Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Jak wybrać idealne drzwi do pokoju malucha?
Data dodania: 05.01.18

Za nami Święta Bożego Narodzenia – czas, który zazwyczaj spędzamy z najbliższymi. Dla najmłodszych członków rodziny, upominki stanowią najczęściej wymarzone zabawki. Po świątecznym zamieszaniu możemy jednak pomyśleć o sprawieniu naszym pociechom także innego prezentu – urządzeniu ich pokoju tak, aby był zarazem przytulny i funkcjonalny. Ważną rolę w takim wnętrzu odgrywają odpowiednio dobrane drzwi.

 

20180101PORTA drzwi pokoj dziecka

 


Dziecięcy pokój to wyjątkowa przestrzeń, w której najmłodszy członek rodziny spędza większość swojego czasu, przeżywając przy tym niesamowite przygody i wymyślając najróżniejsze zabawy. Kiedyś rodzice nie przywiązywali dużej wagi do wystroju tego pomieszczenia. Dziś sytuacja się zmieniła – produkty dostępne na rynku pozwalają na pełne spersonalizowanie wnętrza, dzięki czemu może się ono stać równie niepowtarzalne, jak charakter mieszkającego w nim dziecka. Jednym z elementów, o które warto zadbać przy aranżacji tej przestrzeni są drzwi.


Cały świat w jednym wnętrzu
Pokój dziecięcy może być prawdziwym królestwem najmłodszego członka rodziny – trzeba mieć tylko pomysł na jego ciekawe urządzenie. Do wymyślenia, a następnie realizacji wystroju można zaangażować także naszą pociechę, co będzie stanowić doskonałą okazję do wspólnej zabawy. Aby dziecko czuło się w tym miejscu komfortowo, warto je zindywidualizować, do czego posłużą nam zarówno kolory, jak i odpowiednie dodatki. Wykorzystajmy przy tym również ulubione motywy z bajek i zainteresowania malucha.

 

20180101PORTA KONCEPT K3 akacja srebrna drzwi wewnetrzne pokoj dziecka


Charakter każdego wnętrza może zmienić umiejętnie dobrana kolorystyka – nie inaczej jest w przypadku pokoju dziecięcego. Dobrze sprawdzą się tu radosne odcienie zieleni, niebieskiego czy też różowe akcenty. Małe pomieszczenie optycznie powiększymy wykorzystując w nich jasne barwy. Oczywiście, różne kolory można ze sobą łączyć w taki sposób, aby razem tworzyły spójną kompozycję. Zaaranżujmy również kąciki tematyczne, np. miejsce do malowania, strefę nocną czy też biblioteczkę. Dzięki temu, w jednym pokoju znajdzie się wszystko, co potrzebne do rozwoju malucha.


Drzwi – estetyka, funkcjonalność i bezpieczeństwo
Charakter pokoju dziecięcego, tak samo, jak ściany, okna czy odpowiednio dobrane dodatki, współtworzą również drzwi. Powinny być one przede wszystkim funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Jak połączyć wszystkie te trzy aspekty w jednym produkcie?


Nowoczesne drzwi można nie tylko zamykać i otwierać, lecz również zaaranżować zgodnie z potrzebami. W pomieszczeniu naszej pociechy dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie na skrzydle drzwiowym tablicy, na której najmłodszy członek rodziny będzie mógł swobodnie realizować artystyczne pasje, bądź po prostu rysować swój bajkowy świat. – Oprócz tablicy, równie dobrze można zamocować na drzwiach lustro, które sprawdzi się w pokoju zafascynowanej modą dziewczynki lub tarczę z rzutkami dla pełnego energii chłopca.

 

20180101PORTA VOX drzwi SMART Portaperfect dab syberyjski pokoj dziecka

 

Interesującą propozycją są też organizery, na przykład półki lub kieszenie, w których można schować drobne zabawki czy kredki. Dobrze wybrane drzwi dają szerokie możliwości aranżacji wnętrza – mówi Renata Szymańska, Specjalista ds. komunikacji marketingowej Porta Drzwi.


Należy też pamiętać, że małe dziecko podczas zabawy miewa różnorodne pomysły, więc otaczające je przedmioty powinny zapewniać bezpieczeństwo. Drzwi muszą być więc na tyle solidne, żeby nie uległy zniszczeniu, gdyby maluch potraktował je jak bramkę na piłkarskim boisku. W przypadku drzwi przeszklonych, gdy zależy nam na doświetleniu pomieszczenia, warto zadbać o tzw. szyby bezpieczne. Na szczęście większość producentów drzwi ma w swojej ofercie kolekcje z szybami hartowanymi, które nawet w przypadku rozbicia nie stanowią zagrożenia.


Dziecięcy świat jest pełen kolorów. Ściany w pokojach dziecięcych najlepiej więc utrzymać w żywej kolorystyce, lecz wtedy dla kontrastu warto dopasować drzwi w bieli lub w kolorze naturalnego drewna. Jeśli jednak pomieszczenie jest pomalowane na biało lub beżowo, wybierzmy drzwi z ciemnego drewna lub też pokrytego bardziej jaskrawą, wyróżniającą się barwą.


Na koniec – dobry montaż
Pamiętajmy, że najlepsze nawet drzwi nie będą prawidłowo funkcjonować, jeśli nie zostaną właściwie zamontowane. Podczas wizyty w salonie dopytajmy więc nie tylko o cechy samego produktu, lecz również o jego instalację. Najlepiej, jeśli będzie ona przeprowadzona przez wykwalifikowanych monterów, rekomendowanych przez producenta wybranego wyrobu. – Drzwi wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń spełniają inne funkcje, niż drzwi zewnętrzne wejściowe. W obu przypadkach ważne jest prawidłowe osadzenie wyrobu w murze, aby właściwie działały zamki i zawiasy. Profesjonalna ekipa zadba też o to, by montaż był wykonany estetycznie – dodaje Renata Szymańska.


Wybór drzwi do pokoju malucha warto dokładnie przemyśleć, zanim jeszcze udamy się do punktu sprzedaży. Rozważenie wszystkich aspektów z tym związanych ułatwi nam podjęcie dobrej decyzji, co zaowocuje zadowoleniem dziecka i naszym przekonaniem, że w swoim małym świecie czuje się ono komfortowo i bezpiecznie.

 

20180101PORTA VOX drzwi SMART Portaperfect dab syberyjski pokoj mlodziezowy

 


***
Ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ" to organizowana przez Związek POiD akcja, promująca wśród inwestorów indywidualnych ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Partnerami „DOBREGO MONTAŻU" są firmy: AIB, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Oknaaluminiowe.pl, Porta KMI Poland, PROLINE, Roto, Soudal i VETREX.

***
Opis rozwiązań oferowanych przez Partnerów kampanii „DOBRY MONTAŻ":
Drzwi z kolekcji Porta KONCEPT – drzwi wewnętrzne, wyróżniające się nowoczesnym, niepowtarzalnym designem. Specjalna wielowarstwowa, drewniana konstrukcja ramiakowa gwarantuje niezwykłą trwałość, a możliwość wyboru pokrycia drzwi spośród 30 kolorów oklein daje szerokie możliwości aranżacyjne. Drzwi dostępne są w wersji przylgowej i bezprzylgowej. Standardowe wyposażenie to dwa zawiasy czopowe (trzy zawiasy w skrzydle o wymiarze „100”), zamek na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub zamek dostosowany pod wkładkę patentową.
Drzwi z kolekcji SMART – projekt drzwi powstał we współpracy Porta i VOX. To sprytne rozwiązanie dla wielbicieli nowoczesnych i oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Dostępne są wyłącznie w punktach sprzedaży VOX. Umożliwiają dobranie do skrzydła różnych akcesoriów, dzięki czemu zwykłe drzwi mogą zmienić się w funkcjonalną przestrzeń, pełniąc rolę półki, szafy czy lustra. W ten sposób drzwi SMART stanowią nie tylko niestandardowy element wystroju, ale również praktyczne rozwiązanie ułatwiające utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Produkt zdobył tytuł „must have 2017” w plebiscycie organizowanym na Łódź Design Festival.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik