Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 03 okladka

Świat Szkła 03/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 dom bez barier okladka

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wiadomo, kto tu rządzi! Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu
Data dodania: 06.09.17

Poddasze użytkowe to bardzo wdzięczne pomieszczenie do zaaranżowania dziecięcego pokoju. Coraz bardziej samodzielnym pociechom pozwoli zachować nieco prywatności, stanowiąc prawdziwie autonomiczne królestwo – doskonałe do nauki, zabawy czy popołudniowego relaksu. Jednak, by prawidłowo spełniało swoje funkcje, oprócz oryginalnego wystroju i designerskich dodatków, należy dobrze przemyśleć wykorzystanie największego atutu domowego poddasza – naturalnego światła. A w tym pomoże odpowiednio dobrana stolarka okienna.

 

20170822okpol okno na poddaszu

 

Dostęp do naturalnego światła ma niebagatelny wpływ na wiele aspektów życia naszego dziecka – wyznacza prawidłowy rytm dobowy, pozytywnie wpływa na jego samopoczucie i wspomaga harmonijny rozwój od najmłodszych lat. To dlatego kwestii wyboru okien do pokoju dziecięcego nie można bagatelizować. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tak ważnego element budowlanego?

 

20170822okpol okno w pokoju dziecym na poddaszu okpol 1

 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzieci, niezależnie od wieku, wpadają na zupełnie nieprawdopodobne pomysły. Wynika to z naturalnej potrzeby eksploracji i poznawania świata, a te, jak wiemy, potrafią mieć niewiele wspólnego z szeroko rozumianym bezpieczeństwem czy zdrowym rozsądkiem. Zabezpieczamy więc naroża szafek, dbamy o miękkie dywany, chowamy na dno szafy wszystkie ostre przedmioty i taką samą uwagę powinniśmy poświęcić oknom. – Mówiąc o bezpieczeństwie w kontekście stolarki okiennej należy wziąć pod uwagę różne scenariusze, dlatego w pierwszej kolejności skupmy się na doborze systemu otwierania.

 

20170822okpol okno w pokoju dziecym na poddaszu okpol 3

 

Z pomocą przyjdą tu specjalne, okienne blokady lub klamka z kluczykiem ExtraSecure – z jednej strony skutecznie udaremniająca dziecku otwarcie okna, z drugiej – zapewniająca spokojny sen rodzicom każdego poszukiwacza przygód - podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. Drugim, równie ważnym aspektem jest wybór bezpiecznej i trwałej szyby, która wytrzyma częste spotkania z piłką czy szybującymi pod sufitem klockami. – W pokoju dziecięcym warto postawić na szybę laminowaną. W przypadku mocnego uderzenia czy rozbicia, specjalna folia utrzymuje szybę w ramie, a szkło nie rozpada się na ostre kawałki, co maksymalnie eliminuje ryzyko zranienia – dodaje Marcin Demski.

 

20170822okpol okpol male krolestwo na poddaszu okna dachowe 3

 

Cicho, ciepło, zdrowo

Pokój dziecka to prawdopodobnie jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w całym domu – na uwadze musimy mieć tu nie tylko bezpieczeństwo malucha, ale również jego komfort związany z odpowiednią cyrkulacją powietrza, zdrowym i spokojnym snem, a w przypadku alergika – higienicznym, łatwym w utrzymaniu czystości, otoczeniem.

Wietrzenie pomieszczeń, w którym przebywa najmłodszy członek rodziny to nie lada kłopot. Pomijając kwestię bezpieczeństwa, otwieranie okien w okresie jesienno - zimowym powoduje nadmierne wychładzanie pomieszczenia oraz nieprzyjemne przeciąg. Latem nie zapewnia zaś odpowiedniej wymiany powietrza, w efekcie czego poddasze ulega szybkiemu nagrzaniu, a temperatura w nim panująca jest po prostu zbyt wysoka.

 

20170822okpol neoair w iso e3

 

Stały dostęp do świeżego powietrza jest kluczową kwestią w dziecięcym pokoju, dlatego wybrane okna warto doposażyć w specjalne nawiewniki. - Z myślą o tak wymagających klientach, wprowadziliśmy do oferty specjalny nawiewnik manualny Neo-Air oraz klamkę z kluczykiem z funkcją mikrouchylenia, które pozwalają na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia.

Inwestycja w nawiewnik manualny to cały szereg zalet - poprawiona jakość powietrza w mieszkaniu, wstrzymany kondensat pary wodnej, oraz wprowadzona kontrola wentylacji, która pozwoli obniżyć koszty ogrzewania – rekomenduje Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. Jeśli nasze dziecko cierpi z powodu uczulenia, w okresie wiosennym i letnim należy pamiętać, by okna ustawiać w pozycji uchylonej, która umożliwi regularną mikrowentylację pomieszczenia, zatrzymując po drodze większość niechcianych alergenów i sprawiając, że alergicy będą mogli odetchnąć pełną piersią.

 

20170822okpol neoair drewno katalog

 

Wybierając stolarkę okienną do pokoju alergika należy również zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia ramy i skrzydła okna – w skrajnych przypadkach wszelkie elementy wyposażenia pomieszczenia będziemy musieli „odkurzać” częściej niż jednokrotnie. Nie jest tajemnicą, że najłatwiej utrzymać w czystości okna wykonane z PVC – tutaj wystarczy wilgotna szmatka oraz delikatny płyn czyszczący, który z łatwością poradzi sobie z codziennym kurzem, roztoczami i pyłkami.

Dobrze dobrana stolarka okienna ma także niebagatelny wpływ na spokojny i regenerujący sen naszego dziecka. Umożliwia zarówno zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza bez konieczności otwierania okna na oścież, a także skutecznie wygłusza hałasy dobiegające z zewnątrz. Im wyższy współczynnik Rw deklarowany przez producenta, tym ciszej w pokoju malucha. Brzmi jak marzenie, prawda?

 

20170822okpol klamka drewno

 

Użyteczne akcesoria

Okna w dziecięcym pokoju powinny być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego nie można zapominać o odpowiednim doborze rolet, które nie tylko wspomogą zasypianie, ale uchronią malucha przed ostrym słońcem, zaglądającym w południe przez okna dachowe. - Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, również w pokoju małego alergika, są rolety okienne, których gładka powierzchnia oraz wysokiej jakości tkanina, posiadająca certyfikat OEKO – TEX, pozwalają na czyszczenie za pomocą wilgotnej gąbki, usuwając tym samym niepożądany kurz czy przedostające się do mieszkania alergeny.

Wybierając funkcjonalność nie musimy przy tym rezygnować z waloru estetycznego – w naszej ofercie proponujemy szeroką gamę kolorystyczną rolet, które doskonale wkomponują się w optymistyczną i dziecięcą aranżację – niezależnie od dominujących w niej barw – rekomenduje Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. Okno w pokoju malucha wyposażmy również w praktyczną moskitierę, by niechciani, latając „goście” nie zakłócili wielogodzinnych zabaw czy zasłużonego, po pełnym wyzwań dniu, snu.

„Okno na świat” – w przypadku dziecięcego pokoju ma wiele znaczeń. Sprawmy jednak, by było bezpieczne, funkcjonalne i każdego dnia stało na straży komfortu naszego malucha - to od naszych decyzji zależy w dużej mierze przyjemność nauki, dobra zabawa i spokojny sen tych najmłodszych i nieco starszych pociech.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik