Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

W aranżacji wnętrz modny jest styl minimalistyczny. Obowiązuje zasada im mniej, tym lepiej
Data dodania: 07.12.15

Zdaniem architektów Polacy coraz częściej stawiają na styl minimalistyczny lub loftowy, ale z domieszką ponadczasowej elegancji. Modne są również rozwiązania ekologiczne – wykończenia z naturalnego drewna czy kamienia. Projektanci radzą, by nie kopiować gotowych pomysłów z czasopism i stawiać na umiejętną grę dodatkami. Gustowne drobiazgi mogą w kilka chwil całkowicie zmienić styl pomieszczenia.

 

 

 

Pomieszczenia niemal po brzegi wypełnione meblami i dodatkami odchodzą już do lamusa. Teraz w aranżacji wnętrz obowiązuje zasada im mniej, tym lepiej.

– Obecnie najbardziej popularnym trendem jest minimalizm bądź loft, czyli odkryta cegła, pomalowana, surowe klimaty, nawet czasami zupełny puryzm, ale także ponadczasowa elegancja. W Polsce jest to bardzo wypośrodkowane. Mało osób decyduje się na taki ultraminimalizm i też mało na taki zupełny styl klasycyzujący – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Patrycja Zaczyńska, architekt i założycielka międzynarodowej pracowni projektowo-wykonawczej ADP ARCH LTD.

 

 

Patrycja Zaczyńska podkreśla, że przy aranżacji wnętrz Polacy często sugerują się przykładami z kolorowych pism lub internetu i podpatrzone tam wzory próbują przenieść na swój prywatny grunt. Projektantka radzi, żeby owszem sprawdzać aktualne trendy, ale nie uważać ich za jedyny wyznacznik. Powinny one być inspiracją do tworzenia nowych, indywidualnych projektów, a nie podstawą do kopiowania.

– Trendy zdecydowanie będą szły w kierunku unowocześniania i podwyższania jakości życia, stosowania nowych technologii, bo to jest bardzo ważne, żeby architektura wnętrz była funkcjonalna i trwała, a przy okazji piękna i estetyczna. I właśnie ta wartość estetyczna w porównywaniu do ceny to będzie najważniejszy punkt. Producenci widzą tę tendencję na rynku i chcą sprostać wymaganiom. Będzie na pewno silny trend poszukiwania estetyki, a jednocześnie ekologii – tłumaczy Patrycja Zaczyńska.

 

Choć właściciele nieruchomości coraz częściej są zainteresowani rozwiązaniami ekologicznymi, to nie zawsze da się to pogodzić z technicznymi możliwościami, jakie mają do dyspozycji producenci.

– Trend eko wprowadza pewne ograniczenia pod względem designu. Np. producenci drzwi pasywnych nie zawsze są w stanie wykonać takie detale, jakich by oczekiwał designer z prostego powodu, bo mają ograniczenia na liniach produkcyjnych – wyjaśnia Patrycja Zaczyńska.

 

Gust Polaków znacząco zmienia się choćby dzięki podróżom. Z zagranicznych wycieczek przywożą nowe pomysły na aranżację wnętrz i dobór dodatków. Architekci zalecają jednak ostrożność. Ich zdaniem nie warto wydawać dużych pieniędzy na drobne elementy wyposażenia, bowiem w kolejnym sezonie mogą się okazać się zupełnie niemodne.

– Trzeba tak zaprojektować wnętrza, aby było to ponadczasowe i żeby tylko poprzez zmianę pewnych drobiazgów czy stylizacji można było szybko osiągnąć zupełnie inny efekt. Nie warto ślepo podążać za modą, bo to nie do końca jest dobry kierunek i może nam się znudzić. Lepiej zastosować rozwiązania w postaci oryginalnych dekoracji zasłonami, poduszkami, a nie dekorować wnętrza bardzo drogimi elementami – dodaje Patrycja Zaczyńska.

 

Projektanci przyznają, że klienci często nie potrafią właściwie sprecyzować swoich oczekiwań, a co najgorsze – chcą realizować projekty, na które po prostu nie mają pieniędzy.

Patrycja Zaczyńska, architekt, założycielka pracowni projektowo-wykonawczej ADP ARCH LTD

źródło: newseria.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik