Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Odkryj okna przyszłości – innowacje REHAU na targach Fensterbau Frontale
Data dodania: 16.03.18

Już za kilka dni w Norymberdze rozpoczynają się najważniejsze dla branży okiennej i drzwiowej targi Fensterbau Frontale. REHAU – specjalista w dziedzinie polimerów – zaprezentuje tam różnorodne możliwości inteligentnych okien – począwszy od wizji przyszłości, a skończywszy na opracowanych już produktach.

Tworząc nowatorskie materiały i rozwiązania systemowe, firma bierze pod uwagę przede wszystkim wymagania końcowych użytkowników, a swoimi innowacjami wytycza nowe standardy funkcjonalności i wzornictwa nowoczesnych okien.

 

 

20180303REHAU na targach fensterbau2

 

Jakie funkcje i aplikacje są już dziś możliwe, a jakie powinny być możliwe jutro? Tym zagadnieniom poświęcona jest prezentacja firmy REHAU na targach, które odbędą się w dniach 21-24 marca 2018 r. w Norymberdze. Tegorocznym hasłem stoiska jest „The REHAU View”.


„Z okazji 30-lecia targów Fensterbau Frontale pokażemy, jakie cechy charakteryzują okna dzisiaj, a jakie będą je charakteryzować w przyszłości”, wyjaśnia Carsten Heuer, dyrektor dywizji Windows Solutions i członek rozszerzonego kierownictwa REHAU.


Stoisko REHAU – mieszczące się na 860 metrach kwadratowych, w stałym już miejscu (hala 4 A, stoisko 123) – zaprasza swoich gości do bezpośredniego zapoznania się zarówno z właściwościami okien, jak i ich estetycznym oddziaływaniem.

 

Komunikacja systemów okiennych
Czy może być okno, które również w stanie zamkniętym zapewnia wentylację oraz minimalizuje równocześnie straty ciepła i emisję hałasu? Oczywiście, gdyż za to pionierskie połączenie jury ekspertów uhonorowało niedawno system wentylacyjny GENEO INOVENT firmy REHAU nagrodą Plus X Award w czterech kategoriach: innowacyjność, wysoka jakość, funkcjonalność i ekologia. To przykład, na bazie którego REHAU zaprezentuje na targach Fensterbau, jak integrować okna w jeden połączony system.


GENEO INOVENT sprawia, że ręczna wentylacja stała się zbędna. Dzięki zintegrowanym czujnikom, które przykładowo mierzą wilgotność w pomieszczeniu lub zawartość dwutlenku węgla (CO2) w powietrzu, GENEO INOVENT samodzielnie decyduje, kiedy i z jaką intensywnością będzie używany system wentylacyjny.

 

 

20180303REHAU na targach fensterbau1

 

 

Czy aplikacje będą mogły być w przyszłości sterowane również bezpośrednio za pomocą szyby okiennej jako ekranu dotykowego? Zaczątek tej technologii XXI wieku REHAU zaprezentuje po raz pierwszy na targach w Norymberdze. Okno przyszłości zintegruje w szybie ochronę przeciwsłoneczną i ochronę widoczności. Jej regulację można będzie prowadzić nie tylko za pomocą elementu sterującego znajdującego się w ościeżnicy, ale także bezpośrednio za pomocą elementu dotykowego na szybie lub zdalnie za pomocą aplikacji.


Kolejnym inteligentnym komponentem jest nowy, okienny system alarmowy Smart Guard REHAU, którego celem jest zapewnienie ochrony przeciwwłamaniowej poprzez zastosowanie kilku poziomów eskalacji alarmu. W przypadku aktu przemocy może nastąpić automatyczne spuszczenie zewnętrznych rolet lub nawiązanie połączenia alarmowego. Konkretne funkcje można określać indywidualnie zgodnie z preferencjami użytkownika.

 

Funkcjonalność i estetyka
„Patrząc w przyszłość należy podkreślić, że kluczowym elementem kompleksowych rozwiązań w branży okiennej jest specjalistyczny materiał o ponadprzeciętnych możliwościach”, stwierdza Carsten Heuer. REHAU już od dekady stosuje w profilach okiennych tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym RAU-FIPRO.

 

Dzięki jego parametrom, w oknach z tego tworzywa nie trzeba stosować wzmocnienia stalowego. Przekłada się to na lepsze parametry cieplne stolarki. Nowa wersja tego unikatowego materiału umożliwia konstruowanie jeszcze większych elementów stolarki, zapewnia jeszcze wyższą odporność na temperatury oraz jeszcze większą stabilność profili.


REHAU szczególną uwagę przywiązuje do szerokiej palety możliwości indywidualnego projektowania pomieszczeń i elewacji. Stale poszerzana gama folii dekoracyjnych KALEIDO FOIL, służących do okleinowania profili, nadaje oknom i drzwiom REHAU specjalne akcenty kolorystyczne – drewnopodobne, w kolorach jednolitych oraz metaliczne.

 

20180303REHAU na targach fensterbau3

 

Zaś wyjątkowy design okien KALEIDO VISION, o optyce szkła od strony wewnętrznej budynku, to niepowtarzalna oferta dla wymagających klientów. Zastosowany tutaj został ten sam szklany laminat RAUVISIO crystal, co w przypadku nowoczesnych powierzchni meblowych – odporny na zarysowania i łatwy w czyszczeniu.


Dzięki tak szerokim możliwościom, okna REHAU można zastosować w najróżniejszych projektach mieszkalnych i kolorystycznych, nie naruszając przy tym harmonii, lecz tworząc idealną całość.

REHAU oferuje kompleksowe i zorientowane na przyszłość rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa i modernizacji. Głównym obszarem działalności firmy są takie dziedziny jak: energooszczędne budownictwo, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii oraz zarządzanie zasobami wodnymi.

 

W zakresie systemów okiennych oraz techniki instalacyjnej REHAU jest silnym i godnym zaufania partnerem, oferując swoim klientom doskonałe rozwiązania systemowe i kompleksową ofertę usług. Zatrudniając około 20 000 pracowników w ponad 170 oddziałach na całym świecie, ta niezależna firma rodzinna jest blisko swoich klientów i rynku.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik