Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Okna dla ciepłolubnych. Zestaw przyłączeniowy MDA do ciepłego montażu
Data dodania: 26.04.17

Niższe opłaty za ogrzewanie, właściwa temperatura przez cały rok, brak przeciągów i dużo lepsza trwałość połączeń – nowoczesne technologie stolarki otworowej niosą za sobą wiele korzyści. Aby mogły spełniać swoje funkcje, wysokiej klasie okna musi dorównywać jakość montażu. Nowe okna dachowe warto zatem uzupełnić akcesoriami przyłączeniowymi, które zagwarantują tzw. ciepłe połączenie ramy z połacią dachową.

 

20160422roto Okno docieplone zestawem MDA fot Roto Okna Dachowe 

 

O jakie rozwiązania pytać w sklepie?
Od 1 stycznia 2017 roku nowe okna powinny charakteryzować się minimalnym parametrem przenikania ciepła nie wyższym niż 1,3 W/m2K. Co więcej, już od 2021 roku współczynnik przenikania ciepła nie będzie mógł przekroczyć wartości 1,1 W/m2K.

 

Ze względu na te wymagania techniczne już teraz warto zdecydować się na montaż, który znacznie obniży straty ciepła. Dla przykładu zestaw przyłączeniowy MDA od Roto Okna Dachowe poprawia parametr cieplny całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K.

 

20160422roto Montaz zestawu przylaczeniowego fot Roto Okna Dachowe

 


Niezbędna ochrona
Zwykle okna dachowe montowane są powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Aby uzupełnić ochronę termiczną, firma Roto Okna Dachowe zaprojektowała zestaw przyłączeniowy na bazie solidnych i sprawdzonych materiałów. Zestaw MDA zbudowany jest z profili termoizolacyjnych wykonanych z bardzo twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS.

 

Profile te zostały dodatkowo wzmocnione listwami drewnianymi. W skład zestawu wchodzą także: śruby mocujące, rolka taśmy uszczelniającej, 4 odcinki taśmy klejącej Primur oraz instrukcja montażu. Podsumowując, jest to kompleksowe rozwiązanie. Zestaw można stosować w dachach ocieplanych standardowo, jak i w tych izolowanych metodą nakrokwiową.

 


Ciepły montaż dla zdrowego powietrza
Zestaw MDA w połączeniu z oknem energooszczędnym zapewnia lepszy parametr cieplny całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K. Podwyższona izolacja termiczna gwarantuje również doskonałą ochronę połączenia okna z warstwą wstępnego krycia przed wiatrem i wilgocią. W ten sposób okno dachowe staje się solidnym elementem całej przegrody, a nie jej słabym punktem. Tym samym w pomieszczeniach na poddaszu nie pojawią się problemy z rosą na oknach, zawilgoconą izolacją i grzybem. Ciepła wnęka okienna to innymi słowy ważny element w budowaniu przyjaznego dla zdrowia mikroklimatu.

 


Zestaw MDA
- 4 profile termoizolacyjne,
- 4 odcinki taśmy klejącej Primur,
- rolka taśmy uszczelniającej;
- śruby mocujące.

 

 

wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

   - Agata Kostrzewa        Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

   - Agnieszka  Roguska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik