Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Dach odporny na deszcze i burze
Data dodania: 21.07.17

Letnia pogoda w Polsce potrafi zaskakiwać, i to nie tylko wysoką temperaturą, ale również intensywnymi opadami deszczu i wichurami. Nawet krótka nawałnica może odsłonić poważny problem, jakim jest nieszczelny dach lub uszkodzona rynna. Z pomocą produktów dekarskich firmy Soudal szybko poradzimy sobie z usterkami i unikniemy kosztownych napraw.

 

20170707soudal123

 

 

Zacieki i plamy pleśni na suficie, zniszczona instalacja elektryczna czy zalane pomieszczenia to potencjalne konsekwencje nieszczelnego pokrycia dachowego. Również przeciekająca rynna może narazić nas na niepotrzebne wydatki. Woda deszczowa, która nie jest w odpowiedni sposób odprowadzana z dachu, prędzej czy później spowoduje uszkodzenie tynków i ścian. Dlatego warto systematyczne sprawdzać stan techniczny dachu i rynien w celu wczesnego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. W portfolio Soudal znajdziemy produkty, dzięki którym samodzielnie zlikwidujemy miejsca przecieków, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli.Wasser Stop marki Soudal to gotowa do użycia elastyczna powłoka do impregnacji dachów. Doskonale przylega do wszelkiego rodzaju powierzchni i materiałów dekarskich, w tym do papy, betonu, kamienia, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła oraz PCV. Możemy ją z powodzeniem zastosować do naprawy pokryć dachowych nawet podczas ulewnego deszczu. Wasser Stop jest wysoce odporny na promieniowanie UV i szeroki zakres temperatur.

 


Przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych idealnie sprawdzi się specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal. Charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepnością m.in. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Co istotne, może być używany na wilgotnych powierzchniach. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych, jednak ze względu na zawartość rozpuszczalników nie należy go stosować do polistyrenu i podłoży wrażliwych chemicznie.

 

Obróbki dekarskie masztów antenowych i włazów dachowych oraz uszczelnienia szwów i rozerwań w rynnach możemy wykonać przy użyciu taśmy Soudaband z bitumicznym lepiszczem. Nie wymaga ona podgrzewania i jest znakomicie przyczepna do większości materiałów budowlanych. Taśma Soudaband dostępna jest w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym.
Z kolei Colozinc firmy Soudal to wyjątkowo mocny klej-uszczelniacz do blach dachowych i systemów orynnowania. Klej ten jest niewrażliwy na działanie skrajnych czynników atmosferycznych i wiele chemikaliów. Colozinc po utwardzeniu daje się malować wszelkimi rodzajami farb, dzięki czemu z łatwością zadbamy o estetykę uszczelnienia.


Oferowane przez Soudal produkty do awaryjnych napraw pokryć dachowych i rynien są łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Warto mieć je zawsze pod ręką, szczególnie w sezonie burzowym.