Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Akcesoria montażowe do okien dachowych – kołnierze
Data dodania: 06.09.17

Dach szczelny, czyli trwały 

Dach należy do najważniejszych i zarazem najdroższych elementów konstrukcyjnych budynku. Jego kształt, rodzaj konstrukcji, materiał, z którego został wykonany, ma wpływ na sposób zagospodarowania poddasza i funkcjonalność pomieszczeń oraz nadaje bryle charakterystyczny styl. Jeżeli chcemy, by służył nam bezawaryjnie przez lata, powinniśmy zainwestować w produkty wysokiej jakości oraz powierzyć prace budowlane mistrzom dekarskiego rzemiosła.

 

20170822Liteleader EnergyLite

 

O pożądanych parametrach dachu decydują wszystkie składowe będące jego integralną częścią, w tym dachówki połaciowe, kształtowe, akcesoria funkcyjne, okna, obróbka blacharska, taśmy, folie i wiele innych. Pamiętając o tym, że ma on być nie tylko piękną wizytówką domu, ale też zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom, należy zadbać o szczelność połaci, zwłaszcza tam, gdzie dach jest szczególnie narażony na przenikanie wilgoci – na przykład w miejscach montażu okien dachowych.

 

20170822Liteleader kolnierz do pokryc falistych TFX

 

Wszystko dobre, co jest dobrze wykończone
Renomowani producenci zazwyczaj proponują rozwiązania systemowe oferując okna wraz z akcesoriami montażowymi – kołnierzami oraz zwiększającymi wygodę użytkowania – roletami i żaluzjami. Dobrym przykładem takich praktyk są okna marki Liteleader, dostępne w sprzedaży internetowej. Przyszły nabywca ma możliwość skonfigurowania swojego produktu, czyli wyboru rodzaju i modelu okna wraz z kompletem elementów montażowych.

 

20170822Liteleader kolnierz uniwersalny UFX

 

Kołnierze uszczelniające wykonane z wysokiej jakości blachy aluminiowej nadają się do wszystkich rodzajów pokryć dachowych: płaskich, falistych czy wysokoprofilowych. Precyzyjnie zaprojektowane doskonale chronią okno i konstrukcję dachu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych – wiatru, deszczu i śniegu. Ponadto komponują się kolorystycznie z elementami osłonowymi ramy i skrzydła, a także z typowymi barwami pokryć dachowych.

 

20170822Liteleader kolnierz do pokryc plaskich SFX

 

Na każdy dach – rodzaje kołnierzy uszczelniających
Okna wraz z kołnierzami marki Liteleader można stosować na każdym rodzaju dachu o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, zarówno do pojedynczego montażu, jak też w zestawach „kombi” – oknach umieszczonych obok siebie, w poziomie lub w pionie.

 

20170822Liteleader Kolnierz kombi UCX


Kołnierze uniwersalne UFX (16-120 mm)
Pasują do większości powszechnie stosowanych pokryć dachowych o wysokości profilu 16–120 mm. Wydłużony i bardziej pofałdowany aluminiowy fartuch zapewnia idealny montaż na płytkach o wysokim profilu, dachówce falistej, a nawet na dachu krytym strzechą.


Kołnierze uniwersalne kombi UCX (16-120 mm)
Kołnierze uniwersalne kombi są odpowiednie w przypadku montowania dwóch okien dachowych obok siebie. Stwarza to wiele możliwości kombinacji łączenia ich w poziomie i w pionie, w pokryciach o wysokości profilu 16-120 mm.


Kołnierze do pokryć falistych TFX (16-50 mm)
Zalecane są do dachówek falistych: ceramicznych, cementowych, blachodachówek oraz blach trapezowych o wysokości profilu 16–50 mm.


Kołnierze do pokryć płaskich SFX (0-16 mm)
Ten rodzaj kołnierzy przeznaczony jest dla płytek o grubości 0–16 mm. Mocna i szczelna dolna część kołnierzy oraz ich członowe elementy boczne umożliwiają wszechstronne zastosowanie z takimi materiałami jak: płytki łupkowe z kamienia naturalnego, płytki łupkowe pochodzące z produkcji oraz gonty.

 

20170822Liteleader SFX 20170822Liteleader TFX 20170822Liteleader UCX 20170822Liteleader UFX

 

Oryginalne kołnierze gwarancją trwałości i spójności architektonicznej dachu. Prawidłowo zamontowane kołnierze chronią budynek przed wilgocią i zapewniają jeszcze lepszą szczelność połaci. Podnoszą też estetykę dachu, dbając o zachowanie spójności architektonicznej. Warto dodać, iż wybierając oryginalne systemowe rozwiązanie, uzyskamy nie tylko pełną satysfakcję z użytkowania, ale aż 10-letni okres gwarancji od producenta.

 

więcej www.4iq.com.pl 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik