Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 01 okladka

Świat Szkła 01/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Drutex z wyróżnieniem za eksport i nominacją do nagrody Orła „Rzeczpospolitej”.
Data dodania: 27.04.17

20170422LISTA 500 - XIX EDYCJA 2017W tegorocznym zestawieniu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita” prezentującym zestawienie czołowych polskich przedsiębiorstw, Drutex, wiodący europejski producent okien pionowych, jako jedyna firma z rankingu został wyróżniony w kategorii eksport za swój dynamiczny rozwój i działalność na rynkach zagranicznych. Jednocześnie Drutex znalazł się w wąskim gronie pięciu przedsiębiorstw nominowanych do prestiżowego tytułu Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”.

 

Lista 500 jest jedynym kompleksowym zestawieniem dokonań największych firm stanowiących wizytówkę polskiej gospodarki. Analiza szerokiego spektrum danych finansowych daje obraz ich rozwoju, kondycji oraz pozycji konkurencyjnej. Wyróżnienia w rankingu otrzymują przedstawiciele przedsiębiorstw, które w mijającym roku wyróżniały się ponadprzeciętnymi wynikami i dynamicznym rozwojem. 


Drutex, po raz kolejny z rzędu, zanotował wzrost w prestiżowym zestawieniu najszybciej i najefektywniej rozwijających się firm z tzw. „Listy 500” obejmującej największe polskie przedsiębiorstwa. Spółka osiągnęła wysoką, aż 38 punktową, poprawę pozycji w porównaniu do roku poprzedniego i znalazła się na 363 miejscu.


Kapituła konkursu doceniła świetne wyniki i kondycję firmy i wyróżniła Drutex, jako jedyne przedsiębiorstwo z całej 500-setki zestawienia, w kategorii eksport, podkreślając tym samym dynamiczny rozwój i skuteczność firmy w budowaniu swoich przewag konkurencyjnych na globalnym rynku. Drutex jest wiodącym europejskim producentem okien pionowych, a eksport stanowi już 73% całkowitej wielkości sprzedaży.

 

Firma eksportuje swoje produkty do większości krajów europejskich, ale również USA, Meksyku, Australii i na Bliski Wschód. Najważniejszymi rynkami zagranicznymi firmy są Niemcy, Francja i Włochy, gdzie Drutex od lat wzmacnia swoją pozycję i znajomość marki. Potwierdzeniem międzynarodowych sukcesów przedsiębiorstwa poza rosnącymi udziałami na poszczególnych rynkach zagranicznych, jest również coraz większa rozpoznawalność marki wyrażona cennymi nagrodami zdobytymi przez firmę za granicą.


„Przyznane nam prestiżowe wyróżnienie „Rzeczpospolitej” potwierdza konsekwencję strategii umacniania naszej pozycji lidera na rynku stolarki okienno-drzwiowej. Najlepszym dowodem sukcesu firmy są wyniki osiągnięte przez nas w 2016 roku, które wyraźnie wskazują, że realizacja polityki opartej na inwestycjach, nowoczesnej technologii, kompleksowym portfolio i stabilności finansowej jest skutecznym i właściwym kierunkiem rozwoju.

 

Spółka dynamicznie umacniania swoją pozycję rynkową w Polsce i za granicą zyskując uznanie w oczach klientów na całym świecie i promując polskie okna za granicą jako wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie produkty. To nasz największy sukces” – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.


Istotnym wyróżnieniem w tegorocznym zestawieniu Listy 500 stanowi również nominacja Drutex-u do tytułu polskiego czempiona, czyli Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”. Firma znalazła się tym samym w wąskim gronie pięciu firm nominowanych do tego prestiżowego tytułu spośród wszystkich kilkuset przedsiębiorstw.

 

Przyznawane od 2001 roku statuetki Orzeł „Rzeczpospolitej" otrzymują firmy na podstawie wskaźników, które określają efektywność firmy, jej stabilność oraz zdolność do rozwoju. Kapituła konkursowa wybiera firmy spośród przedsiębiorstw, które zostały sklasyfikowane przez „Rzeczpospolitą” w prestiżowym rankingu Listy 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw.

 

Dzięki konsekwencji działania, ciągłym inwestycjom w potencjał produkcyjny, zaplecze naukowo-technologiczne, kapitał ludzki i innowacyjność produktów, Drutex od lat wzmacnia swoje miejsce wśród polskich liderów biznesu. Firma rokrocznie zwiększa dynamikę rozwoju, wielkość przychodów oraz poprawia wyniki finansowe, dzięki czemu potwierdza swoją siłę i stabilność na rynku, co jest istotnym atutem decydującym o rynkowym sukcesie Drutex-u w Polsce i za granicą.

 

20170422LISTA 500 - XIX EDYCJA 2017

 

 


Tegoroczna Lista 500 już po raz 19. przedstawiła zestawienie największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm. 
Przyznanie nagród odbyło się 26 kwietnia w Warszawie.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik