Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wiosenny powiew w domu
Data dodania: 27.04.17

Wiosna to idealny moment, by dodać naszemu mieszkaniu nowego blasku i świeżości. Przy czym nie trzeba wydawać fortuny, by to zrobić. Najważniejsze to mieć pomysł, chęci i trochę wolnego czasu.


Kolor ścian
Najprostszy sposób na odświeżenie mieszkania to pomalowanie ścian – choćby fragmentów. Taka zmiana z pewnością zostanie zauważona, a przede wszystkim doda mieszkaniu nowej jakości i blasku. W ostatnim czasie niezwykle modne są odcienie pastelowe, jednak kolorem roku 2017 jest zieleń.

 

201670422LIVATA 4  Invado

 

 

Na ścianach szczególnie elegancko wygląda zieleń oliwkowa, szmaragdowa lub miętowa, czyli kolory, które idealnie współgrają z beżami, bielą, a nawet złotem. Poza tym, że barwy te dobrze prezentują się na ścianach, pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie - relaksują i uspokajają. Ich atutem jest też to, że idealnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacjach.


Meble jak nowe
Przed ostateczną decyzją o zmianie mebli zastanówmy się, czy nie warto byłoby ich przerobić lub odnowić samemu, bez specjalistycznej ekipy i kosztowych wydatków. Podobnie jak ściany również drewniane komody, czy szafy można pomalować – poddając je w ten sposób totalnej metamorfozie. Pamiętajmy jednak, by wcześniej dokładnie je wyczyścić i oszlifować.

 

Usuwamy zatem starą powłokę farby lub lakieru, potem polerujemy i czyścimy. Kolejny krok, to pomalowanie mebli na nowy kolor. Wybierając odcień farby weźmy pod uwagę funkcję, jaką spełniać będzie mebel oraz efekt końcowy jaki chcemy uzyskać. W tym przypadku mamy do wyboru np. farby koloryzujące, które całkowicie zmienią dotychczasowy dizajn.

 

Dostępne są też lakiery (bezbarwne, pełnią funkcję zabezpieczającą), bejce (odświeżają powierzchnię i mogą nadać jej inny kolor, ale wymagają zastosowania lakieru) oraz farby kryjące.


Wymiana drzwi
Dobrym pomysłem na odświeżenie mieszkania jest też wymiana drzwi wewnętrznych. Jeśli często zmieniamy wystrój wnętrza, to lepiej wybrać drzwi uniwersalne, które będą pasować do wielu aranżacji. Takim przykładem jest kolekcja drzwi modułowych Livata. - Są to drzwi, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Stanowią doskonałe tło dla mebli czy dodatków w różnych stylach, a przy tym nie przytłoczą pomieszczenia.

 

Dostępne są w wersji z przeszkleniami lub jako drzwi pełne – mówi Adam Hucz z firmy Invado, producenta drzwi wewnętrznych. Natomiast jeżeli chcemy całkowicie zmienić wystrój, np. na bardziej nowoczesny, to idealnym rozwiązaniem będzie kolekcja Salerno, która podkreśli mocny charakter wnętrza, a kwadratowe przeszklenia w drzwiach stanowić będą dodatkową dekorację.

 

Jeśli poprzednie drzwi osadzone były na metalowych ościeżnicach i chcemy z nich zrezygnować, wcale nie musimy ich wykuwać. Pomocna okaże się w tym wypadku obudowa ościeżnicy metalowej, która znacząco poprawi estetykę. Tym bardziej, że do jej montażu wystarczy zwykła pianka montażowa.


Wiosenne dekoracje
Kropką nad „i” przy każdej metamorfozie mieszkania są odpowiednio dobrane detale. Dlatego przy wiosennym odświeżeniu mieszkania zwróćmy szczególną uwagę na drobne elementy dekoracyjne, które pozwolą sfinalizować proces przemian. Możemy np. zmienić zasłony i obrazy na bardziej wiosenne. Wymieńmy także poszewki na jaśkach w salonie, czy kolor kapy na wersalce.

 

Dobrym pomysłem będzie także wyeksponowanie w domu kwiatów, albo poprzez ich dużą ilość, albo poprzez nietypowe donice czy wazony (nawet robione własnoręcznie). Poza tym mając w domu taker i materiał, możemy na nowo obić kanapę czy fotel. Pamiętajmy przy tym, że to co sami zrobimy będzie miało dodatkowy walor emocjonalny, co sprawi, że nasze mieszkanie stanie się jeszcze bardziej przytulne, ciepłe i niepowtarzalne.