Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Unikalna technologia emaliowania krawędzi skraca czas realizacji projektów z wykorzystaniem przyciętego na wymiar powlekanego szkła architektonicznego
Data dodania: 03.10.16

Opracowano unikalną technologię, który poprawia jakość oraz skraca czas emaliowania krawędzi hartowanego szkła powlekanego Guardian.

Guardian system TEA (True Edge Application) to technologia opracowana przez firmę Guardian Glass w Europie, w ścisłej współpracy z firmą Ferro, jednym z wiodących dostawców farb ceramicznych do szkła. Technologia ta jest nie tylko szybsza i bardziej niezawodna, niż konwencjonalne metody, pozwalające tworzyć jednolite powierzchnie o doskonałych właściwościach optycznych. Jest także o wiele bardziej wydajna, co skraca czas realizacji oszklenia strukturalnego.

 

 

20160933guardian glass guardian system tea

 


Guardian system TEA nakładany na szkło powlekane pozwala stworzyć trwałą, jednolitą powierzchnię o niezawodnej przyczepności w przypadku zastosowań w oszkleniach strukturalnych lub w oszklonych narożnikach i dachach domów, oknach żaluzjowych i innych rodzajach okien.


Dlaczego jest potrzebny?
Przy zastosowaniach w szkleniu strukturalnym obszary, na które nakładany jest normalny materiał uszczelniający, wymagają odpowiedniego usunięcia powłoki przy krawędziach. Podobnie w przypadku narożników szklanych: stosuje się ceramiczne farby, które mają pokryć elementy strukturalne, np. spojenia.

 

Ponad 90% wysokozaawansowanego szkła powlekanego przyciętego na wymiar jest zamawiane z emaliowaną krawędzią (na obwodzie). Jednakże proces emaliowania krawędzi jest czasochłonny i wymaga dodatkowych etapów obróbki, a to prowadzi do wydłużenia okresu realizacji. Mogą także wystąpić problemy związane z jakością, gdyż obszar poddawany obróbce często bywa za szeroki dla konwencjonalnych urządzeń usuwających powłoki przy krawędziach, przez co jakość optyczna jest niska, a powierzchnie – niejednolite.

 


Jak to działa?
Dzięki Guardian system TEA emalia ceramiczna rozpuszczająca materiał jest nakładana bezpośrednio na powłokę, co prowadzi do jej rozpuszczenia podczas obróbki termicznej. Wysokiej jakości emalia Ferro jednocześnie łączy się ze szkłem, tworząc wyjątkowo silne połączenie i jednolitą powierzchnię o doskonałych właściwościach optycznych. Po ochłodzeniu materiał powłoki jest całkowicie połączony z emalią. Wydajność Guardian system TEA skutecznie zmniejsza liczbę faz obróbki, dzięki czemu mamy do czynienia z jednym procesem, co pozwala szybciej dostarczyć szkło do klienta i skrócić czas realizacji.

 


Guardian system TEA może być nakładany za pomocą sitodruku, walca lub ręcznie. Technologię można łączyć z dowolną powłoką przeznaczoną do hartowania Guardian SunGuard® lub ClimaGuard® oraz w połączeniu z najczęściej stosowanymi materiałami uszczelniającymi do oszklenia. Technologia ta posiada certyfikat ETAG 002 przyznany przez Institut für Fenstertechnik (IFT) w Rosenheim, w Niemczech, a także zatwierdzenie AbZ niemieckiego instytutu DIBT.


Więcej informacji na temat Guardian system TEA można znaleźć na stronie: www.sunguardglass.com.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik