Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Intertec 85 mm – nowy system okienny z uszczelnieniem środkowym od Aluplast
Data dodania: 27.04.17

2070422aluplast MultifalzZ początkiem kwietnia oferta systemowa firmy Aluplast została rozszerzona o nowy system – Intertec 85 mm. To zaawansowany system profili okiennych, który dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań oferuje znakomite parametry techniczne oraz wysoki komfort użytkowania okien.

Z początkiem kwietnia oferta systemowa firmy Aluplast została rozszerzona o nowy system – Intertec 85 mm. To zaawansowany system profili okiennych, który dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań oferuje znakomite parametry techniczne oraz wysoki komfort użytkowania okien.

 

2070422aluplast Multifalz


Głębokość zabudowy wynosząca 85 mm, sześć komór w ościeżnicy i skrzydle, możliwość stosowania pakietów szybowych do 51 mm szerokości oraz specjalna środkowa płetwa uszczelniająca gwarantują doskonałą izolacyjność termiczną profilu na poziomie Uf=1,0 W/m2 K . Przykładowe, wykonane w systemie Intertec 85, jednoskrzydłowe okno referencyjne o szerokości 1230 mm i wysokości 1480 mm z pakietem szybowym Ug=0,5 W/m2 K i tzw. ciepłą ramką dystansową osiąga wartość współczynnika Uw= 0,74 W/m2 K.

 

Niskie złożenia profili o szerokości 115 mm pozwalają zwiększyć powierzchnię szyby, zapewniając tym samym dopływ większej ilości światła do pomieszczenia. Dzięki wprowadzeniu dodatkowej, środkowej płetwy, uszczelniającej konstrukcję okna na jego obwodzie, wydzielona zostaje tzw. sucha komora, w której pracują okucia. Odizolowanie mechanizmów od warunków zewnętrznych znacząco zwiększa ich żywotność.

 

2070422aluplast intertec 85

 

Podstawą leżącą u wprowadzenia przez nas do oferty systemu Intertec 85 są m.in. zmiany poziomu wymagań minimalnych, co do wartości współczynnika przenikania ciepła, określone w Warunkach Technicznych. Jest to tym samym już kolejna (obok systemów Ideal 8000 oraz Ideal 7000 ) propozycja systemowa w segmencie profili o głębokości 85 mm, cechujących się obniżoną do poziomu Uf= 1,0 W/m2 K wartością izolacyjności termicznej – podkreśla Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o..

 

Wprowadzamy go pod marką’ Intertec’, gdyż w tym systemie mamy do czynienia z odmienną w stosunku do dotychczasowych systemów marki Ideal, koncepcją rozwiązania dla tzw. uszczelnienia środkowego. W systemach serii aluplast (Ideal 5000 oraz Ideal 8000) występuje specjalna ekstrudowana przylga środkowa, do której mocno przylega trzecia, wewnętrzna uszczelka, co zapewnia doskonałą szczelność całej konstrukcji, poprawia właściwości cieplne i akustyczne, jak również utrudnia wyważenie skrzydła.

 

W serii ‘Intertec” mamy natomiast do czynienia, z masowo występującym w wielu systemach, uszczelnieniem opartym o wysoką uszczelkę mocowaną we wrębie ramy.  

 

Opcjonalna możliwość wklejania szyb, dzięki technologii Multifalz

Skrzydło w profilu Intertec 85 wykonane jest w technologii Multifalz, co oznacza iż jest ono multifunkcyjne i można je zastosować zarówno przy konwencjonalnym szkleniu z użyciem podkładek, jak i przy wklejaniu szyb. Poprzez zmianę geometrii kształtu wrębu szybowego w skrzydłach można przy zastosowaniu odpowiednich podkładek szklić pakiety szybowe standardowo lub też przykleić pakiet szybowy po całym obwodzie do wrębu.

 

W oparciu o jeden profil skrzydła, w zależności od potrzeb i wymagań inwestora można tym samym zaoferować klientom szereg dodatkowych korzyści, związanych z technologią wklejanej szyby. Technologie te mogą być stosowane naprzemiennie lub łączone np. możliwe jest poprawienie właściwości cieplnych konstrukcji, wyeliminowanie wzmocnień talowych i wklejanie szyb lub też zastosowanie przy większych gabarytach okien zarówno zbrojenia wzmocnieniami stalowymi, jak i technologii wklejania szyb.

 

2070422aluplastIntertec 85mm aluplast

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik