722 Pilkington szyby samochodoweJuż październiku będzie miał premierę 24. z serii filmów o Jamesie Bondzie „Widmo”. Tym razem Daniel Craig, który po raz kolejny wcieli się w rolę tytułowego bohatera będzie jeździł m.in. Range Roverem Sport SVR. W kolejnej części przygód Jamesa Bonda nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Szyba przednia i wszystkie boczne Range Rovera Sport SVR zostały wyprodukowane w polskich fabrykach Pilkington, w Sandomierzu i Chmielowie k. Tarnobrzega.

 

 

W grudniu 2014 zespół Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicles Operations) skontaktował się z firmą Pilkington w sprawie wyprodukowania specjalnych szyb bocznych laminowanych dla nowego Range Rover Sport (L494). W związku z tym oprócz seryjnej produkcji szyb dla najnowszego tego modelu w Sandomierzu wyprodukowano specjalny wariant szyb bocznych, zgodny w wymogami produkcji filmu – pracy kamery.

 

Podstawową funkcją i jednocześnie najważniejszym wymogiem Land Rovera miała być wyjątkowa transparentność (przejrzystość) w celu uzyskania jak najlepszej jakości zdjęć filmowych. Zwykle cały proces produkcyjny trwa 12 tygodni od zamówienia, jednak w związku z tym, że było to bardzo pilne zamówienie szyby udało się przygotować w ciągu zaledwie 3 tygodni.


- Zadanie było o tyle specyficzne, że do tej pory nie produkowaliśmy dla Range Rovera szyb w konstrukcji wymaganej do zdjęć na planie filmowym – mówi Paweł Czerwiński. Inżynier Rozwoju Projektu PAP.

 

Range Rover Sport SVR
Land Rover wyprodukował od 2005 roku ponad 500.000 sztuk Range Rovera Sport - kategorię samochodów SUV o sportowym zacięciu. Osiągi wersji SVR Range Rover Sport SVR, 550-konnego zespołu napędowego będą jeszcze lepsze niż w przypadku Range Rovera Sport, cieszącego się renomą najszybszego, najzwrotniejszego i najbardziej dynamicznego Land Rovera w historii.


Range Rover Sport SVR jest dziełem zespołu Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover. Oznaczenie SVR będzie w przyszłości umieszczane na wszystkich modelach, które będą cechowały się wyczynowymi osiągami. Wersje specjalne tego modelu będą produkowane równolegle z dotychczasowymi i sprzedawane w autoryzowanej sieci dilerskiej Land Rover.

 

Markowe Szyby
Pilkington jest światowym producentem oryginalnych szyb samochodowych. W Polsce firma prowadzi również ogólnopolską sieć warsztatów zarówno własnych pod brandem Markowe Szyby, jak i partnerskich zlokalizowanych w większości miast i miejscowości w Polsce - m.in. w: Krakowie, Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Piekarach Śląskich Katowicach, Tarnobrzegu, Warszawie, Szczecinie. W portfolio ofertowym Pilkington znajduje się naprawa, wymiana (montaż) oraz sprzedaż markowych szyb samochodowych o jakości szyb oryginalnych.


Szyby Pilkington spośród innych innych wyróżnia status oryginalnych części zamiennych o klasie "Q" wg. GVO / BER. Spełniają one wszystkie polskie wymogi prawne dla oryginalnych części zamiennych. Oznacza to, że szyby produkowane z logo Pilkington są równoważnej jakości jak te z logo producenta samochodów.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik