Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 11 okladka1

Świat Szkła 11/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

W Krakowie będą pracować nad naszym bezpieczeństwem
Data dodania: 03.10.16

ASSA ABLOY – światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń - planuje już wkrótce zatrudnić kilkudziesięciu specjalistów. Inżynierowie z krakowskiego oddziału firmy będą odpowiedzialni za prace badawczo-rozwojowe nad nowymi rozwiązaniami  z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu.

 

20160933 ASSA ABLOY

 Fot. ASSA ABLOY


Nowa inwestycja w Krakowskim Parku Technologicznym to jeden z elementów polityki rozwoju, którą ASSA ABLOY sukcesywnie wdraża już od ponad 10 lat. Ambicją firmy jest osiągnięcie pozycji najbardziej innowacyjnej firmy w swoim segmencie i roczny wzrost rentowności na poziomie 10%. Region małopolski zyskuje tym samym nie tylko uznanego partnera, ale i wartościowego przedsiębiorcę. Czy Kraków ma szanse stać się nową stolicą innowacji?

 

20160933 ASSA ABLOY 2

Fot. ASSA ABLOY

 


Wymagająca branża security
ASSA ABLOY rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Dziś jej produkty dystrybuowane są do ponad 70 krajów, a liczba pracowników szybko zbliża się do 50 tysięcy. 20-letnie doświadczenie i nieustanna praca nad udoskonalaniem oferty dała firmie pozycję globalnego lidera i uczyniła z niej jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w swoim sektorze.

 

20160933 ASSA ABLOY 3

 Fot. ASSA ABLOY

 

W skład grupy ASSA ABLOY wchodzi kilkanaście marek, które dzięki swojej ofercie zaspokajają potrzebę bezpieczeństwa zarówno milionów klientów indywidualnych, jak i dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw czy instytucji państwowych. Portfolio produktów firmy obejmuje między innymi rozwiązania mechaniczne i elektromechaniczne, zamknięcia drzwiowe i okienne, systemy kontroli dostępu
i identyfikacji oraz szeroką gamę akcesoriów.

 

 20160933 ASSA ABLOY 4

Fot. ASSA ABLOY

 


Przewidywać i zadowalać
Urządzenia ASSA ABLOY znajdują zastosowanie na całym świecie, ale nie brakuje ich także w Polsce, w tak prestiżowych miejscach jak Sejm i Senat RP, Giełda Papierów Wartościowych, biurowcu Globe Trade Centre czy warszawskim metrze. Lista obiektów referencyjnych, podobnie jak asortyment, stale się jednak powiększa.

 

- Nieustannie udoskonalana oferta, rozbudowywana o innowacyjne i unikatowe w skali świata produkty, stanowi jeden z głównych elementów, które pozwalają nam utrzymywać dominującą pozycję w branży. To jednak nie jedyny czynnik wpływający na sukces ASSA ABLOY. Dodać do tego należy również efektywną organizację zorientowaną na klienta, profesjonalną obsługę i serwis, a także oferowanie odbiorcom dodatkowych wartości, takich jak: funkcjonalność i wygoda – komentuje Joanna Skalbaniok, Managing Director polskiego oddziału ASSA ABLOY.

 

20160933 ASSA ABLOY 5

Fot. ASSA ABLOY

 


Innowacyjność siłą napędową
ASSA ABLOY z roku na rok zwiększa swoje inwestycje w obszarze badań nad nowymi rozwiązaniami. Dążenie do oferowania coraz to bardziej funkcjonalnych, wygodnych i bezpiecznych produktów zostało, po raz kolejny już, dostrzeżone w amerykańskim wydaniu magazyn Forbes. – Na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm świata jesteśmy już po raz trzeci. Niezwykle cieszy nas fakt, iż nasze działania są dostrzegane i doceniane. Przez ostatnie 10 lat sporo inwestowaliśmy mając na celu podwojenie tempa wdrażania innowacji.

 

Planowaliśmy również, by produkty wprowadzone na rynek w ciągu trzech ostatnich lat stanowiły 25% naszej sprzedaży. Dziś wiemy już, że udało nam się to założenie osiągnąć. Od 2005 roku budżet inwestycyjny ASSA ABLOY zwiększył się aż o 230%. Naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji najbardziej innowacyjnej firmy w swojej branży i roczny wzrost rentowności na poziomie 10% - mówi Joanna Skalbaniok.

 

20160933 ASSA ABLOY 6

Fot. ASSA ABLOY

 


Przyszłość jest bezprzewodowa
Obserwacja zmieniającego się świata oraz komunikacja skierowana na poznanie i zaspokajanie potrzeb konsumentów pozwala ASSA ABLOY na budowanie przejrzystej i pewnej strategii oraz kreowanie nowych trendów. W kolejnych latach firma prognozuje wzrost popytu na systemy zabezpieczeń oraz rozwiązania mobilne. Według ubiegłorocznych danych sprzedażowych, aż 75% produktów ASSA ABLOY to urządzenia, które znalazły zastosowanie w obiektach komercyjnych i instytucjach. Pozostałe 25% stanowią budynki mieszkalne.

 

Według analityków branży proporcje te będą dążyły do wyrównania się. Zdaniem ASSA ABLOY wzrost zamożności społeczeństw, postępująca urbanizacja oraz rosnące zainteresowanie kwestiami bezpieczeństwa spowodują powstanie nowego, „elektronicznego” świata. Ideą, wokół której obecnie skupia się firma, jest wizja bezprzewodowej przyszłości.

 

Zakłada ona popularyzację urządzeń cyfrowych ze zdalną kontrolą dostępu. Dla ASSA ABLOY znaczącą kwestią jest jednak nie tylko finalna wersja produktu, ale też sam sposób jego produkcji. Wykorzystuje się przy nim technologie zapewniające wysoką wydajność energetyczną i długi cykl życia, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnego wpływu na środowisko naturalne.

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik