Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

ProScreen od Hunter Douglas: system prostych w utrzymaniu, dźwiękochłonnych osłon przeciwsłonecznych
Data dodania: 08.01.16

Hunter Douglas uzupełnił ofertę o ruchome osłony przeciwsłoneczne, które dzięki opatentowanej „wstawce redukującej hałas” skutecznie ograniczają dźwięki do absolutnego minimum. Jak powiedział Tom Garmyn, odpowiedzialny za rozwój produktów w Hunter Douglas: „Podstawowa przewaga ProScreen jest związana z unikalną budową systemu prowadzenia bocznego, którego podstawą jest sprężyna neutralizująca ruchy wywołane np. przez wiatr czy zwijanie rolety.

 

 20160102Hunter Douglas ProScreen 4

Przykład realizacji: dom pasywny FrontiSpice w Brukseli z wykorzystaniem nowych, cichych osłon przeciwsłonecznych

 

Wszelkie tego rodzaju odgłosy są całkowicie zaabsorbowane.” ProScreen posiada zalety istotne dla architektów i instalatorów. Ta modułowo zaprojektowana osłona jest bardzo prosta do zamontowania i utrzymania dzięki konstrukcji pokrywy serwisowej, która zapewnia bezpośredni dostęp do systemu. Warto zaznaczyć, że proponowane rozwiązanie jest znacznie tańsze od obecnie dostępnych mechanizmów wykorzystujących szczotki lub plastikową wkładkę wzdłuż całego profilu prowadnicy. ProScreen może również zostać wmontowany w fasadę, tworząc w ten sposób jednolitą powierzchnię. Doskonałą referencją projektową ProScreen są osłony zamontowane już w budynku FrontiSpice w Brukseli, który spełnia standardy pasywnego budownictwa.

 

20160102Hunter Douglas ProScreen 2


Mechanizm
System prowadzenia bocznego w roletach ProScreen absorbuje wszelkie wibracje, które powstają na skutek ruchów wywołanych m.in. przez wiatr. Wszelkie potencjalne odgłosy generowane przez dolną szynę są zatem ograniczone do minimum. System tłumiący dźwięki jest zamontowany w zaślepce szyny dolnej, co sprawia, że ProScreen jest tańszym rozwiązaniem niż podobne produkty, które zawierają szczotki lub plastikowe wstawki wzdłuż całej długości prowadnic bocznych. Wdrożony mechanizm zapewnia optymalną dźwiękochłonność ProScreen.

 

20160102Hunter Douglas ProScreen 1


Właściwości
Wysoki stopień ochrony słonecznej (na poziomie 75 proc.) eliminuje efekt olśnienia, natomiast zmniejszenie ciepła słonecznego (85 proc.) przyczynia się do zachowania odpowiedniej temperatury i przyjaznych warunków w pomieszczeniu. W rezultacie wykorzystania ProScreen poprawia się komfort mieszkańców i pracowników, którzy działają efektywniej.


Specyfikacja
Rolety ProScreen są dostępne w trzech różnych rozmiarach kasety z sześcioma wariantami szyn bocznych. Mogą zostać wkomponowane w każdy projekt architektoniczny, np. poprzez montaż pod fasadą. ProScreen idealnie łączy się ze ścianą, tworząc optycznie płaską i gładką powierzchnię elewacji o atrakcyjnym wyglądzie. Jednocześnie mechanizm jest bardzo prosty w instalacji i utrzymaniu, dzięki pokrywie serwisowej na spodzie kasety.


Ruchome osłony mogą zostać również wbudowane we wnęce poprzez zastosowanie dwuczęściowych szyn, co dodatkowo uszczelni ją z boku. Zazwyczaj pokrywa serwisowa otwiera się z przodu, jednak nie jest to możliwe w zagłębieniu. W takiej sytuacji, ProScreen może posłużyć również jako system do wbudowania: kaseta może się otwierać od spodu, co ułatwia dostęp do osłony.

 

20160102Hunter Douglas ProScreen 3


Projekt referencyjny
W budynku FrontiSpice w Brukseli zaprojektowanym przez pracownię architektoniczną A2M zastosowano 206 sztuk rolet zewnętrznych ProScreen z materiałem Sergé. Projekt FrontiSpice obejmował prace renowacyjne, a także rozbudowę kompleksu Héliport School, w tym żłobka i lokali mieszkalnych. Wszystkie budynki w jego ramach spełniają standardy budownictwa pasywnego.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik