Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien PVC?
Data dodania: 26.01.16

O wyborze okien do domu decyduje wiele czynników. Na pewno chcemy by były one funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, ale także by wyglądały estetycznie. Wśród najczęściej kupowanych znajdują się dziś przede wszystkim okna PVC. Jednak, podobnie jak w przypadku innych ważnych elementów wyposażenia domu, przy ich wyborze musimy zwracać uwagę na kilka istotnych parametrów.

 

20160122Stolbud Wloszczowa okna PVC


Dlaczego okna PVC?
Okna PVC nie absorbują wilgoci, są szczelne i odporne na warunki chemiczne i atmosferyczne na przykład obciążenie wiatrem, a także na grzyby i pleśń. Posiadają doskonałe parametry izolacyjności termicznej, przez co obniżają energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń, a tym samym domowe wydatki.

 

20160122Stolbud Wloszczowa okna PVC 2


Wyróżniają się również dobrymi parametrami izolacyjności akustycznej. Łatwe w utrzymaniu w czystości, nie wymagają przeprowadzania specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, wystarczy je regularnie czyścić używając dowolnych detergentów pozbawionych środków ściernych i rozpuszczalników.


Na rynku dostępne są okna PVC wykonane na wysokiej jakości profilach renomowanych dostawców. Profile te posiadają różne grubości, kształty i ilości komór, co sprawia, że bez problemu znajdziemy odpowiednie modele do swojego domu.

 

20160122Stolbud Wloszczowa okna PVC 3


Okna PVC odznaczają się wyjątkową trwałością, są odporne na zniekształcenia, a także w całości ulegają recyklingowi. Podczas ich produkcji zużywa się znacznie mniej energii niż w procesie wytwarzania okien drewnianych. Dodatkowo, PVC jest materiałem niepalnym i samowygaszającym się.


Bardzo istotnym czynnikiem sprawiającym, iż wielu z nas decyduje się na wybór okien PVC jest również korzystny stosunek ceny do jakości. Są one nie tylko tańsze od drewnianych i aluminiowych. Cenne walory funkcjonalne zapewniają oknom trwałość na długie lata, a mieszkańcom wygodę użytkowania.

 

20160122Stolbud Wloszczowa okna PVC 4


Przed zakupem - sprawdź
Jeśli chcemy wyposażyć nasz dom w okna PVC przyjrzyjmy się parametrom, na których nam najbardziej zależy. Niezwykle ważną cechą okien jest wysoki poziom izolacyjności termicznej. Jej wskaźnik, współczynnik Uw, ma istotny wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie. Im jest niższy, tym mniej ciepła ucieka przez okna, a tym samym nasze rachunki za ogrzewanie są niższe. Za okna energooszczędne uważa się takie, których współczynnik jest mniejszy niż 1,0 W/m²K.


Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie okien PVC jest ich dźwiękoszczelność mierzona współczynnikiem Rw, podawanym w decybelach. Im jest on wyższy tym lepszy jest poziom izolacji akustycznej okien, czyli mniej hałasu dobiega z zewnątrz budynku. Jeśli mieszkamy w mieście, przy drogach o dużym natężeniu ruchu powinien on wynosić przynajmniej 35dB. Możemy znaleźć na rynku okna PVC, których współczynnik Rw wynosi nawet 47 dB.


Dowiedzmy się również na jakich profilach wykonano wybrane przez nas okna. Godne polecenia są doskonałej jakości profile renomowanych firm Rehau i Veka. Okna wykonane na tych profilach dostępne są w różnej grubości oraz ilości komór, a także w wielu interesujących kształtach na przykład prostokątnych, okrągłych czy trapezowych. Charakteryzują się świetnymi parametrami termicznymi, pozwalając na oszczędność energii i domowych wydatków, optymalną ochroną akustyczną oraz ładnym wykończeniem.

 

20160122Stolbud Wloszczowa okna PVC 5

 

Warto też sprawdzić możliwość zrobienia okien w okleinach o atrakcyjnej kolorystyce. Okna PVC dostępne są w standardowej białej barwie, ale też w okleinach o kolorach naturalnych oraz wybranych z palety RAL. Dzięki tak szerokiej ofercie bez trudu dopasujemy wygląd okien do wystroju wnętrz naszego domu. A jeśli zechcemy balkon z PVC? Poszukajmy producenta, który oferuje możliwość wykonania okien balkonowych z tego materiału, takich jak na przykład komfortowe, oszczędzające miejsce balkony uchylno-przesuwne.


Zwróćmy również uwagę czy do wybranych okien możemy dodatkowo zastosować i dokupić na przykład szprosy, odpowiadające nam klamki, nawiewniki, ograniczniki rozwarcia okna z hamulcem bądź ławy podparapetowowe z dociepleniem.


Za wyborem okien PVC przemawiają ich praktyczne walory oraz estetyczny design. Oczywiście zawsze powinny być one dostosowane do naszych potrzeb i architektury budynku. Okna te są idealnym rozwiązaniem dla ceniących połączenie solidnego wykonania z funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

 

Stolbud Włoszczowa/ KORONEA Group, www.stolbud.pl