Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Tower Investments planuje zwiększyć liczbę realizowanych projektów. Ma w tym pomóc emisja akcji i wejście na giełdę
Data dodania: 13.07.16

Debiut na NewConnect spółki Tower Investments ma pozwolić na realizację większej liczby projektów. Jej prezes zapowiada, że jakość lokalizacji i postawienie na projekty mieszkaniowo-usługowe mają zapewnić firmie rozwój. Pozyskane z prywatnej emisji akcji 10 mln zł Tower Investments zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie. Dobra sytuacja w polskim sektorze budowlanym sprawia, że spółka chce rozwijać się na krajowym rynku i nie planuje ekspansji zagranicznej.

 

 

 

 

Deweloperska firma Tower Investments specjalizuje się w obiektach handlowych i handlowo-usługowych. W tym roku spółka planuje zwiększyć skalę projektów i nawiązać współpracę z nowymi sieciami.

– Rozwój naszej spółki będzie przede wszystkim ilościowy. Wejście na giełdę i pozyskanie kapitału pozwoli prowadzić nam dużo więcej projektów. Chcemy, aby jakość projektów na wynajem wzrastała przez jakość lokalizacji, jakość najemców. Innym obszarem rozwoju jest innowacyjność, kładziemy nacisk na obszary miejskie, głównie projekty łączone, czyli mieszkaniowo-usługowe – zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Bartosz Kazimierczuk, prezes spółki Tower Investments.

 

Firma pracuje nad stworzeniem optymalnego modelu dla inwestycji mieszkaniowo-usługowych. Ma to doprowadzić do wzrostu wartości sprzedażowej. Jak wskazuje prezes, Tower Investments planuje rozpoczęcie współpracy z deweloperami mieszkaniowymi już podczas tworzenia projektu.

– Dzięki temu partery handlowo-usługowe będą mogły być usystematyzowane. W tym celu nasza marka Shopin dostanie przybudówkę pod nazwą City Shopin. Pierwszy taki projekt powstanie w Warszawie przy ul. Szwedzkiej – mówi Kazimierczuk.

 

Miniony rok był wyjątkowo udany dla Tower Investments. Firmie udało się uzyskać 4 kontakty deweloperskie, po 5 projektów handlowych i serwisu deweloperskiego i jeden kontrakt powiernictwa. Obecnie spółka jest bliska wejścia na NewConnect. Dotychczas firma rozwijała się organicznie, wzrost potencjału uzyskiwała w następstwie inwestycji finansowanych kapitałem własnym.

– Wypuściliśmy akcje, to oferta skierowana do kilku podmiotów. Planowaliśmy pozyskanie 10 mln zł i to się udało w całości, nawet z lekką nadsubskrypcją. Debiut na NewConnect przewidujemy w przyszłym tygodniu – podkreśla prezes spółki.

 

Na koniec 2015 roku wartość sprzedażowa projektów sięgała 85 mln zł. W 3 miesiące po prywatnej ofercie portfel wzrósł do 215 mln zł, spółka zakładała, że do końca roku uda się osiągnąć 170 mln zł.

– Środki wydamy oczywiście na nowe projekty deweloperskie, już w tej chwili zabezpieczamy nieruchomości pod te projekty. Jednym z nich jest właśnie wspomniana wcześniej Szwedzka – wskazuje Kazimierczuk.

 

Jeśli spółce uda się zrealizować zakładane cele, to w drugiej połowie przyszłego roku firma zadebiutuje na głównym rynku GPW.

Dobra sytuacja na rynku sprawia, że firma nie planuje obecnie ekspansji na zagraniczne rynki. Rocznie sieci na budowę nowych obiektów wydają 2,5 mld zł. Taki trend powinien się utrzymać przez co najmniej kilka lat.

– Polski rynek jest tak jeszcze pojemny, jest tak dużo miejsca u nas w kraju, że w tej chwili nie planujemy ekspansji zagranicznej – przyznaje Bartosz Kazimierczuk.

Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu, Tower Investments

źródło:newseria.pl

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik