Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Klucz do sukcesu – ASSA ABLOY podsumowuje rok
Data dodania: 20.12.17

Grudzień to dla wielu firm czas podsumowań realizowanych w poprzednich miesiącach założenia, jak i chwila, gdy wyznaczają sobie nowe cele i zadania. Nie inaczej jest w przypadku ASSA ABLOY - lidera branży zabezpieczeń. Jaki był zatem mijający 2017 rok i co nowego przyniesie za sobą ten nadchodzący? Odpowiedzi udziela Joanna Skalbaniok – Prezes ASSA ABLOY Polska.

 

20171212ASSA Yale system alarmowy 6


18 lat obecności na polskim rynku, kilka wiodących marek i miliony klientów pozostawionych w poczuciu bezpieczeństwa. Ugruntowana pozycja ASSA ABLOY i pasmo sukcesów, jakimi niewątpliwie może pochwalić się firma, pozwalają jej kontynuować realizację przyjętych założeń oraz z nadzieją rozpoczynać w nowy rok.

 

20171212ASSA Yale 2 kamera Wi-Fi WIPC-303W


Czy kończący się rok ASSA ABLOY uznaje za udany?
- Niewątpliwie był to dla nas dobry czas. Potwierdziły się przewidywania zarządu, zawarte w ubiegłorocznej prognozie. Podobne rokowania dla rozwoju naszej firmy obowiązują również w odniesieniu do 2018 roku. W nadchodzących miesiącach skupiać się będziemy na spożytkowaniu tendencji rynkowych, wykorzystaniu swoich mocnych stron, ciągłym rozwijaniu nowych produktów i umacnianiu stabilności firmy. Dobra passa trwa już od kilku lat, a przychody przychody netto ze sprzedaży stale się zwiększają: w 2015 roku wynosiły 120 904 tys. złotych, by już w kolejnym wzrosnąć o 17% i wynieść 141 676 tys. złotych.

20171212ASSA ABLOY wkładka P MAX


2017 śmiało można by nazwać rokiem nowości…
- Mijający rok upłynął w naszej firmie pod znakiem bardzo intensywnej pracy. Na polski rynek wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań, a szerokim echem, zarówno w mediach, jak i branży, odbiła się premiera zamka ENTR. To innowacyjne urządzenie montowane po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych pozwala na ich wygodne sterowanie za pomocą kilku narzędzi: dedykowanej aplikacji dostępnej na tablety i smartfony, przy użyciu klawiatury kodowej, czytnika linii papilarnych lub przenośnego pilota – wszystko po to, by zapewnić najwyższy poziom komfortu.

 

20171212ASSA ABLOY 2

 

Rok 2017 to także przygotowana przez nas platforma Yale Smart Living. Jest to seria domowych urządzeń bezpieczeństwa, w której skład wchodzą m.in. systemy alarmowe, inteligentne zamki i elektroniczne wizjery. Technologia marki Yale pomaga chronić, monitorować i kontrolować dom w dowolnym miejscu i czasie, za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

 

20171212ASSA ABLOY


Jak wygląda przyszłość branży security?
- Sektor zabezpieczeń zwraca się w kierunku rozwiązań określanych mianem „smart”. Jak pokazują wyniki badań zrealizowanych dla grupy ASSA ABLOY, rynek ten jest bardzo rozwojowy i dochodowy. Według danych zawartych w zleconej analizie już dziś z urządzeń mobilnych korzysta 9% populacji.

 

20171212ASSA ABLOY 2 Traka21


W 2019 ma to już być 12%. Dynamika wzrostu jest więc duża. Taka prognoza jest oczywiście bardzo sprzyjająca dla wszystkich producentów inteligentnych rozwiązań mobilnych. Umiarkowany, lecz stały wzrost obserwujemy także w dziedzinie zaawanasowanej kontroli dostępu. Przewidujemy, że inteligentne zamki i systemy klucza generalnego będą coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami, szczególnie przez instytucje wchodzące w skład infrastruktury krytycznej. Wspomniane przeze mnie technologie przekonują do siebie coraz szersze grono odbiorców. Mogą być bowiem nie tylko łatwo instalowane w ramach istniejącej infrastruktury, ale także posiadają wiele zalet i funkcjonalności. Wymienić należy chociażby możliwość szyfrowania danych, która jest nieosiągalna dla tradycyjnych urządzeń.

 


Jaki cel przyświecać będzie firmie w 2018 roku?
- ASSA ABLOY od początku swojego istnienia stawia na innowacyjność oferowanych rozwiązań. Naszą ambicją, niezmiennie od lat, jest zdobycie pozycji lidera w tej dziedzinie. Dążenie to realizujemy między innymi poprzez stałe zwiększanie środków na prace badawczo-rozwojowe. Takowe prowadzone są między innymi w uruchomionej w zeszłym roku filii w Krakowie. To właśnie tam nasi inżynierowie pracują nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu. Budżet inwestycyjny ASSA ABLOY jest stale zwiększany i w ostatnim 10-leciu wzrósł aż o 230%.

 

Nasze dążenia do oferowania coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie, ale i funkcjonalnych i wygodnych urządzeń, zostały już zresztą wielokrotnie docenione przez magazyn Forbes. ASSA ABLOY od lat pojawia się na publikowanej przez czasopismo liście 100 najbardziej innowacyjnych firm świata. To niewątpliwie ogromny sukces i powód do dumy. Rok 2018, jak i kolejne poświęcimy więc dalszemu rozwojowi i poszukiwaniu nowych, wizjonerskich rozwiązań, które zagwarantują bezpieczeństwo naszym klientom i dadzą im większe poczucie komfortu.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik