Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Rolety i żaluzje w oknach dachowych
Data dodania: 22.09.17

 Poddasze użytkowe bez wątpienia ma swój urok. Skosy pozwalają na interesujące aranżacje przytulnych wnętrz, a wpadające przez okna dachowe promienie słońca dodają energii i wprawiają w dobry nastrój. Ale co zrobić, gdy światła i ciepła jest za wiele?

 

20170909Liteleader DUR roleta zaciemniajaca

 

Okna połaciowe są najbardziej wystawione na promieniowanie słoneczne, wymagają więc szczególnej ochrony przed jego nadmiarem. Ze względu na to, iż nie są prostopadłe do podłogi, nie możemy zawiesić w nich tradycyjnych firanek i zasłon. Doskonale za to sprawdzą się specjalnie przystosowane do tego typu okien rolety, żaluzje i markizy.

 

20170909Liteleader PAR zaluzja


Liteleader to nowa marka okien dachowych o najwyższych parametrach konstrukcyjnych i termoizolacyjnych oraz zapewniających komfort akustyczny. Oferuje również szereg akcesoriów pozwalających na regulację dopływu światła.

 

 

20170909Liteleader roleta zaciemniajaca DUR blackout-beige

Roleta zaciemniająca – DUR

Jednym z ubocznych skutków postępu cywilizacyjnego jest zanieczyszczenie świetlne, czyli nadmierne oświetlenie nocne. Dotyka ono 96% mieszkańców Unii Europejskiej, w tym wszystkich mieszkańców dużych miast. Zjawisko, które początkowo niepokoiło jedynie astronomów, uniemożliwiając im obserwację nieba, wkrótce zostało zdiagnozowane przez naukowców i lekarzy jako poważne zagrożenie dla zdrowia.

 

Człowiek, który śpi w choćby częściowo oświetlonym pomieszczeniu, nie zapada w głęboki sen, a jego organizm produkuje za mało melatoniny. Skutkuje to zmęczeniem, bezsennością, rozdrażnieniem, bólami głowy. Dlatego coraz większą wagę przywiązujemy do możliwości pełnego zaciemnienia naszych sypialni, które, podobnie jak pokoje dzieci, często znajdują się na poddaszu.

 

Roleta zaciemniająca z wysokiej jakości poliestru w prawie 100% eliminuje światło wpadające z zewnątrz. Jest łatwa w montażu i doskonale pasuje do okna. Bez trudu wyczyścimy ją przy użyciu wilgotnej ściereczki. Dostępna jest w trzech kolorach: białym, beżowym i granatowym, dzięki czemu możemy ją dyskretnie wkomponować w tło – lub przeciwnie – zrobić z niej wyraźny, kontrastowy element kolorystyczny.

 

Pozwoli na zdrowy, głęboki sen w nocy, a także w dzień – na przykład osobom pracującym na zmiany lub odpoczywającym po długiej podróży. Oczywiście w ciągu dnia w prosty sposób ustawimy roletę w takim położeniu, które zapewni dostęp światła słonecznego, ale zmniejszy jego intensywność.

 

20170909Liteleader RHR roleta przyciemniajaca roller-blind-beige


Roleta przyciemniająca – RHR

W pomieszczeniach, których nie musimy całkowicie zaciemniać (kuchnia, łazienka, gabinet), sprawdzą się rolety przyciemniające, dające przyjemny efekt delikatnie rozproszonego światła, wykonane z mocnego i odpornego na zabrudzenia poliestru, zwijane do aluminiowej kasety. Dostępne w wersji beżowej i granatowej uchronią przed ostrymi promieniami słonecznymi oraz zapewnią prywatność.

 

20170909Liteleader zaluzja Venetian PAR white


Żaluzja – PAR


Osoby ceniące klasyczny, stylowy design mają do dyspozycji tradycyjne żaluzje z listewek z pionową i poziomą regulacją. W modelu Liteleader steruje się nimi – podobnie jak i roletami – manualnie, poprzez ustawienie w pożądanej pozycji bez użycia łańcuszków czy linek. Wykonane z odpornego na wilgoć, pokrytego białym lakierem aluminium, mogą współgrać z innymi elementami wyposażenia w podobnym stylu – na przykład oprawami lamp.

 

20170909Liteleader Markiza termoizolacyjna MUR anti-heat


Markiza termoizolacyjnaDzięki idealnemu dopasowaniu i doskonałej konstrukcji ta zewnętrzna markiza jest niemal niewidoczna. Latem redukuje ilość wpadającego ciepła a przy okazji także – światła. Tłumi odgłosy padającego deszczu. Zrobiona jest ze specjalnej półprzezroczystej, pokrytej PCV siatki odpornej na wodę i promieniowanie ultrafioletowe. Bez trudu nie tylko zamontujemy markizę, ale też, gdy nie jest używana – skutecznie zabezpieczymy ją w kasecie. Wszystkie te czynności wykonamy z wnętrza pomieszczenia.


Modeli do wyboru jest naprawdę wiele. Zależnie od indywidualnych potrzeb i preferencji w naszym pokoju na poddaszu możemy cieszyć się promieniami słońca, przyjemnym cieniem lub w całkowicie zaciemnionej sypialni zapaść w głęboki sen. Warto dodać, iż rolety i żaluzje pasują nie tylko do okien dachowych Liteleader, ale także można je z powodzeniem zastosować w oknach innych producentów dostępnych na polskim rynku. Szczegóły dotyczące kompatybilności znajdują się na opakowaniach akcesoriów.

 

20170909Liteleader MIR markiza zewnetrzna


źródło:  4IQ Groupc przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce, www.4iq.com.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik