Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Komu przekazać stery w firmie? Kongres Stolarki Polskiej 2017
Data dodania: 19.06.17

VIII Kongres Stolarki Polskiej jak co roku przyciągnął branżę stolarki otworowej, przedstawicieli instytucji państwowych oraz naukowych, którzy dyskutowali na temat branżowych wyzwań, a także dość nowego zagadnienia biznesowego w Polsce – sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych. Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia był polski producent drzwi – PORTA KMI POLAND.

 

20170622PORTA DRZWI VIII Kongres Stolarki Polskiej sukcesja

 

VIII Kongres Stolarki Polskiej odbył się 25-26 maja 2017 r. w Toruniu. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 osób: właściciele i osoby zarządzające kluczowymi przedsiębiorstwami z branży stolarki otworowej, przedstawiciele świata nauki, polityki, a także dziennikarze. PORTA DRZWI była partnerem strategicznym tegorocznego kongresu oraz organizatorem panelu tematycznego poświęconego sukcesji.

 

– Według badań Inicjatywy Firm Rodzinnych oraz ośrodka THINKTANK aż 70% przedsiębiorców z firm rodzinnych planuje sukcesję, jednak tylko 10% z nich ma przygotowany plan, jak to zrobić. Większość firm powstałych w latach 90. była zakładana przez ówczesnych trzydziestolatków – w niedalekiej przyszłości czeka nas „sukcesyjne tsunami”. Należy pamiętać, że nieumiejętnie przeprowadzony proces sukcesji, który nie uwzględnia istotnych zmian pokoleniowych może być szkodliwy nie tylko dla polskich przedsiębiorstw, ale również dla polskiej gospodarki. To właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować panel dyskusyjny poświęcony temu nowemu na polskim rynku wyzwaniu biznesowemu – podsumował Jacek Woźniak, Szef Sprzedaży w PORTA KMI POLAND.

 

W debacie „Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?” uczestniczyli przedstawiciele PORTA DRZWI – Jacek Sarnowski, Prezes Zarządu i Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu, a także Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX oraz Artur Litwiński, właściciel firmy Gerda. Dyskusję moderował Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Grant Thornton. Rozmówcy dyskutowali, w jaki sposób i komu przekazać stery w firmie, aby utrzymać dobry kurs przedsiębiorstwa, dzielili się przy tym swoimi doświadczeniami.

 

Na zdjęciu od lewej: Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, Artur Litwiński, właściciel firmy Gerda, przedstawiciele PORTA DRZWI – Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu, Jacek Sarnowski, Prezes Zarządu oraz Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Grant Thornton

 

Podczas pozostałych bloków tematycznych uczestnicy kongresu mogli wysłuchać dyskusji o wyzwaniach stojących przed stolarką w związku z nowymi standardami energetycznymi domów (tzw. „perspektywa 2021”). Obniżanie współczynnika zgodnie z założeniami Dyrektywy Parlamentu Europejskiego będzie znacząco oddziaływać na funkcjonowanie wszystkich działających w tym sektorze przedsiębiorstw. Drugi dzień kongresu poświęcono rozmowom o wpływie nowoczesnych narzędzi marketingowych na budowę konkurencyjnego przedsiębiorstwa.

 

Kongres Stolarki Polskiej jest organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlanej. Kongres Stolarki Polskiej to miejsce spotkań i dyskusji na najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem tego sektora. Udział w wydarzeniu jest okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, integracji środowiska, nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych oraz rozmów na temat dalszych kierunków rozwoju branży.

 

Więcej informacji na temat Kongresu znajduje się na stronie https://kongres.poid.eu/ 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik