Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Biurowiec EQlibrium szybko znajduje najemców. Grupa Waryński skończy go budować za rok i nie wyklucza kolejnych inwestycji w Warszawie
Data dodania: 27.11.15

Grupa Waryński już w 40 proc. skomercjalizowała projekt biurowy EQlibrium na warszawskiej Woli. Rozpoczęta we wrześniu inwestycja ma zostać sfinalizowana do końca przyszłego roku, a najemcy mają się wprowadzić do budynku na początku 2017 roku. Deweloper nie wyklucza realizacji kolejnych inwestycji tego typu.

 

 

 

 

EQlibrium jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez Grupę Waryński. Biurowiec będzie się składał z dwóch połączonych brył, jedenasto- oraz sześciokondygnacyjnej. Łączna powierzchnia najmu, przygotowana w standardzie klasy A, wyniesie 10,5 tys. mkw.

– Skoro udało nam się uruchomić ten projekt i pozyskać finansowanie, to świadczy to o tym, że radzimy sobie nieźle, jak na debiutanta na rynku biurowym – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński. – Rzeczywiście ten rynek jest trudny i uczy pokory. Aczkolwiek jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o naszą inwestycję. Jest to bardzo atrakcyjny projekt, w korzystnej i bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji, w bliskiej odległości od centrum.

 

Jarosław Jankowski zapowiada, że biurowiec budowany przez jego firmę powinien być gotowy już za rok.

– Projekt EQlibrium wystartował we wrześniu tego roku. Jego zakończenie i oddanie do użytkowania planujemy na grudzień 2016 roku, tak aby od stycznia 2017 roku mogli się tam wprowadzić pierwsi najemcy – mówi Jankowski. – Obecnie mamy skomercjalizowane 40 proc. budynku, więc nie jest to budowa spekulacyjna. Projekt ten budujemy i finansujemy w tradycyjny sposób. Kolejne rozmowy trwają, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku podamy kolejnych najemców, którzy podpiszą z nami umowę.

 

Oprócz biurowca EQlibrium Grupa Waryński prowadzi też dwie inwestycje na rynku mieszkaniowym. Wspólnie z firmą Dantex buduje Miasto Wola, zaś z Polnordem Stację Kazimierz. Jak zapowiada Jarosław Jankowski, w perspektywie kilku lat Grupa Waryński odda ok. 1,5 tys. mieszkań o łącznej powierzchni sięgającej 100 tys. mkw.

– My jesteśmy historycznie i obecnie biznesowo związani z Wolą – deklaruje prezes zarządu Grupy Waryński. – Wola obecnie jest dzielnicą, która rozwija się niezwykle dynamicznie, zarówno pod kątem biurowym, jak i mieszkaniowym. Bardzo dobrze się tutaj czujemy.

 

Grupa Waryński nie wyklucza też kolejnych inwestycji na rynku biurowym, zaznacza jednak, że nie nastąpią one bardzo szybko.

– Teraz skupiamy się na zakończeniu budowy i komercjalizacji przede wszystkim budynku EQlibrium – deklaruje prezes Jarosław Jankowski. – Mamy też sąsiednią działkę, która jest zabezpieczona pod mniejszy budynek, ale nie rozpoczęliśmy jeszcze przygotowań do tego projektu.

 Jarosław Jankowski, prezes zarządu, Grupa Waryński

źródło: newseria.pl

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik