Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

TOPTEN 2017 – liderzy polskiej branży okiennej wyłonieni
Data dodania: 03.07.17

2017 3 10 131 maja w warszawskim hotelu MDM odbyła się gala rozdania nagród konkursu TOPTEN Okna. Firmy wytwarzające najbardziej efektywnie energetycznie okna pionowe, dachowe oraz drzwi zewnętrzne uhonorowane zostały prestiżowym tytułem TOPTEN 2017. Mecenat nad konkursem pełniły firmy Saint-Gobain Building Glass Polska oraz Glassolutions – liderzy w produkcji szkła na polskim rynku. 

 

Kryteria wyboru
Tegoroczna, czwarta już edycja konkursu kierowana była do producentów oraz dystrybutorów stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, zaprojektowanej z przeznaczeniem do montażu
w budownictwie indywidulanym i komunalnym. Aby wziąć udział w TOPTEN 2017 konieczne było dostarczenie do organizatorów dokumentów, które poświadczają deklarowane parametry techniczne. Certyfikaty te muszą pochodzić z akredytowanych laboratoriów w Polsce lub za granicą. Kolejny wymóg stanowiła dostępność produktów na polskim rynku. Firmy wyspecjalizowane w imporcie stolarki zobligowane były również do załączenia dokumentów, które uprawniają je do reprezentowania producenta w konkursie.


Najlepsi z najlepszych
Akces do udziału w TOPTEN Okna 2017 zgłosiło ponad 550 producentów stolarki okiennej. Jury wyłoniło 10 najlepszych produktów w kategoriach: okna drewniane pionowe, okna pionowe PVC, okna dachowe oraz drzwi zewnętrzne. Laureaci ogłoszeni zostali w kolejności alfabetycznej – jury nie wartościuje poszczególnych miejsc w rankingu, wszystkie 10 pozycji jest równorzędnych. Konkursy takie jak TOPTEN Okna pozwalają na niezależną, obiektywną, a przede wszystkim ekspercką ocenę dostępnych na polskim rynku produktów stolarki okiennej.

 

Jest to korzystne zarówno dla firm, które czerpią benefity z prestiżowego tytułu; a także dla klientów, którym wyniki konkursu mogą ułatwić decyzję zakupową. To dodatkowy impuls, stymulujący rozwój całej branży – wyjaśnia Maciej Mańko, Digital Marketing Manager z pełniącej mecenat nad konkursem firmy Saint-Gobain Building Glass Polska. Pełna lista wyróżnionych firm dostępna jest pod adresem: http://e-stolarka.pl/topten2017.html.


Stolarka okienna, a efektywność energetyczna budynków Jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przez jury były parametry stolarki okiennej w zakresie energooszczędności – bilans energetyczny stanowił aż 40% łącznej oceny. Jakie parametry i czynniki składają się na niego? Bilans energetyczny uwzględnia nie tylko parametry termoizolacyjności okna, ale również zyski cieplne z promieniowania słońca – tzw. współczynnik „g” (im okno posiada wyższy współczynnik Solar Factor „g” tym zyski energii są większe). Bilans energetyczny jest dodatni wtedy, gdy ilość energii słonecznej docierającej do pomieszczenia jest większa niż straty cieplne (niski współczynnik U przy wysokim współczynniku Solar Factor g).


Pozyskiwanie energii słonecznej uzależnione jest od poziomu izolacji budynku, jego kształtu, oraz położenia względem stron świata, stosunku powierzchni okien do ścian, typu przeszklenia, urządzeń zacieniających takich jak np. rolety zewnętrzne.

 

Wyprodukowane na bazie innowacyjnej powłoki PLANITHERM LUX szyby CLIMATOP FAMILY ECOsun wyróżniają się wyjątkowo dużą przepuszczalnością energii do wnętrza budynku – współczynnik Solar Factor dla tych szyb wynosi około 62%. Przy założeniu, że w szybach standardowych parametr ten to około 53-54% widać, że wykorzystanie CLIMATOP FAMILY ECOsun zapewnia aż 12% darmowej energii!


Parametry techniczne szyb z gamy CLIMATOP FAMILY doceniane są przez działających na polskim rynku producentów stolarki okiennej. Wśród nagrodzonych w konkursie TOPTEN Okna 2017 produktów w kategorii „Okna PVC”, aż 50% zawierało szyby Saint-Gobain. Podobnie przedstawiała się klasyfikacja w kategorii „Okna drewniane” – 40% laureatów stosuje w nagrodzonych oknach produkty wytworzone przez Saint-Gobain.

 

To dowód najwyższej jakości oferowanych przez firmę wyrobów. Wykorzystanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologicznie produktów pozwala osiągać producentom sukcesy zarówno wśród klientów, jak i wśród branżowych ekspertów. Zastosowanie w oknach pakietów trzyszybowych CLIMATOP FAMILY, cechujących się doskonałym bilansem energetycznym przyczyniło się do osiągnięcia sukcesu w tak prestiżowym konkursie jak TOPTEN Okna 2017.


Krajowy rynek stolarki okiennej
Liczba zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu TOPTEN Okna produktów dowodzi, że polski rynek stolarki okiennej prężnie się rozwija, dostarczając klientom najbardziej wydajnych i funkcjonalnych rozwiązań. Decyzja o wyborze właściwych dla danego obiektu okien podejmowana jest w oparciu o czynniki takie jak parametry techniczne, estetyka czy cena. Niezależna ocena ekspertów konkursu TOPTEN Okna stanowi wskazówkę dla klientów, poszukujących najlepszych rozwiązań do swojego domu.