Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Biało-czarna aranżacja
Data dodania: 30.08.17

Chcąc stworzyć nowoczesne wnętrze z pazurem można pomyśleć o czarno-białym wystroju. Aranżacja ta jest bardzo modna. Jednak wymaga ona od nas konsekwencji i dyscypliny przy wyborze dodatków. 

Biało-czarna aranżacja może na pozór wydawać się zimna i surowa. Jednak idealnie dobrane dodatki w prosty sposób ocieplą ją, nadając wnętrzu modny i nowoczesny klimat.

 

20170808invado VERSANO 2

 


Podstawą kolor biały
Decydując się na takie zestawienie od razu trzeba założyć, że biały będzie kolorem dominującym. Białe ściany to idealne tło do czarnych elementów. Szczególnie dobrze sprawdzają się tu ciemne meble z połyskiem, które nie tylko kontrastują, ale i odbijają światło, tworząc dodatkowy efekt. Ciekawie też wygląda połączenie tych kolorów np. w meblach kuchennych. Biel przełamana czernią piekarnika, płyty grzewczej lub zlewozmywaka - robi wrażenie.

 

 20170808invado DESTINO UNICO 3 DAB SNIEZNY

 

Przy czym w pokojach gościnnych
czy salonach czerń powinna być naprawdę tylko dodatkiem. W takim kolorze mogą być np.: ramki zdjęć, lampy, wazony, świeczniki, poduszki czy pufki (np. w geometryczne wzory z przewagą czarnego). Możemy też pokusić się o ciemny dywan na jasnej podłodze lub wykorzystać narzutę na łóżko.

Jeśli natomiast nie boimy się aranżacyjnych eksperymentów, można udekorować ściany ciemnymi napisami lub ulubionym cytatem. Poza tym czerń dobrze prezentuje się też na klatce schodowej - wykorzystana na stopniach ładnie będzie komponować się z białymi poręczami czy tralkami barierki.


Pamiętajmy jednak, że biało-czarna aranżacja sama w sobie jest dość specyficzna, dlatego trzeba uważać na dobór dodatków, a dokładnie ich formę i ilość. Tu sprawdza się zasada - im mniej tym lepiej.


Drzwi wewnętrzne
Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne, to w tym przypadku, doskonale pasować będą drzwi łączące w sobie oba kolory. Przykładem tego jest kolekcja Destino Unico od Invado - Biel Destino Unico przecinają ciemne, szklane wstawki. Dzięki temu kolekcja ta doda pomieszczeniu charakter, tworząc przy tym intrygujące wnętrze z odrobiną nonszalancji, idealne do takiej aranżacji - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.

Możemy też postawić na białe drzwi Versano z subtelnymi przeszkleniami, które także idealnie wkomponują się w czarno-białą aranżację. Ich designerska lekkość i wyjątkowa dbałość o szczegóły podkreślą nowoczesny charakter każdego pomieszczenia. Stawiając na biało-czarną kolorystykę stawiamy na klasyczny biały, który zawsze będzie modny (mimo zmieniających się trendów) i czerń stanowiącą mocny, przestrzenny element dekoracyjny.


Warto więc kolory te dobierać z wyczuciem, by stanowiły harmonię i współgrały ze sobą designersko. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasza wymarzona dwukolorowa aranżacja jest efektowna i w pełni dopracowana.
www.invado.pl