Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Reynaers Consult(R)
Data dodania: 02.10.08
    Firma Reynaers Aluminium, wiodący dostawca wysokiej klasy systemów aluminowych, posiada specjalistyczną grupę doradczą Reynaers Consult®. Pracujący w niej eksperci − architekci, inżynierowie i technicy − pomagają projektantom i klientom na każdym etapie realizacji projektu, a także tworzą unikatowe rozwiązania pod konkretne inwestycje. Rokrocznie z usług Reynaers Consult® korzysta kilka tysięcy klientów i partnerów firmy na całym świecie.

  
    Od początku swojej działalności firma Reynaers Aluminium przykłada ogromną wagę do współpracy z architektami i projektantami. W 1996 roku powstał w firmie dział, który rozwinął się w międzynarodową grupę ekspercką Reynaers Consult® Jej wyłącznym zadaniem stała się współpraca z architektami oraz tworzenie i promowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych z aluminium
     Reynaers Consult® dziś służy pomocą w projektowaniu i realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych. Do zadań Renaers Consult® należy m.in. pomoc przy interpretowaniu przepisów i norm dotyczących wydajności energetycznej budynków, czy proponowanie najbardziej oszczędnych i wydajnych systemów dla danej inwestycji.
    Zespół Reynaers Consult® zajmuje się także opracowywaniem zupełnie nowych produktów pod konkretne inwestycje. Do spektakularnych realizacji Reynaers Consult® należą specjalne systemy profili stworzone na potrzeby podwójnej fasady 320-metrowej wieży Sport City Tower w Doha w Katarze. Unikalny projekt konstrukcji bazuje na zakrzywionej powłoce dwóch szklano-aluminiowych fasad (zewnętrznej i wewnętrznej) zbudowanych wokół centralnej betonowej wieży. Okres projektowego opracowania systemów (słupowo-ryglowych ścian osłonowych w połączeniu z systemem fasady elementowej), ich testowania, produkcji i montażu wyniósł jedynie 16 miesięcy.

 Reynaers Consult® w Polsce
    Dzięki współpracy Reynaers Consult® z architektami powstało w Polsce około kilkuset realizacji. Do najciekawszych należą inwestycje: Lipowy Business Park, Trinity, oraz Biurowiec Ghelamco w Warszawie.
    Znajdująca się w centrum Szkoleniowo-Badawczym Reynaers Polska, w Piasecznie pod Warszawą, komora badawcza AWW (Air, Wind & Water) umożliwia szybkie testowanie nowych rozwiązań. Realizowane badania dotyczą wiatroszczelności, wodoszczelności i trwałości nowych systemów. Na życzenie inwestora testy odbywają się w obecności przedstawiciela notyfikowanej jednostki badawczej.
    Inna formą działalności Reynaers Consult® w Polsce są szkolenia dla projektantów i klientów, a także interaktywny internetowy katalog dla architektów. Serwis www.katalogdlaarchitektow.pl od momentu wprowadzenia zyskał ogromną popularność nie tylko w Polsce i obecnie korzysta z niego kilka tysięcy profesjonalistów w całej Europie.

Beata Bilińska
PUBLINK

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik