Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

 

baner klej do luster 7 7 2021

Marka Yale celebruje swoje 175 urodziny
Data dodania: 20.04.18

Jest rok 1843 - Christopher Latham Sholes patentuje swój najnowszy wynalazek - maszynę do pisania. Do księgarni trafia właśnie „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, a na Etnie dochodzi do erupcji. To także czas, kiedy w małym, nowojorskim sklepie powstaje firma Yale.


2018 rok to szczególny czas dla marki Yale, która z okazji jubileuszu 175-lecia istnienia prowadzić będzie szereg działań, mających na celu uczczenie tak wielkiego osiągnięcia. W planach są atrakcyjne promocje dla klientów oraz produkty przygotowane specjalnie z okazji urodzin marki Yale.

 

20180404Yale

 


Spojrzenie w przeszłość
Początki marki Yale nierozerwalnie wiążą się z Ameryką Północną. Rodzina Yale postanowiła wyemigrować do Nowego Świata z północy Walii. Kilka pokoleń później, około 1840 r., Linus Yale Senior zaczął się projektowaniem i produkcją, innowacyjnych na tamte czasy, wysokowydajnych zamków. Szybko wyspecjalizował się w swoim nowym fachu i stał się dostawcą zabezpieczeń bankowych.

 

20180404Yale oryginalny showroom marki


Pionierstwo rozwiązań
Syn Linusa Yale Seniora dołączył do ojca w 1850 roku i szybko stał się ekspertem w dziedzinie mechaniki i zabezpieczeń, a także udoskonalił kilka technologii stworzonych przez ojca. W 1862 roku Linus Yale Junior wprowadził w bankach systemowe rozwiązania zabezpieczające oparte na zamkach szyfrowych. Wprowadzone przez niego rozwiązania stały się standardem w zabezpieczeniach bankowych w USA i są nimi do dziś. W latach 1861 i 1865 Linus Yale Junior opatentował także swój największy wynalazek, który na zawsze miał odmienić przemysł zabezpieczeń – zamek bębenkowy.

 

20180404Yale 3


Światowa ekspansja
W 1868 roku Yale Jr. wraz ze współpracownikiem - Henrym Towne - założyli firmę Yale & Towne, w której zatrudniali 35 osób. Dzięki patentom Yale i ciągłym udoskonalaniu rozwiązań, firma dynamicznie się rozwijała, a marka Yale zyskiwała doskonałą reputację. Na początku XX wieku firma działała już globalnie i zatrudniała ponad 12 000 osób. Przez całe stulecie marka intensywnie się rozwijała co sprawiło, że zamek Yale stał się znany na całym świecie. Od sierpnia 2000 roku Yale stanowi część ASSA ABLOY Group - światowego lidera w dziedzinie zabezpieczeń.

 

20180404Yale pierwsza fabryka w USA


Perspektywa jutra
Yale stawia sobie ambitny cel jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom oraz ochrona ich cennego mienia. Popularność wśród Polaków produkty marki zawdzięczają połączeniu innowacyjności i podążaniu za wciąż rosnącymi potrzebami użytkowników oraz najwyższej jakości ugruntowanej wieloletnią tradycją. Produkty Yale dostępne są w całej Polsce, zarówno w specjalistycznych punktach handlowo-usługowych z dziedziny zabezpieczeń, jak i w sieci marketów budowlanych czy sklepach internetowych.

 

20180404Yale Celebrating 175 years

 

- W najnowszej wizji marki kluczową rolę pełni platforma Yale Smart Living. Jest to szereg połączonych ze sobą, inteligentnych urządzeń zabezpieczających, takich jak alarmy, cyfrowe zamki drzwiowe i kamery, które umożliwiają ochronę domu i najbliższych osób z niemal każdego miejsca na świecie dzięki intuicyjnym, przyjaznym dla użytkownika aplikacjom. Bogata oferta produktów i konfiguracji pozwala zaspokoić różne potrzeby zabezpieczenia mienia – od małego mieszkania po dom jednorodzinny lub małe biuro a obsługa systemu nie generuje dodatkowych kosztów – mówi Piotr Palewicz, Business Unit Manager marki Yale.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik