Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

ISO-Chemie wyróżniona dwoma nagrodami dla domów pasywnych
Data dodania: 22.09.17

Producent wydajnych energetycznie i zrównoważonych ekologicznie rozwiązań uszczelnień otrzymał na targach BAU 2017 od Instytutu Domów Pasywnych dwie nagrody za produkty certyfikowane dla domów pasywnych.

 

Dr Benjamin Krick, Kierownik Grupy Roboczej certyfikacji komponentów w Instytucie Domów Pasywnych, przekazał firmie ISO-Chemie szczególne wyróżnienie za SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER, jak również za wielofunkcyjną taśmę uszczelniającą fugi ISO-BLOCO ONE.

 

20170909Verleihung Passivhaus-Awards BAU2017

 

Inge Knorn, Kierowniczka Działu Marketingu ISO-Chemie, przyjęła nagrodę z wielką radością i zaznaczyła, że oba rozwiązania produktów wykazują wyśmienite właściwości energetyczne oraz dzięki temu optymalnie nadają się do zastosowań w domach pasywnych.

 

W celu certyfikacji jako komponenty dla domów pasywnych w kategorii „Połączenia okienne”, dopuszczony i szczegółowo sprawdzony przez ift Rosenheim system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej został przebadany pod kątem różnych kryteriów przydatności w domu pasywnym klasy wydajności phB.

 

Badania udowodniły, że SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER, dzięki swoim szczególnym właściwościom materiału, nie tylko spełnia wysokie wymagania statyczne, ale także posiada doskonałe wartości energooszczędne.

 

System składa się z izolującej cieplnie oraz nośnej kantówki systemowej z PURATHERMU, która wyposażona jest w rdzeń wysoce izolujący cieplnie.

 

ISO-Chemie jest szczególnie dumna z faktu, że także produktowi ISO-BLOCO ONE, jako pierwszej taśmie uszczelniającej fugi, Instytut Domów Pasywnych udzielił certyfikat „Certyfikowane komponenty dla domów pasywnych“ w kategorii „Systemy uszczelniające/Połączenia okienne”. Certyfikat ten poświadcza wyśmienite wartości w odniesieniu do szczelności powietrznej wielofunkcyjnej taśmy uszczelniającej fugi.

 

Podczas wręczania nagrody na targach BAU 2017 w Monachium dr Benjamin Krick wyjaśniał, że Instytut Domów Pasywnych, poprzez certyfikację komponentów wspiera producentów, którzy rozwijają wysoko wydajnie energetyczne produkty oraz wprowadzają je na rynek. Dzięki temu każdy certyfikowany produkt dla domów pasywnych przyczynia się aktywnie do ochrony klimatu.

 

Standard dla domów pasywnych, w porównaniu do powszechnych nowych i zmodernizowanych budynków, wyróżnia się wysoką oszczędnością energetyczną oraz równocześnie polepszonym komfortem. Poza starannym projektowaniem detali zakłada on także stosowanie szczególnie wydajnych energetycznie komponentów. 

 

Instytut Domów Pasywnych, jako jednostka niezależna, bada i certyfikuje przy uwzględnieniu przydatności do zastosowań w domach pasywnych. Produkty posiadające znak jakości „Certyfikowane komponenty” tego instytutu, zostały przebadane według jednolitych kryteriów, są porównywalne pod kątem ich wartości oraz posiadają najwyższą jakość energetyczną.

 

Instytut Domów Pasywnych za pomocą certyfikatów na komponenty dla domów pasywnych ujawnia zbadane wartości termiczne produktów. Wartości te są decydujące przy prognozowaniu oszczędności energetycznych za pomocą oprogramowania do bilansów energetycznych, jak np. pakiet projektowy dla domów pasywnych PHPP. Oznacza to niezawodną pomoc dla architektów oraz zapewnienie jakości dla inwestorów budowlanych.

 

Stosowanie komponentów certyfikowanych dla domów pasywnych, jak SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER oraz wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ISO-BLOCO ONE, ułatwia projektowanie budynków i w znacznym stopniu przyczynia się do zagwarantowania sprawnej i trwałej funkcjonalności domu pasywnego.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik