Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Press-Glas w Radomsku - produkcja szyb zespolonych rozpoczęta
Data dodania: 29.09.08
ImagePierwszy etap rozpoczętej w marcu tego roku budowy największego w Europie zakładu produkującego szyby zespolone dobiega końca. Prace przebiegały w oparciu o szczegółowy plan, począwszy od wyrównywania  terenu, a skończywszy na instalacji maszyn. Kolejne miesiące robót rozwiewały krążące opinie, że wybudowanie zakładu w tak krótkim czasie nie jest możliwe. W sierpniu w Radomsku rozpoczęła się produkcja szyb zespolonych!

 

 

ImageHistoria inwestycji. 

W grudniu 2007r. Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej udzielił Spółce Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Radomsko. Dokonany w dniu 13 grudnia br. zakup działki o powierzchni 6,1879 ha, położonej w Radomsku na terenie ŁSSE rozpoczyna realizację inwestycji budowy nowoczesnego zakładu produkcji szyb zespolonych i obróbki szkła płaskiego.

W halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 30 000 m2 zaprojektowano instalację najnowocześniejszych maszyn i urządzeń renomowanych europejskich producentów do produkcji szyb zespolonych. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na 80 mln zł. Docelowy poziom zatrudnienia pozwalający na osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych wynosił będzie 400 osób. Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach.

ImageI etap inwestycji

I etap inwestycji z nakładami 40 mln zł planowano, że zakończony będzie w III kwartale 2008 roku.

W hali o powierzchni 12 000 m2 rozpocznie się produkcja szyb zespolonych. Na tym etapie Spółka zatrudni 150 pracowników Radomska i okolic.

ImageII etap inwestycji

W roku 2010 przeprowadzony będzie II etap inwestycji polegający na rozbudowie hal produkcyjnych i wyposażeniu zakładu w kolejne linie technologiczne.

Po całkowitym zakończeniu projektu zakład Press – Glas w Radomsku będzie najnowocześniejszym i największym zakładem produkcji szyb zespolonych w Europie.

Więcej infoprmacji www.press-glas.com

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik