Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Drzwi ukryte to nowy trend w aranżacji wnętrz. Optycznie powiększają pomieszczenie
Data dodania: 22.04.16

Drzwi ukryte, czyli bez widocznych ościeżnic i zawiasów, o takiej samej fakturze i kolorystyce jak ściana, są niemal niewidoczne i nadają powierzchni jednolity wygląd, przez co optycznie powiększają dane wnętrze. Są stosowane zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w biurach czy sklepach. Można je pomalować dowolną farbą ścienną, ozdobić tapetą, szkłem lub drewnem.

 

 

 

Drzwi ukryte w pełni dostosowują się do aranżacji danego wnętrza. Specjalna konstrukcja skrzydła umożliwia ukrycie wszystkich elementów ościeżnicy i zlicowanie jej ze ścianą, bez konieczności montowania górnej belki, ponieważ bezpośrednio stykają się one z sufitem.

– Drzwi ukryte są odpowiedzią na modę i zapotrzebowanie rynku, a dzisiaj na rynku obowiązuje prostota i minimalizm – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Jacek Domański, prezes zarządu Drims, firmy zajmującej się produkcją, sprzedażą i drzwi.

 

Drzwi ukryte dają duże pole do popisu stylistom wnętrz. W zależności od pomysłu dekoratora mogą one być pokryte takim samym kolorem farby jak ściana bądź zupełnie kontrastowym. Do ich wykończenia często używane jest także szkło, lustra, beton, kamień, spiek, akryl lub egzotyczne drewno.

– O tym, jak będą wyglądały drzwi ukryte, właściwie możemy sami decydować. Możemy je pomalować każdą farbą ścienną, pokryć tapetą, a po kilku latach po prostu zmieniamy kolor lub wzór tapety – tłumaczy Jacek Domański – Można powiedzieć, że takie drzwi rosną razem z mieszkańcami. Kiedy mamy małego dzidziusia dobieramy żywe kolory, dopasowane właśnie do niego, kiedy dorasta, możemy pokryć drzwi nowoczesną tapetą, zgodną z jego zainteresowaniami, a na koniec ten pokój może być na przykład gabinetem taty.

 

Drzwi ukryte można zamontować w ścianie o grubości minimum 7 cm. Nadają się one więc do wszystkich ścian działowych i nośnych.

– Drzwi ukryte montuje się bardzo łatwo. Ościeżnica dobrego producenta daje się zamontować niemalże na każdym etapie montowania drzwi czy zmiany wystroju wnętrza. Montuje się ją w najzwyklejszy otwór, taki jak do normalnych drzwi. Przy wykończeniu ościeżnicy dopuszczalne są wszystkie możliwe rozwiązania. Możemy ją wykończyć gipsem, karton-gipsem, zwykłą zaprawą murarską, płytkami czy kamieniem – podkreśla Jacek Domański.

 

Drzwi ukryte to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zdobywa coraz większe grono zwolenników. Mogą one stanowić wyposażenie mieszkań, biur, sklepów czy lokali użyteczności publicznej.

– Można powiedzieć, że to są drzwi wieczne, wróżę im naprawdę świetlaną przyszłość. Ościeżnica jest aluminiowa, czyli jest odporna na wszelkiego rodzaju zalania czy uderzenia – mówi Jacek Domański.

 

Oprócz walorów estetycznych drzwi z ukrytą ościeżnicą mają jeszcze jedną zaletę – dzięki zwiększonej grubości skrzydła (od 40 mm do 60 mm) dobrze tłumią hałas.

Jacek Domański, prezes zarządu, Drims

źródło: newseria.pl

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik