Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Szkło PRIVA – LITE – innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej architektury
Data dodania: 28.04.17

Aktywne szkło PRIVA-LITE zmienia swój wygląd za sprawą prądu elektrycznego, charakteryzując się przy tym bardzo niskim zużyciem energii. Zastosowanie tego szkła niesie za sobą szereg korzyści, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.

 

W stanie przeziernym – zapewnia stały dopływ światła dziennego, co sprawia, że przestrzeń jest wyjątkowo przyjazna i komfortowa dla jej użytkowników. W stanie nieprzeziernym – pozwala wydzielić komfortowe strefy prywatności. 

 

20170422PRIVA-LITE 1

 

 

Wszechstronność zastosowań
PRIVA-LITE to rozwiązanie Saint-Gobain, które doskonale dostosowuje się do oczekiwań klientów zarówno w warunkach domowych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

 

Dopełnieniem wyjątkowego designu oraz komfortu użytkowania są jego parametry techniczne, różnorodność konfiguracji, niezawodność oraz rynkowa unikatowość. Bez względu na zmiany stanu transparentności, szkło PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła.

 

Może być montowane jako wewnętrzna ścianka działowa, drzwi, witryny sklepowe, przeszklone podłogi, fasady budynków, a także służyć jako ekran do tylnych projekcji (najlepiej w trybie OFF, gdzie tryb OFF oznacza stan nieprzezierny).

 

Użytkownik ma możliwość montażu PRIVA-LITE w profilach lub połączyć krawędzie szkła za pomocą taśmy lub silikonu MULTISIL w celu osiągnięcia efektu jednolitej ściany. Pełne systemy, jak drzwi przesuwne i obrotowe, są przygotowywane do szybkiej i łatwej instalacji.

 

20170422PRIVA-LITE 2

 


Nowatorska technologia
Funkcję aktywnej kontroli prywatności szkło PRIVA-LITE pełni za sprawą swojej budowy. Pomiędzy taflami szkła znajduje się folia LC z ciekłymi kryształami, która jest zlaminowana pomiędzy dwoma warstwami folii EVA lub PVB.

 

Folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów. Te, pod wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną.

 

Możliwości przetwarzania
Szkło PRIVA-LITE dostępne jest w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z nadrukiem, wygiętym. Może być zastosowane jako część składowa zespolenia wraz z gamą dostępnych produktów Saint-Gobain.


Poniżej przestawione zostały parametry techniczne dwóch wariantów szkła PRIVA LITE:

 

PRIVA LITE CLASSIC dla 55.4

PRIVA – LITE XL dla 55.4

 

ON

OFF

ON

OFF

Przepuszczalność światła

75%

73%

76%

40%

Zamglenie

5,7%

90%

6,0%

99%

Współczynnik Solar Factor

73%

71%

73%

53%

Rw(C;Ctr)

38 (-2; -3) dB

37 (-1; -2) dB

Warunki pracy

od -20 do +60 °C

od -10 do +70 °C

 

 

Zarówno szkło PRIVA-LITE CLASSIC, jak i PRIVA-LITE XL jest dostępne jako szkło gięte. Możliwe są wszystkie standardowe kształty z wyjątkiem pełnych okręgów oraz kątami mniejszymi niż 30 stopni. Szyby mogą mieć sitodruk lub być piaskowane.

 

W szybach PRIVA-LITE CLASSIC oraz XL można wiercić otwory oraz robić wycięcia. W zależności od wymiaru panelu, elektrody mogą być umieszczone zarówno na dole, jak i na górze, po lewej lub po prawej stronie, zawsze z wyjściem przewodów pośrodku.

 

Zasilacze Plug and Play i kable są dostarczane z każdym panelem szkła PRIVA-LITE. Transformator może być instalowany w oddzielnych pomieszczeniach do 20 metrów od szyby. PRIVA-LITE może być w łatwy sposób kontrolowane standardowym przełącznikiem ściennym lub pilotem kontrolowanym zdalnie.

 

Glassolutions oferuje 5-letnią gwarancję na szkło oraz 2-letnią gwarancję na akcesoria elektryczne. Gwarancja jest ważna pod warunkiem przestrzegania zasad instalacji i konserwacji zawartych w instrukcji.

 

Więcej informacji:
www.privalite.com
www.glassolutions.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik