Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wokół warszawskiej giełdy powstaje nowoczesne centrum biurowe
Data dodania: 23.12.15

 Biurowiec Nowy Świat 2.0 jest już wynajęty w 70 proc. Jego właściciel prowadzi rozmowy z kolejnymi najemcami i zapowiada, że komercjalizacja budynku zakończy się najprawdopodobniej w I połowie 2016 roku. Kolejny projekt spółki – Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” SA – zakłada gruntowną modernizację tzw. Białego Domu – budynku, w którym mieściła się pierwsza siedziba giełdy.

 

 

 

Budowę pierwszej siedziby warszawskiej giełdy zakończono w 1952 roku. Gmach powstał jednak nie jako symbol wolnego rynku tylko siedziba najwyższej władzy PRL. Dopiero po zmianie ustrojowej symbolicznie przekazano go maklerom.

– Jest to piękny budynek, przykład czystej architektury modernistycznej. Jest to również jeden z niewielu tak charakterystycznych budynków w Warszawie –ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Małgorzata Kosińska, prezes zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” SA. – Elewacja tego budynku jest już odnowiona. Mamy tam również odnowioną część powierzchni oraz prestiżowych najemców, jak np. Agencja Rozwoju Przemysłu. Chcemy odnowić ten budynek w standardzie powierzchni klasy A także dla innych najemców, wpisujących się w profil tej lokalizacji.

 

Prace modernizacyjne w pierwszej siedziby giełdy mają się rozpocząć na początku przyszłego roku. Budynek jest objęty pełną ochroną konserwatora zabytków, co nakłada na spółkę obowiązek konsultacji wszystkich prac. Jak podkreśla Małgorzata Kosińska, spółka, realizując inwestycję w tak niepowtarzalnej lokalizacji, zdaje sobie sprawę z tego, że ciąży na niej szczególna odpowiedzialność, również o to, aby to miejsce otworzyło się na miasto.

– Uważamy, że inwestycje takie jak Nowy Świat 2.0 czy modernizacja Centrum Bankowo-Finansowego wymuszają na nas szczególną dbałość, większą niż przeciętnego dewelopera. Musimy zaproponować dobrą jakość powierzchni, dodatkowe atrakcyjne usługi oraz miejsca i wydarzenia zachęcające do spotkań mieszkańców Warszawy.

 

Najważniejszy dotąd projekt firmy, czyli sąsiadujący z warszawską giełdą biurowiec Nowy Świat 2.0, zgodnie z planami inwestora ma zostać wynajęty w 100 proc. w II kwartale 2016 roku, najpóźniej na przełomie II i III kwartału przyszłego roku. Cały proces zależy również od prowadzonych prac wykończeniowych dla najemców, ponieważ zaawansowane negocjacje z kolejnymi klientami już trwają. Obecnie wynajęte jest ok. 70 proc. powierzchni biurowca.

– Zainteresowanie projektem Nowy Świat 2.0 jest bardzo duże, szczególnie teraz, kiedy budynek został oddany już do użytku i kiedy mamy tak znamienitych najemców, jak chociażby renomowana kancelaria prawna Greenberg Traurig czy restauracja Weranda – mówi prezes zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” SA.

 

Nowy Świat 2.0 to budynek biurowo-handlowo-usługowy z najlepszym – jak podkreśla spółka – adresem biznesowym w Polsce. Oferuje prawie 2 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz ponad 4 tys. mkw. biur. Ponadto, otoczenie budynku, sąsiedztwo parku czy bliskość pl. Trzech Krzyży powodują, że budynek jest bardzo atrakcyjny zarówno dla najemców, jak i ich klientów.

– Najemców przyciąga do naszego budynku przede wszystkim lokalizacja w centrum Warszawy, dobre połączenia komunikacyjne, a jednocześnie sąsiedztwo innych prestiżowych instytucji finansowych, w tym giełdy. Jest to budynek kameralny, stosunkowo niewielki, 6-kondygnacyjny, dzięki czemu możemy zapewnić pełną identyfikację najemcy z budynkiem – podkreśla Małgorzata Kosińska.

 

Małgorzata Kosińska, prezes zarządu, Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat”

źródło: newseria.pl

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik