Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Niezwykle wytrzymałe bramy dla przemysłu wydobywczego
Data dodania: 03.03.18

Nowe produkty w ofercie firmy Hörmann
Niedawne nabycie przez grupę Hörmann firmy TNR Doors - największego na świecie producenta wysokowytrzymałych bram - otwiera nowe możliwości.

To szansa na dalszy rozwój produktów, pojawienie się na nowych rynkach zbytu i podwojenie sprzedaży tego typu bram do 2020 roku.

 

20180222horman 1 Large Mining Equipment Service Building

 

Produkowane przez spółkę TNR Doors bardzo wytrzymałe i niezawodne bramy z pełnej gumy są przeznaczone do pracy w warunkach wysokiego zagrożenia korozją i brudem.


Od blisko 40 lat są powszechnie stosowane przez potentatów przemysłu wydobywczego. Tylko w zakładach wydobywczych brazylijskiej firmy Vale Inco w Kanadzie firma zainstalowała 450 takich bram, a w zakładach brytyjskiej Rio Tinto w Ameryce Południowej – ponad 250. Kanadyjska Gold Corporation ma ich przeszło 80.

 

20180222horman 2 Parker Drilling Pipe Barn

 Przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach bramy z gumy sprawdzają się w m.in. w kopalniach, przy wydobyciu gazy i ropy, w przemyśle ciężkim i centrach logistycznych.

 

 

W kopalniach w Kanadzie ponad 100 bram firmy TNR Doors zainstalowała szwajcarska firma Glencore. Bramy te użytkuje również w swoich kopalniach w Kanadzie polska KGHM. Gumowe bramy spółki TNR podbijają też rynki w Afryce, Azji i Australii.

 

Historia bram z gumy
Bramy wykonane z pełnej gumy zrodziły się z potrzeby zamknięć, które sprawdziłyby się w trudnym środowisku, pod ziemią, przy pracach wydobywczych. Tradycyjne bramy metalowe okazywały się tam niepraktyczne. Z powodu wysokiej wilgotności i wysokiego ciśnienia ulegały korozji i niszczeniu.

 

Pierwszą gumową bramę produkcji firmy TNR zamontowano w kopalni uranu w Eliot Lake w stanie Ontario w Kanadzie
w roku 1979. To rozwiązało problem uszkodzeń bram powstających podczas silnych podmuchów powietrza wywoływanych podziemnymi eksplozjami materiałów wybuchowych stosowanych w kopalniach.

 

20180222horman 3 ArcelorMittal Mont-Wright Mine

 

Obecnie spółka TNR specjalizuje się w projektowaniu i budowie wysokowytrzymałych, dopasowanych do potrzeb klienta bram działających w trudnych warunkach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w kopalniach, ale także przy wydobyciu gazu i ropy, w przemyśle celulozowym i papierniczym, jak i w przemyśle ciężkim, transporcie, kolei i centrach logistycznych.

 

20180222horman 4 Highvale Mine Service Building

 Prosta, opatentowana konstrukcja z minimalną liczbą elementów ruchomych jest gwarancją niezawodności bram z pełnej gumy.

 

 

Niezniszczalna konstrukcja
Kluczem do sukcesu bram z pełnej gumy stosowanych w trudnych, uciążliwych warunkach jest ich prosta, ale skuteczna, opatentowana konstrukcja. Składa się na nią kurtyna bramy wykonana z praktycznie niezniszczalnego, wzmocnionego gumą SBR materiału oraz minimalna - w porównaniu z bramą konwencjonalną - liczba elementów ruchomych. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia czy zużycia bramy jest bardzo niewielkie, a to kolei zwiększa jej niezawodność i zmniejsza koszty utrzymania.

 

20180222horman 5 Graymont

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik