Baner 2

Pogoda dla PROSUMENTA
Data dodania: 26.08.15

20150822prosument fotowoltaika“Pogoda dla prosumenta” jest projektem edukacyjnym obejmującym zagadnienia związane z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii.

Ideą jest przedstawienie kluczowych informacji z punktu widzenia decyzji, jaką jest inwestycja w mikroinstalacje prosumenckie.


Biorąc udział w projekcie dowiesz się przede wszystkim:
- dlaczego warto zostać prosumentem,
- które technologie OZE będą odpowiednie dla Twojego domu,
- jak obliczyć koszty instalacji,
- gdzie znaleźć sprawdzonych wykonawców,
- jak sfinansować całą inwestycję.

 

Odbiorcy
Projekt skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz samorządów. Uczestnicy – przyszli prosumenci – poznają środowiskowe i ekonomiczne korzyści płynące z wytwarzania energii na własny użytek.

 

Narzędzia
Korzystając z przygotowanych w ramach projektu narzędzi online, takich jak Asystent Prosumenta, webinaria z ekspertami czy kurs elearningowy poświęcony tematyce wytwarzania energii cieplnej zdobędziesz wiedzę niezbędną do ustalenia faktycznego zapotrzebowania Twojego domu na energię. Podczas spotkań informacyjnych, debat oraz eventów będziemy wskazywać sposoby na obniżenie rachunków oraz efektywne wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Zainteresowani mogą również skorzystać z audytów prosumenckich.

 

Weź udział - korzystaj ze strony internetowej projektu - pogodadlaprosumenta.pl

Zgłoś się po AUDYT PROSUMENCKI, uzyskaj wsparcie i podejmij dobrą decyzję inwestycyjną, zostań innowatorem w sektorze energetyki prosumenckiej.
Razem z ASYSTENTEM PROSUMENTA zidentyfikuj własne potrzeby i określ brzegowe parametry techniczno-ekonomiczne instalacji.
Skorzystaj z kursów i zapisz się do PLATFORMY ELEARNINGOWEJ. Poszerzaj wiedzę z zakresu energetyki prosumenckiej.

źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej