Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Skanska oferuje car sharing dla swoich najemców
Data dodania: 02.10.16

Chcesz sprytnie zoptymalizować wykorzystanie samochodów służbowych w firmie? Postaw na car sharing – współdzielenie samochodów.

- LeasePlan wprowadza do Polski usługę SwopCar umożliwiającą użytkowanie pojazdów firmowych przez wielu kierowców. Proces obsługuje prosta aplikacja.

- Nowa usługa usprawniająca mobilność pracowników w obrębie firmy to oszczędność i optymalizacja wykorzystania pojazdów na potrzeby służbowe i prywatne.

- Pierwszą firmą wykorzystującą SwopCar w swojej działalności, jest Skanska Property Poland, która wprowadziła usługę dla najemców swojego budynku biurowego Atrium 2 w Warszawie.

 

20160933Skanska SwopCar Atrium2 

 


SwopCar umożliwia firmom dzielenie pojazdów wśród pracowników na ich żądanie, ułatwiając im podróżowanie. To odpowiedź na rosnące potrzeby mobilności personelu przy jednoczesnej optymalizacji wydatków firmy na utrzymanie firmowych pojazdów. SwopCar polega na zarządzaniu pojazdami bez dedykowanego użytkownika. Klient dostaje do dyspozycji system rezerwacyjny, który umożliwia prostą i szybką rezerwację wybranego samochodu przez pracowników jego firmy.

 


Dyrektor ds. Handlowych LeasePlan Fleet Management Artur Sulewski wyjaśnia: "Opracowaliśmy usługę SwopCar, by zaspokoić stale rosnący popyt na rozwiązania zapewniające użytkownikom mobilność. Z naszych doświadczeń wynika, że średnio 30 proc. pracowników w firmach ma do dyspozycji samochód służbowy. Pozostali, czyli ok 70 proc. używa aut prywatnych lub transportu publicznego.

 

Potrzeba zapewnienia mobilności wszystkim pracownikom jest wynikiem tendencji rynkowych, z jednej strony intensywnej urbanizacji i pracy na urządzeniach mobilnych z dowolnego miejsca, a z drugiej rosnącej eko świadomości. Na podstawie tych trendów można przewidzieć zmiany w branży leasingowej – usługi dotąd zorientowane na pojazdy zamieniają orientację na użytkownika, kierowcę.”

 


Aby wyprzedzić te zmiany, LeasePlan opracował SwopCar, elastyczną strategię zapewniającą firmom tzw. mobilność inteligentną. Pracownicy korporacji mogą skorzystać z pojazdu SwopCar wtedy, kiedy jest im rzeczywiście potrzebny. Usługa ta maksymalizuje wykorzystanie samochodów firmowych bez potrzeby rozbudowywania floty. Za tym idzie redukcja emisji dwutlenku węgla, zmniejsza się też zapotrzebowanie firmy na miejsca parkingowe.

 

 

Pierwszym Klientem LeasePlan, który korzysta z usługi car sharingu jest Skanska Property Poland. Firma miała pomysł oddania samochodów do dyspozycji najemców inwestycji Atrium 2 w Warszawie, które można swobodnie wypożyczać, a LeasePlan miał na to gotowe rozwiązanie. Zatem już pierwsza współpraca pozwoliła wyjść ze SwopCar poza obszar jednej firmy – Skanska samochody oddała do dyspozycji wszystkich najemców biurowca przy ul. Pereca w Warszawie.