Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Zdobywca nagrody WAN Facade Award 2015 obecny na RIFF Warszawa
Data dodania: 18.09.15

Projekt „24 Savile Row”, zdobywca tegorocznej nagrody WAN Facade Award, będzie przedstawiony przez architekta Stephena Pey na Międzynarodowej Expo Konferencji Architektonicznej RIFF Warszawa-poświęcona architekturze dachów,izolacji oraz elewacji, zorganizowanej 12 października w Hotelu Marriott.

 

„24 Savile Row” to nowatorski projekt – 10.000 ręcznie zrobionych płyt ceramicznych ozdabia główne części architektoniczne budynku. Do tego projektu, architekt współpracował z artystą plastykiem Kate Malone. Każdy ceramiczny element został wykonany ręcznie. Płyty odbijają i załamują światło dzienne i, w zależności od pogody i od pory dnia, tworzą różne cienie, subtelnie zmieniając wygląd budynku.

 

 

20150911Stephen Pey

 Architect Stephen Pey - partner w londyńskiej firmie EPR Architects, fot. RIFF

 

Architect Stephen Pey jest partnerem w londyńskiej firmie EPR Architects, która ma w swoim dorobku ok. 40 nagród. Między innymi,firma zdobyła główną nagrodę na międzynarodowym konkursie European Hospitality Awards – Overall Winner 2014, nagrodę „London Hotel of the Year” projektem hotelu „Rosewood London” oraz nagrodę UK Property Awards Best Office Architecture za projekt Bernard Weatherill House.

 

Międzynarodowa Expo Konferencja RIFF – poświęcona dachom, izolacjom i elewacjom, jest jednym z najważniejszych wydarzeń poświęconych najnowszym przykładom dobrych praktyk w polskiej i europejskiej architekturze jak również nagrodzonym projektom prezentowanym przez architektów o wyjątkowych osiągnięciach z Polski i całej Europy.

 

20150911Hero

 Budynek 24 Sawile Row zaprojektowany przez EPR Architects, fot. RIFF

 

 

Expo Konferencja RIFF to jedna z szeregu rocznych konferencji, takich jak LAUD, INGLASS i GIS, organizowanych przez ABplus Events, profesjonalnego organizatora posiadającego 18 lat doświadczenia w dziedzinie architektury i budownictwa.

 

Celem tych konferencji to promocja przykładów dobrych praktyk z polskiej i europejskiej architektury, wymiana informacji i najbardziej znaczących dla współczesnej architektury doświadczeń jednych z najbardziej nagrodzonych biur architektonicznych na świecie.Dodatkowe informacje na temat RIFF Warszawa znajdują się na http://warsaw.ieriff.eu

 

20150933RIFF1