Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne
Data dodania: 26.04.17

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków. Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem zarówno estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu.

 

Dlatego też, w kooperacji Vetrotech oraz Glassolutions należących do grupy Saint-Gobain stworzyli na bazie sprawdzonych rozwiązań obu firm - Contraflam Priva Lite. Jest to szklenie przeciwpożarowe, które zostało połączone z technologią Priva Lite pozwalająca na zmianę przezierności.

 

20170422Contraflam Priva Lite4

 

 

Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez inżynierów z Vetrotech i Glassolutions wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz rosnącym oczekiwaniom w zakresie tzw. bezpieczeństwa estetycznego. Jest to połączenie w ramach jednego produktu cech poprawiających bezpieczeństwo użytkowników obiektów użytku publicznego, które nie rezygnują z jego estetyki tak aby mogło spełnić wymagania architekta czy inwestora.

 

Contraflam Priva Lite to połączenie dobrze znanych rozwiązań obu marek Saint-Gobain: Contraflam – najbardziej zaawansowanego bezpiecznego szkła o właściwościach przeciwpożarowych ze szkleniem Priva Lite, które pod wypływem pola elektrycznego zmienia swoją przezierność z matowego na stan przezroczysty.

 

20170422Contraflam Priva Lite2

 

 

Nasz nowy produkt, który stworzyliśmy wraz z Glassolutions, to połączenie estetyki z bezpieczeństwem. Contraflam Priva Lite zapewnia skuteczną odporność ogniową, która w zależności od typu produktu może wahać się od 30 do nawet 120 minut.

 

Natomiast technologia znana ze szkła Priva Lite pozwalająca na zmianę jego przezierności w każdej chwili skutecznie powiększy wizualnie przestrzeń pomieszczeń, w których zostało ono zastosowane – mówi Grzegorz Sołtys, Dyrektor Vetrotech Polska.

 

Contraflam Priva Lite zapewnia przedostawanie się niemal identycznej ilości promieni słonecznych przez szklenie do wnętrza budynku zarówno gdy jest matowe jak i przezroczyste, dzięki czemu ograniczane jest użycie sztucznego oświetlenia w pomieszczeniach, a w efekcie energii elektrycznej.

 

Ponadto, nowy produkt charakteryzuje się lepszą izolacją akustyczną od standardowego szkła laminowanego, przez co świetnie nadaje się do konstrukcji wszelkiego rodzaju biur i sal konferencyjnych, gdzie chcemy zachować dostęp do dziennego światła, a także ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz.

 

 20170422Contraflam Priva Lite1

 

 

Szklenie stworzone przez marki należące do grupy Saint-Gobain, jednego ze światowych liderów w przemyśle szklarskim, poza wysokimi właściwościami przeciwogniowymi, pozwala także na dowolną aranżację pomieszczeń dzięki możliwości kontroli jego przezierności.

 

W ten sposób architekci i projektanci otrzymują możliwość zaprojektowania wnętrza obiektów wedle ich koncepcji oddzielając strefy prywatne od publicznych w biurze, urzędzie czy też przychodni lekarskiej. Zmiana przezierności szkła następuje niemal natychmiastowo dzięki czemu w każdej chwili można zaaranżować otoczenie do potrzeb w danej chwili.

 

 

Contraflam Priva Lite sprawdzi się zarówno jako szklenie w biurach, salach konferencyjnych, przychodniach i szpitalach czy też tzw. „clean rooms” albo też jako świetliki. Bardzo dobre parametry przeciwpożarowe oraz funkcjonalność sprawiają, że znajdzie zastosowanie w tak dużej liczbie obiektów o różnorodnym przeznaczeniu.

 

Jego innowacyjność sprawi również, że inwestycje w których zostanie ono wykorzystane będzie postrzegane jako bardziej nowoczesne, a tym samym jego wartość wzrośnie – dodaje Grzegorz Sołtys.

 

 

20170422Contraflam Priva Lite3

 

Obecnie architekci i inżynierowie poszukują coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zrealizują ich koncepcje oraz spełnią wymagania inwestorów, a także restrykcyjnych przepisów budowlanych.


W związku z tym producenci, aby sprostać tym oczekiwaniom tworzą produkty łączące właściwości poprawiające bezpieczeństwo obiektów oraz wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne. Vetrotech wykorzystując własne doświadczenie oraz firmy siostry z grupy Saint-Gobain stworzyły takie właśnie szklenie, które może w niedalekiej przyszłości zmienić krajobraz naszych miast.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik