Baner 2

Rynek Innowacji
Data dodania: 13.10.08
ImagePo wizycie w Ludwigshafen, Nottingham, Brukseli, Paryżu, Barcelonie, Mediolanie oraz Kopenhadze, do Polski zawitała wystawa innowacji techno-logicznych firmy BASF. Odwiedzający ją goście na multimedialnych stanowi-skach mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób naukowcy BASF rozwiązali problem stale rosnącego poziomu wód i jego wpływu na linie brzegowe mórz czy w jaki sposób rozwijają energię przyszłości - ogniwa paliwowe.

ImageWystawie towarzyszyły wykłady, w których udział wzięli m.in. studenci z uczelni warszawskich, poznańskich i krakowskich. Partnerem wystawy została Politechnika Warszawska.

Międzynarodowy koncern chemiczny BASF za cel postawił sobie tworzenie rozwiązań technologicznych pozwalających na poprawę jakości życia ludzi w wielu obszarach. Swoją wiedzą stara się dzielić nie tylko ze swoimi klientami, ale także z licznymi podmiotami – w tym z uczelniami wyższymi i ośrodkami naukowymi.

„Wierzymy, że postęp technologiczny możliwy jest jedynie na drodze dialogu pomiędzy ekspertami z różnych branż, organizacji i krajów. Widzimy siebie jako lidera i inspirację dla innych” – mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska.

ImageOkazją do takiego dialogu była zaprezentowana w dniu 4 czerwca 2008 w Warszawie wystawa zatytułowana „Rynek Innowacji BASF”, podczas której naukowcy BASF zaprezentowali niektóre z osiągnięć technologicznych firmy. Wynalazki te z powodzeniem wykorzystywane są przez branżę medyczną, budowlaną, energetyczną, tekstylną i motoryzacyjną.

„Innowacje i badania to ważna część BASF” – kontynuuje dr Hepp. "Oczekujemy, że od 2010 roku dzięki samym tylko innowacyjnym produktom młodszym niż 5 lat BASF osiągnie roczny obrót w wysokości 4 miliardów euro", dodaje.

BASF prowadzi obecnie prace badawcze na terenie 30 krajów w Europie. Naukowcy BASF uczestniczą w około 1800 globalnych programach badań i rozwo-ju realizowanych wspólnie z czołowymi uniwersytetami, instytutami badawczymi, nowopowstałymi firmami, partnerami z branż przemysłowych oraz klientami. BASF bierze też udział w 11 projektach badawczych finansowanych z funduszu UE. W samym tylko roku 2007 BASF zainwestowało w badania prawie 1,4 mld euro.


BASF jest wiodącym koncernem chemicznym świata – The Chemical Company. Portfolio firmy sięga od chemikaliów i środków uszlachetniających poprzez tworzywa sztuczne i środki ochrony roślin aż po ropę naftową i gaz. BASF, jako godny zaufania partner, wspiera swych klientów w niemal wszystkich branżach. Dostarczając wysokiej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe, BASF odgrywa znaczącą rolę w znajdowaniu odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, wyżywienie czy mobilność. Koncern BASF zatrudnia ponad 95.000 pracowników, a w roku 2007 osiągnął obroty w wysokości 58 mld euro. Dalsze informacje o BASF można znaleźć na stronie www.basf.com

Obecność BASF na polskim rynku sięga końca XIX wieku. W latach 50-tych XX wieku BASF był repre-zentowany przez centralę Handlu Zagranicznego "Transaktor". W 1990 roku powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana do życia spółka BASF Polska Sp. z o.o. (siedziba w Warszawie) ze 100% udziałem kapitału zagranicznego, która prowadzi działalność handlową i produkcyjną. BASF Polska zatrudnia ok. 200 pracowników, a obroty grupy BASF w Polsce w 2007 roku wyniosły 1,72 mld PLN. Szczegóły na www.basf.pl