7 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce specjalistyczne seminarium dotyczące akustyki nowoczesnych biur typu open space. Swoją praktyczną wiedzą podzielą się najbardziej uznani międzynarodowi specjaliści w tej dziedzinie. Zgłoszenia na seminarium można przesyłać do 24 maja.

Seminarium „Projekty akustyczne nowoczesnych biur typu open space - norma PN-EN ISO 3382-3 w praktyce” jest przeznaczone dla specjalistów z obszaru akustyki pomieszczeń. Swoją wiedzą i doświadczeniem z międzynarodowych projektów podzielą się Valtteri Hongisto i Claus Lynge Christensen.
Dr inż. Elżbieta Nowicka oraz dr. hab. inż. Jacek Nurzyński przedstawią kierunek zmian w polskich normach dotyczących dźwiękoizolacyjności budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych.
Omówione będą także najnowsze badania dotyczące hałasu w biurach i jego wpływu na pracowników biurowych, argumenty coraz ważniejsze dla inwestorów biurowych w Polsce. – Na hałas w biurach narzeka 50% pracowników klasycznych open spaców, jak i najnowocześniejszych przestrzeni biurowych. Problem jest coraz częściej dostrzegany przez pracodawców, a jego rozwiązanie wymaga kompleksowego podejścia do projektowania wnętrza z zaangażowaniem specjalistów z wiedzą i doświadczeniem – mówi Magda Szubert ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki
Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, którego celem jest propagowanie najbardziej aktualnej wiedzy wśród użytkowników, inwestorów, jak i ekspertów z dziedziny akustyki.
Szczegółowa agenda, warunki i zgłoszenia poprzez stronę www.komfortciszy.pl
Termin: 7 czerwca 2016 (wtorek), godz. 8.30-15.30
Miejsce: Biuro BuroHappold Engineering, Twarda 18, Warszawa
Program:
8.30 Powitanie, przedstawienie stowarzyszenia. Henryk Kwapisz.
8.50. Rynek biurowy w Polsce a problem hałasu. Magda Szubert Najnowsze wyniki badań odnośnie hałasu we współczesnych biurach polskich i zagranicznych i doświadczenia z rynku polskiego. O czym się mówi na konferencjach branżowych, jakie argumenty odnośnie akustyki trafiają do inwestora biurowego. Perspektywy rozwoju rynku biurowego w Polsce prezentacja i materiały konferencyjne w języku polskim
9.30-11.30 prof. Valtteri Hongisto, senior research scientist, Turku University of Applied Sciences Effects of office noise on performance and well-being. ISO 3382-3: Backgrounds and contents. Case results from various kinds of acoustic refurbishments prezentacja w języku angielskim, materiały konferencyjne w języku angielskim i polskim
11.30-11.45 Przerwa kawowa
11.45-13.15 Claus Lynge Christensen, Odeon : Acoustical simulation of open-plan offices according to ISO 3382-3 Measurements according to ISO 3382-3 using Odeon. Modelling of open plan offices in Odeon (using Sketchup to do the room modelling). Examples where other tools than ISO 3382-3 calculations/result are used in open environments (e.g. use of auralisation in open atriums). Prezentacja w języku angielskim, materiały konferencyjne w języku angielskim i polskim.
13.15-14.00 Lunch
14.00. Kierunek nowelizacji normy PN-B-02151-2 – dr inż. Elżbieta Nowicka, Pracownia akustyki ITB. Prezentacja w języku polskim.
14.30 Założenia do klasyfikacji akustycznej budynków mieszkalnych w Polsce - dr hab. inż. Jacek Nurzyński, prof. nadzw. ITB. Prezentacja w języku polskim.
15.00 Podsumowanie
15.30 Zakończenie
O Stowarzyszeniu na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy” Celem Stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy na temat akustyki budynków i jej wpływu na komfort, zdrowie i produktywność użytkowników. Stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i edukacyjną. Celem działalności jest propagowanie najbardziej aktualnej wiedzy wśród użytkowników, inwestorów, jak i ekspertów z dziedziny akustyki. |