Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Szkło Saint-Gobain zdobywa wnętrza hoteli i restauracji
Data dodania: 19.08.16

Trudno wyobrazić sobie współczesną architekturę bez szkła. Popularność tego materiału wśród architektów i projektantów wynika z jego wysokiej trwałości, szerokich możliwości wykorzystania oraz tak ważnej dziś dbałości o środowisko naturalne. Nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz konieczność zapewnienia najwyższego komfortu decydują o szerokim wykorzystaniu szkła w obiektach restauracyjnych i hotelowych.

 

20160808sgg Blue Diamond Hotel Nowa Wies

 

 

Pierwszym reprezentacyjnym miejscem hotelu jest jego recepcja. Chcąc podkreślić wystrój wnętrza warto wybrać szkło lakierowane SGG PLANILAQUE EVOLUTION, które zapewnia nam efektowne połączenie głębi koloru z efektem połysku szkła. Zastosowanie tego szkła ożywi i rozświetli pomieszczenie. – SGG PLANILAQUE EVOLUTION to idealna alternatywa dla standardowych płytek. Linia dostępna jest w 18 nowoczesnych kolorach, które stanowią uzupełnienie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień - mówi Magda Lipińska, Kierownik Rozwoju Rynku Interior Saint-Gobain.

 

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem, jest wykorzystanie szkieł dekoracyjnych SGG MASTERGLASS dostępnych w sześciu ekskluzywnych wzorach, które dzięki niepowtarzalnym, wyrafinowanym fakturom nadają wnętrzom indywidualny charakter. Zdobione geometrycznymi kształtami pół-przezierne, matowe szkło optymalne doświetla pomieszczenia, a zarazem chroni prywatność przebywających w nich osób. Wyróżnia się niezwykle szerokim zakresem zastosowań: fronty mebli, stopnie schodów, płyty posadzkowe, drzwi, kabiny prysznicowe, ścianki działowe czy przeszklenia elewacyjne – to tylko niektóre możliwości użycia tego szkła.

 

20160808sgg Hotel Mikolajki Mikolajki

 

Dedykowany dla biur system CLIP-IN SILENCE oprócz walorów estetycznych i możliwości aranżacyjnych pozwala na tak ważne w miejscach publicznych wyciszenie pomieszczeń. System ścianek działowych CLIP-IN SILENCE jest idealnym wyborem dla biur i sal konferencyjnych, w których hałas już nigdy nie będzie stanowił problemu. Dzięki niewidocznym połączeniom, szkło zapewnia optymalny rozkład naturalnego światła i maksymalizuje estetyczny wygląd. Ogranicza również konieczność korzystania ze sztucznego światła i pomaga oszczędzać energię.

 

Dla bezpieczeństwa i komfortu gości
Pokoje stanowią najlepszą wizytówkę hotelu. Ich aranżacja zgodna z najnowszymi trendami musi zapewniać gościom maksymalny komfort, dyskrecję oraz poczucie bezpieczeństwa. Z myślą o tych potrzebach stworzono inteligentne szkło PRIVA-LITE o zmiennej przezierności, które zapewnia neutralny kolor wnętrz, lepszą ochronę przed hałasem i prywatność „na żądanie” oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Szkło PRIVA-LITE pod wpływem prądu elektrycznego zmienia swoją półprzezroczystą postać na przezierną, utrzymując przy tym stałą, wysoką przepuszczalność światła. Wykorzystanie tej technologii otwiera nowe możliwości aranżacyjne w kreowaniu wnętrz. W pomieszczeniach biurowych oraz salach konferencyjnych ścianki działowe z PRIVA-LITE mogą być wykorzystywane jako ekrany do tylnej projekcji – a wszystko to za pomocą jednej, prostej komendy.

 

Dla podwyższenia bezpieczeństwa gości warto wykorzystać szkło laminowane SGG STADIP PROTECT - Dzięki konstrukcji, w której wykorzystano folię PVB, szkło zapewnia stabilność przeszklenia w przypadku zbicia szyby, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo znajdujących się w pobliżu osób. SGG STADIP PROTECT tłumi również w znacznym zakresie fale dźwiękowe i chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym – dodaje Magda Lipińska.

 

 

20160808sgg Hotel Sofitel Wroclaw

 

Szkło w jasnej, ekologicznej łazience
Nieodzownym elementem wystroju są lustra, dzięki którym wnętrza stają się jaśniejsze i bardziej przestrzenne. Dla wilgotnych przestrzeni, takich jak łazienki czy strefy spa stworzono lustro SGG MIRASTAR, które dzięki specjalnym właściwościom nie koroduje, jest niewrażliwe na działanie pary wodnej i agresywnych środków czystości może być poddane obróbce w celu uzyskania szkła bezpiecznego. SGG MIRASTAR może być również stosowane na zewnątrz – jako elementy okładzinowe, płyty elewacyjne czy panele szklane.

 

Produktem opracowanym także z myślą o zastosowaniach w przestrzeniach o zwiększonej wilgotności jest antykorozyjne szkło SGG TIMELESS, które można stosować w kabinach prysznicowych oraz parawanach nawannowych. Powłokę SGG TIMELESS otrzymuje się przez magnetronowe nanoszenie warstwy tlenków metali. Dzięki temu wapień i zabrudzenia osadzają się w mniejszym stopniu, co oznacza brak zabarwień i zachowanie atrakcyjnego wyglądu szkła. Powłoka nie traci swoich właściwości z upływem czasu i zapewnia łatwe usunięcie śladów użytkowania w porównaniu ze szkłem standardowym.

 

Szeroka paleta produktów oraz najwyższy standard szkieł oraz szklanych rozwiązań Saint-Gobain zachęca architektów i projektantów do sięgania po nie w realizacji projektów z branży HoReCa. Potwierdzają to liczne przykłady wykorzystania szkła Saint-Gobain w tak renomowanych lokalizacjach jak Hotel Mikołajki, wrocławski Sofitel czy Hotel Blue Diamond w Nowej Wsi.

 


Więcej informacji:
www.saint-gobain-glass.pl
www.glassolutions.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik