Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Systemy EASY GLASS® teraz dostępne w formacie BIM
Data dodania: 07.12.15

Modelowanie informacji o budynkach i budowlach (ang. Building Information Modelling, BIM) znajduje coraz szersze zastosowanie w projektach budynków i budowli dużych i małych, prywatnych i publicznych. Aby ułatwić Państwu pracę i zapewnić, że nie istnieją żadne przeszkody wobec stosowania naszych produktów, Q-railing oferuje obecnie dokumentację BIM dla wielu systemów balustrad Easy Glass®. Można ją pobrać na naszej stronie internetowej: www.q-railing.com.

 

Coraz więcej projektów jest wykonywanych i zarządzanych za pomocą systemów działających na zasadach BIM. Jest to obecnie powszechna praktyka w Stanach Zjednoczonych oraz coraz częstsza - w Wielkiej Brytanii, Holandii i różnych krajach skandynawskich. W kolejce czekają kolejne kraje europejskie.

 

20151205q-railing BIM

 

Podstawy
Zasadniczo BIM stanowi wspólną bazę danych wykorzystywaną przez wszystkie osoby zaangażowane w dany projekt budowlany. Każda osoba przechowuje w niej własne informacje o projekcie oraz wymagania w centralnym repozytorium. Baza danych wykonuje złożone obliczenia na podstawie przechowywanych informacji i modeluje informację o budynku lub budowli, generując trójwymiarową wizualizację.

 

Poza wymiarami model zawiera wiele innych krytycznych informacji. „Chmura” ta zawiera dane geograficzne, wymagane ilości i właściwości komponentów łącznie z danymi producenta. Model może być pomocny w analizie relacji przestrzennych oraz oświetleniu. Może dostarczyć informacje na temat ram czasowych projektu oraz kosztów.

 

Obiekty BIM
Przed dodaniem komponentu budynku do BIM, komponent ten musi zostać poddany modelowaniu jako obiekt BIM. Q-railing wykonał modelowanie dla swoich systemów balustrad całoszklanych Easy Glass® Slim, Easy Glass® Pro i Easy Glass® Max. W przyszłości dołączą do nich kolejne systemy. Obiekty BIM są kompatybilne z większością najpopularniejszego oprogramowania do modelowania, Revit i ArchiCAD oraz zawierają informację o modelowaniu 3D, rysunki i ważne dane o projekcie.

 

Frans Groenweg, starszy specjalista ds. sprzedaży obiektów architektonicznych w centrali Q-railing mówi: "Obiekty BIM umożliwiają architektom i innym wykorzystanie właściwych dla danego producenta materiałów budowlanych i komponentów w ich systemach CAD. Tradycyjne systemy architektoniczne CAD już zawierają podstawowe modele okien, drzwi, umeblowania itp. Obiekty BIM to środki, za pomocą których można integrować wszelkie informacje o produktach danego dostawcy.”

 

Odwiedź www.q-railing.com i pobierz obiekty BIM lub dowiedz się więcej o naszych systemach balustrad.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik