Na swoim imponującym stoisku o powierzchni ponad 2400 m2 na targach BAU w Monachium firma Schüco International zaprezentowała przyszłościowe technologie budowlane. Oprócz designerskich, a zarazem doskonale termoizolowanych rozwiązań fasadowych, drzwiowych i okiennych, odwiedzający mogli również zobaczyć, jak można przyspieszyć realizację inwestycji dzięki nowoczesnej technologii i pełnej cyfryzacji procesu, od projektowania aż po realizację powłok budynków.

 

 

20170133stoisko schueco bau 2017

Imponujące stoisko firmy Schüco o powierzchni ponad  2400 m2 na targach BAU 2017  Fot. Schüco

 


Podczas planowania inwestycji budowlanych zarówno architekci, jak i wykonawcy muszą stawiać czoła wyzwaniom takim jak ograniczenia czasowe i budżetowe, rosnące wymagania prawne, a także stawiane przez inwestorów warunki pod kątem energooszczędności i designu. Wszystko to sprawia, że inwestycje budowlane stają się bardziej złożone niż kiedykolwiek.

 

Wiodąca światowa pozycja marki i tegoroczne motto „My wiemy jak” sprawiły, że ekspozycję Schüco odwiedziło ponad 20 000 parterów i zarejestrowanych gości. Dwupoziomowe stoisko zorganizowane w sześciu studiach tematycznych oraz przestronnych strefach ekspozycyjnych zapraszało swoim futurystycznym wyglądem i multimedialnymi prezentacjami.

 

Poza ultranowoczesnym designem wystawy dostawca kompletnych systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych zaimponował także nowymi, inteligentnymi rozwiązaniami informatycznymi na miarę przyszłości.

 

 20170133studio zycie bau 2017

Do studia tematycznego „Życie” można było wejść m.in. przez panoramiczne drzwi Schüco ASS 77 PD.HI, które zintegrowano perfekcyjnie z fasadą panoramiczną FWS 35 PD.SI i oknami panoramicznymi AWS 75 PD.SI (po prawej stronie).  Fot. Schüco

 


Nowe koncepcje nabierają realnych rozmiarów
Przestronne studia tematyczne „Praca”, „Życie”, „Dom”, „Inteligencja”, „Elastyczność” i „Rozwiązania cyfrowe” zostały stworzone z rzeczywistej skali elementów budowlanych. Studio „Praca” zwracało uwagę swoim futurystycznym wyglądem osiągniętym dzięki kombinacji optycznie smukłych fasad, między innymi: Schüco FWS 60 CV.HI i FW 50+ SG.SI oraz perfekcyjnym połączeniu trójwymiarowej fasady Schüco Parametric ze strukturalną fasadą elementową Schüco UCC 65 SG i przystosowanych do tego elementów otwieranych o wąskich szerokościach czołowych z różnymi typami napędów.

 

Poprzez studio „Życie” firma pokazała, jak w ramach jednego budynku mogą się przenikać strefy przeznaczone do pracy i wypoczynku. Zastosowane do jego budowy rozwiązania panoramiczne o ekstremalnie wąskich profilach: fasada Schüco FWS 35 PD.SI, drzwi przesuwne z serii Schüco ASS 77 PD.HI z otwieranym narożem i okno panoramiczne Schüco AWS 75 PD.SI dawały imponujący, transparentny efekt. Otwierane elementy tej wielkowymiarowej szklanej powłoki można było obsługiwać m.in. za pomocą urządzeń mobilnych.

 

Na przykładzie studia „Dom” pokazano koncepcję komfortowego i bezpiecznego budynku. Można było zobaczyć tu między innymi okna panoramiczne AWS 75 PD.SI z napędem mechatronicznym, drzwi Schüco ADS 90.SI z panelem dotykowym Schüco DCS Touch Display oraz bezprogowe drzwi uchylno-przesuwne Schüco AWS 75 SI+ PASK SimplySmart z wentylacją.

 

 20170133studio praca bau 2017

Studio tematyczne „Praca” przyciągało uwagę fasadami nowej generacji, od systemu FWS 60 CV.HI z niewidocznymi od zewnątrz oknami i drzwiami, po trójwymiarową fasadę Schüco Parametric, zintegrowaną idealnie z fasadą elementową UCC 65 SG z elementami otwieranymi. Fot. Schüco

 


W kręgu futurystycznych rozwiązań
Przyszłość projektowania firma Schüco pokazała w studiach tematycznych „Inteligencja”, „Elastyczność” i „Rozwiązania cyfrowe”. W strefie „Inteligencja” można było dowiedzieć się, jak z pomocą nowoczesnych technologii Schüco można łączyć poszczególne elementy fasadowe, okienne i drzwiowe w inteligentny system zapewniający maksimum komfortu i bezpieczeństwa.

 

Okucia mechatroniczne w oknie blokowym Schüco AWS 75 BS.HI gwarantują ochronę antywłamaniową, zaś elektrochromowe szkło SageGlass® i zintegrowane osłony przeciwsłoneczne z mikrolamelami Schüco CTB oraz łamacze światła Schüco ALB chronią aktywnie pomieszczenia przed zbyt intensywnym światłem. Aby uchylić okno, nie trzeba ruszać się z miejsca – wystarczy sięgnąć po smartfon. Zintegrowane z fasadą moduły fotowoltaiczne BIPV wykorzystują promieniowanie słoneczne do produkcji darmowej energii elektrycznej.

 

Studio „Rozwiązania cyfrowe” przyciągało gości technologią poszerzonej rzeczywistości i kompleksowymi informacjami na temat platformy pozwalającej na stworzenie wirtualnego łańcucha produkcji budynku, od projektu obejmującego obliczenia w specjalistycznych programach, poprzez wirtualny showroom, wirtualny konfigurator produktu i tworzenie danych produkcyjnych, aż po montaż. Ostatnie ze studiów tematycznych – „Elastyczność” zostało poświęcone nowej tekstylnej fasadzie Schüco FACID, która pozwala na błyskawiczną zmianę estetyki budynku.

 


Innowacje produktowe
Firma Schüco także w tym roku wprowadziła wiele innowacji technologicznych i nowych koncepcji systemowych. Rozwiązania specjalne wzbogaciły się o system drzwi i ścian przeciwpożarowych Schüco FireStop ADS 90 FR 30 i FireStop ADS 76.NI SP, które łączą doskonały design z bezpieczeństwem i rewolucyjnymi ułatwieniami w zakresie produkcji.

 

Uznany już przez architektów system fasadowy Schüco FWS 60 CV został wzbogacony między innymi o możliwość zastosowania bardzo wysokich rozwiernych drzwi balkonowych i po zastosowaniu rygla – także okien obsługiwanych mechanicznie lub mechatronicznie.

 

W tym roku poszerzeniu uległa również gama aluminiowych drzwi przesuwnych, którą uzupełniono o nową platformę Schüco ASE, oferującą drzwi w dwóch głębokościach zabudowy: 60 i 80 mm oraz drzwi składano-przesuwne Schüco ASS 80 FD.HI z otwieranym narożem bez słupka.

 

Elastyczne, modułowe rozwiązanie ASE pozwala na łatwą produkcję drzwi przesuwnych lub podnoszono-przesuwnych, w zależności od wymagań inwestora. Doskonałym rozwinięciem efektywnych rozwiązań wentylacji jest premierowy system Schüco VentoLife, który w 99,5% usuwa szkodliwe zanieczyszczenia z powietrza, spowodowane m.in. smogiem.

 

Kolejnym ciekawym rozszerzeniem szerokiej gamy rozwiązań wentylacji decentralnej jest Schüco VentoTherm Advanced z odzyskiem ciepła na poziomie 75% i filtracją powietrza. Oba systemy cechuje wysoka wydajność, łatwość montażu i uniwersalność zastosowania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi studiami tematycznymi na stoisku BAU:
https://www.schueco.com/web2/bau2017_en/themenstudios

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.