Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Poddasze w sercu miasta. Okpol prezentuje ISO E8 - okno o wysokim współczynniku redukcji hałasu
Data dodania: 10.11.17

Jesienny, nastrojowy wieczór, ciepła herbata, dobra książka – to ta chwila, w której możemy skupić się tylko na sobie i odpocząć po pełnym wyzwań dniu. A w zasadzie moglibyśmy, gdyby nie krople deszczu monotonnie uderzające o szyby, odgłos samochodów na ruchliwej ulicy czy szczekanie psa sąsiadów. Z myślą o tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, Okpol wprowadził do oferty okno ISO E8 – doskonałe rozwiązanie, odgradzające od hałasu otaczającego świata zewnętrznego.

 

Wysokie natężenie niepożądanych dźwięków nie tylko powoduje dyskomfort, ale potrafi negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Niekomfortowe poirytowanie, wysoki poziom stresu, problem z koncentracją czy snem to tylko niektóre konsekwencje życia w samym centrum dużego miasta.

 

Hałas potrafi dochodzić tu nawet do 80 decybeli, czyli ponad dwukrotnie przekraczać dopuszczalne w budownictwie normy w ciągu dnia – a to stanowczo za dużo. Dlatego, budując dom lub planując remont mieszkania, warto wyposażyć budynek w okna, które w znacznym stopniu zredukują dobiegający do nas gwar miejskiej dżungli.

 

20171022okpol iso

 

 

Najważniejsze pojęcia

Dźwiękoszczelność okien to współczynnik tłumienia hałasu oznaczony symbolem Rw, wyrażony w decybelach. Najprościej rzecz ujmując – im wyższa wartość Rw, deklarowana przez producenta, tym okno skuteczniej izoluje od dźwięków z zewnątrz. Najczęściej spotyka się okna o współczynniku na poziomie 30 – 32 dB, jednak wybierając innowacyjne rozwiązania do zadań specjalnych, można z łatwością zwiększyć komfort akustyczny pomieszczenia. Z taką myślą powstało okno ISO E8.

 

20171022okpol iso e8

 

Cicho, ciepło, naturalnie

Okno obrotowe ISO E8, wyposażone w pakiet z szybą laminowaną P1A, osiąga parametr redukcji hałasu na poziomie Rw = 37dB dla całego okna. Współczynnik ten w dużym stopniu przekracza parametry większości podobnych wyrobów dostępnych na rynku, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku budynków usytuowanych w sąsiedztwie ruchliwej ulicy, a także podczas jesiennej ulewy – doskonale tłumiąc dźwięk, uderzających o dach, kropli deszczu.

 

Na komfort akustyczny ISO E8 wpływa między innymi pakiet szybowy E8 o wysokich parametrach tłumienia hałasu oraz zastosowanie uszczelek piankowych QLON - produktu światowego lidera w dziedzinie uszczelnień. Okno posiada 4-tą najwyższą klasę szczelności. Produkcja oparta o technologię Super Thermo zapewnia doskonałe parametry cieplne całego okna – współczynnik Uw wynosi 1,2 W/m2K.

 

20171022okpol iso e8

 

Konstrukcja ISO E8 opiera się na trwałej, drewnianej stolarce sosnowej SOLID+, trzykrotnie malowanej, co zapewnia ochronę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

O funkcjonalność okna dbają zaś nawiewnik NEO - AIR oraz klamka z funkcją mikro-uchylenia, pozwalające na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia.

ISO E8 może zostać wykonane w każdym rozmiarze niestandardowym, mieszczącym się w granicach 55-134 cm x 78-160 cm.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik