Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

Wysokość ma znaczenie – KRAUSE prezentuje przystawne drabiny rozsuwane dla profesjonalisty i majsterkowicza
Data dodania: 26.02.16

Wysokie hale produkcyjne, budynki magazynowe czy biurowe wymagają systematycznych przeglądów konserwacyjnych, które często kończą się naprawą uszkodzonych elementów elewacji, systemu rynnowego czy wymianą oświetlenia wysoko nad ziemią. Wybierając drabinę do tak specyficznych prac zwracajmy uwagę nie tylko na maksymalną wysokość roboczą, jaką pozwoli nam osiągnąć, ale w szczególności na stabilność urządzenia oraz jakość jego wykonania.

 

20160224drabina przystawna rozsywana stabilo 0 

 

Bezwzględne bezpieczeństwo pracy na wysokości oraz możliwie najlepsze dopasowanie rozwiązań do określonych potrzeb użytkowników to nadrzędne cele, które przyświecają konstruktorom KRAUSE podczas pracy nad każdym nowym produktem. Nie inaczej było w przypadku serii przystawnych drabin rozsuwanych, które - w zależności od sposobu oraz intensywności wykorzystania - zostały podzielone na dwie grupy.

 

Profesjonaliści dla profesjonalistów…

Częstotliwość oraz intensywność wykorzystania przez profesjonalistów wszelkiego rodzaju narzędzi, elektronarzędzi oraz urządzeń do pracy na wysokości, wymaga od ich producentów szczególnego podejścia nie tylko w fazie konstrukcyjnej, ale i wykonawczej. – Pracując nad serią przystawnych drabin rozsuwanych STABILO® Professional, nasi konstruktorzy postawili na jakość materiałów, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz ergonomię pracy.

 

Urządzenia, gwarantujące wysokość roboczą do 13 m nad ziemią, składają się z dwóch elementów, których rozsuwanie jest niezwykle proste dzięki stabilnym, aluminiowym prowadnicom zamontowanym wokół podłużnic. Same podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium, a ich krawędzie dodatkowo wzmocnione.

 

20160224drabina przystawna rozsywana stabilo 1

 

O bezpieczeństwo użytkownika dbają antypoślizgowe, profilowane ze wszystkich stron szczeble o głębokości 30 mm oraz stopki z zabezpieczeniem SafetyCap, które zapobiegają przesuwaniu się urządzenia po podłożu – wyjaśnia Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE. Prosta konstrukcja drabin pozwala na wykorzystanie każdego elementu osobno, a samozabezpieczające się zaczepy systemu AutoSnap zapobiegają rozsuwaniu się drabiny podczas transportu.

 

…oraz majsterkowiczów

Przystawna drabina rozsuwana serii MONTO® to z kolei idealne urządzenie do wszelkich prac wokół domu, które wymagają osiągnięcia znacznych wysokości, np. podczas czyszczenia rynien lub konserwacji elementów elewacji. W największym rozsunięciu pozwala osiągnąć wysokość niemal 10 m, a zmiana ustawienia może następować co szczebel, aż do samodzielnego wykorzystania każdej części.

 

20160224drabina przystawna rozsywana stabilo 2

 

– W tym przypadku rozsuwanie drabiny ułatwiają powlekane proszkowo stalowe prowadnice. Wytrzymałość konstrukcji zapewniają natomiast trwałe, wpustowe połączenie szczebli z podłużnicami, a stabilność urządzenia podnoszą antypoślizgowe stopki (SafetyCap) – tłumaczy ekspert firmy KRAUSE i dodaje: Podczas prac ogrodowych na nierównym lub grząskim podłożu dodatkowo rekomendujemy korzystanie z przedłużenia podłużnicy z regulacją wysokości oraz szpic stabilizujących drabinę na trawie.

 

 

20160224drabina przystawna rozsywana stabilo 3

 

Ceny drabin rozsuwanych:

- seria STABILO® Professional: od 593 zł netto

- seria MONTO®: od 434 zł netto

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik