Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

W ciągu najbliższych 2 lat w Polsce powstanie 400 MW farm fotowoltaicznych
Data dodania: 22.09.17

Na polskim rynku fotowoltaiki może powstać ok. 400 MW instalacji już w ciągu 1-2 lat, co podwoi aktualny stan mocy zainstalowanych na polskim rynku PV. Instalacje te powstaną w efekcie wygranych pierwszych aukcji OZE z końca grudnia ‘2016 i końca czerwca ‘2017. Zwycięzcami zostało 298 firm z pojedynczymi projektami lub pakietami projektów. Firmy te, zbudują (lub przyczynią się do zbudowania) instalacji fotowoltaicznych o mocach poniżej 1 MW, o łącznej wartości inwestycji sięgającej 2 mld zł.

 

Część z tych firm będzie brała także udział w kolejnej trzeciej aukcji, którą prezes URE ogłosi jeszcze pod koniec br., w której będą mogły brać też udział firmy z projektami o mocach powyżej 1 MW1 , konkurując z farmami wiatrowymi o ok. 150 MW kolejnych nowych mocy do podziału.

 

 

Warto przyjrzeć się projektom, ale przede wszystkim stojącym za nimi firmom, które albo same zrealizują inwestycje, albo będą szukać partnerów biznesowych, albo (na wzór doświadczeń sprzed dekady z energetyką wiatrową) sprzedadzą swoje projekty inwestorom.

 

Instytut Energetyki Odnawialnej m.in. na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego oraz informacji publicznie dostępnych przygotował:

- raport „Aukcje OZE – Fotowoltaika. Firmy fotowoltaiczne wygrywają w systemie aukcyjnym - prezentacja firm i projektów”. W raporcie omówiono i przedstawiono graficznie wyniki dwu pierwszych aukcji na projekty (instalacje) fotowoltaiczne. Przedstawiono charakterystykę firm oraz syntetyczne wyniki analiz struktury zwycięskich firm.

- szczegółową bazę danych zwycięzców aukcji w branży fotowoltaicznej. Baza danych pozwala na wszechstronną analizę nowego, szybkorosnącego segmentu rynku OZE. Baza danych z kontaktami w formacie Excel jest dostępna na stronie internetowej IEO.

źródło: IEO

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik