Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Białe wysokie drzwi wnętrzarskim hitem 2016 roku
Data dodania: 22.04.16

Drzwi pełnią nie tylko funkcję użytkową, lecz także dekoracyjną. Tradycjonaliści zazwyczaj stawiają na ponadczasową prostotę i drzwi wykonane z dobrej jakości drewna, z kolei styliści wnętrz chętnie korzystają z nowości. Ich zdaniem w tym sezonie najmodniejsze są drzwi w kolorze białym. Sporym zainteresowaniem cieszą się także modele wykonane z kamienia, ze szkłem LCD oraz z ukrytymi zawiasami lub minimalistycznymi klamkami.

 

 

 

Producenci drzwi oferują coraz to nowe modele, dlatego wybór na rynku jest ogromny: od prostych, masywnych po finezyjnie zdobione, z przeszklonymi elementami czy rzeźbionymi ornamentami. Wszystko w zależności od potrzeb i gustu klientów.

– Jeżeli nie korzystamy z porady architekta, tylko sami wybieramy drzwi, to po pierwsze musimy sprecyzować swoje oczekiwania. Czy to ma być styl nowoczesny, klasyczny czy bardziej wyszukany, np. loftowy. Gdy już ten pomysł mamy w głowie, to zaczynamy dobieranie drzwi – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Jacek Domański, prezes zarządu Drims, firmy zajmującej się produkcją, sprzedażą i drzwi.

W trendach na ten sezon niewątpliwie można zauważyć swoisty powrót do przeszłości. Modne są więc drzwi proste, płaskie. Klienci najchętniej wybierają kolor biały, ale powodzeniem cieszą się również odcienie naturalnego drewna.

– Dzisiaj panuje moda na minimalizm i prostotę. Dużą popularnością cieszą się drzwi białe w różnym wydaniu – tłumaczy Jacek Domański – Bardzo modne są szczególnie drzwi wysokie. Czym wyższe drzwi, tym lepiej prezentują się we wnętrzach. Jest coraz więcej zamówień na drzwi nawet do 3 metrów wysokości.

Jacek Domański podkreśla, że wygląd w stylu retro nie kłóci się z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań.

– Moda wymusza nie tylko elementy estetyczne, lecz także technologiczne rozwiązania. Niemalże standardem stają się takie elementy, jak ukryte zawiasy, zamki magnetyczne, klamki minimalistyczne, a nawet klamki, które są totalnie schowane, wtopione w skrzydło drzwiowe – mówi Jacek Domański.

Z kolei ci, którzy decydują się na designerski wystrój wnętrz, mają do wyboru szeroką ofertę drzwi zaprojektowanych pod kątem określonych potrzeb.

– Ciągle pojawiają się różnego rodzaju nowości, bo architekci wręcz tego pragną. Są więc drzwi z prawdziwego kamienia, z prawdziwego betonu, ze szkłem LCD. To są takie zupełne nowości. I coraz modniejsze staje się szkło, w każdym wydaniu, bez ograniczeń – tłumaczy Jacek Domański.

W tym sezonie modne są również duże przeszklenia wkomponowane w skrzydło drzwiowe o prostej formie, klamki i detale w kolorze drzwi lub łagodnych odcieniach srebra, a także nieskomplikowane aplikacje.

– Nie ma znaczenia to, czy do jasnych podłóg dobieramy jasne drzwi czy ciemne. Jest to bardzo indywidualne podejście. Natomiast zawsze się staramy, żeby to było smacznie zgrane w całości, w jednej gamie kolorystycznej – podkreśla Jacek Domański.

Materiał, z którego wykonane są drzwi, ma istotny wpływ na ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, zmiany temperatury oraz podatność na uszkodzenia.

Jacek Domański, prezes zarządu, Drims

źródło: newseria.pl