Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

NOWY UNIWERSALNY MULTIMETR TERMOWIZYJNY – BEZPIECZNE I SPRAWNE KONTROLE
Data dodania: 02.11.16

Szybkie rozwiązywanie problemów przy użyciu pomiaru wspomaganego podczerwienią (IGM™)

Na rynku jest dostępnych wiele modeli multimetrów, ale nowy FLIR DM284 jest wśród nich wyjątkowy. Stanowi połączenie 18-funkcjnego przemysłowego multimetru cyfrowego z pomiarem rzeczywistej wartości skutecznej i technologii pomiaru wspomaganego podczerwienią (Infrared Guided Measurement – IGM) firmy FLIR. Dzięki temu urządzenie błyskawicznie i precyzyjnie nakierowuje użytkownika na miejsca, w których występują nietypowe temperatury, pozwalając mu zachować bezpieczną odległość od tablic i szafek elektrycznych.

 

DM284 to najnowszy członek rodziny przyrządów IGM, która nie tylko usprawnia wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów, ale też zwiększa kompleksowość kontroli. IGM wyświetla problem z instalacją elektryczną w szerszym otoczeniu, wyraźnie wizualizując różnice temperatury. Umożliwia to wbudowana mikrokamera termowizyjna FLIR Lepton® o rozdzielczości 160 x 120 pikseli, która stanowi obecnie podstawę szeregu przyrządów termowizyjnych stosowanych przez techników.

 

Podczas skanowania tablic, złączy i przewodów, ta mikrokamera ułatwia dostrzeżenie potencjalnych problemów, oszczędzając użytkownikowi konieczności bezpośredniego kontaktu z badaną lokalizacją. IGM służy do wstępnej identyfikacji usterki, a inne zaawansowane funkcje, takie jak woltomierz, amperomierz itp. w mierniku FLIR DM284 wykorzystuje się do sprawdzenia i potwierdzenia diagnozy.

 

 

20161033DM284-8

 

Wbudowane oświetlenie robocze i wskaźnik laserowy pomagają podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia i precyzyjnie wskazują lokalizację usterki na obrazie termowizyjnym. Pomiary termowizyjne i przy użyciu termopary można wyświetlać jednocześnie, przy użyciu jednej z trzech palet kolorów obrazu termowizyjnego, wybieranej za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu użytkownika.

 

Dzięki FLIR DM284 wykonywanie badań i pomiarów jest szybsze, łatwiejsze i bardziej efektywne, a jego połączone możliwości sprawiają, że elektrycy nie muszą nosić ze sobą całej torby przyrządów potrzebnych do wykonania pełnej kontroli instalacji. Multimetr FLIR DM284 ma klasę odporności IP54 i wytrzymuje bez uszkodzeń upadek z wysokości 3 m, ponadto jest objęty najlepszą w branży, 10-letnią gwarancją FLIR na produkt.

 

Przyrząd FLIR DM284 doskonale nadaje się do prowadzonych w terenie prac elektronicznych, napraw sieci energetycznych, lekkich zastosowań przemysłowych, napraw wykonywanych u klienta oraz serwisu systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Multimetr może być wyposażony w szereg akcesoriów, w tym w uniwersalne elastyczne sondy elektryczne, końcówki pomiarowe, walizkę do przenoszenia i zapasowe akumulatory.

Dowiedz się więcej o DM284 na www.flir.eu/DM284.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik