Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Aplikacja Pilkington Spectrum doceniona przez specjalistów
Data dodania: 16.03.18

Pilkington Spectrum – aplikacja mobilna do obliczania parametrów technicznych szyb, została laureatem w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki organizowanym przez Stolarkę VIP.


Podczas XX Jubileuszowego Konwentu Stolarki VIP, który gościł w dniach 22-23 lutego 2018 r. w murach Gniewskiego Zamku, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS). Tytuł laureata trafił do Pilkington IGP Sp. z o.o. za aplikację mobilną Pilkington Spectrum.


Jest to narzędzie do tworzenia specyfikacji technicznych dla szerokiej gamy szkieł marki Pilkington oraz różnych ich kombinacji. Do niedawna program dostępny był wyłącznie w wersji online, ale od listopada ubiegłego roku funkcjonuje również w formie aplikacji działającej na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny iOS oraz Android.

 

20180303Mariusz Kolodziej dyrektor sprzedazy szkla architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia3

 


Narzędzie pozwala zaprojektować różne konfiguracje szyb, od szklenia pojedynczego, po szyby zespolone czy np. tworzyć struktury fasadowe. Dzięki aplikacji można szybko obliczyć istotne parametry, takie jak: przepuszczalność światła Lt, całkowitą przepuszczalność energii słonecznej g, współczynnik przenikania ciepła Ug i izolacyjność dźwiękową. Dodatkowo, poza podstawowymi i najczęściej używanymi funkcjami dostępnymi w wersji online, mobilna wersja Pilkington Spectrum wyposażona została w wiele dodatkowych elementów i udogodnień, m. in. możliwość tworzenia bibliotek preferowanych konfiguracji i właściwości użytkowych, które mogą być grupowane i przygotowywane do bezpośredniego wydruku lub wysyłki pocztą elektroniczną.


Stworzenie wersji mobilnej naszego flagowego programu – Pilkington Spectrum, usprawniającego pracę projektantów, architektów i inżynierów, było odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Korzystanie z aplikacji jest wygodne i pozawala na oszczędność czasu. Spectrum wyróżnia przede wszystkim intuicyjność, szybkość oraz precyzja obliczeń – mówi Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia. Wspieranie klientów na każdym etapie współpracy jest wpisane w politykę NSG Group, a narzędzie, które oddajemy w ich ręce pomoże te działania jeszcze bardziej usprawnić – dodaje.

 

20180303Mariusz Kolodziej dyrektor sprzedazy szkla architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia


Aplikację mobilną Pilkington Spectrum na urządzenia typu iPad i iPhone można pobrać ze sklepu Apple iTunes pod adresem: https://goo.gl/px2hVi.
Z kolei wersja przystosowana do pracy w środowisku Android dostępna jest w sklepie Google Play pod linkiem: https://goo.gl/Dc777i

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik