Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Integralna część elewacji – roleta do zabudowy Invisio w ofercie Awilux
Data dodania: 23.04.18

Współczesne rozwiązania dla domu wyróżnia wielozadaniowość. W przypadku osłony naszych okien to bezpieczeństwo najbliższych jest priorytetem, ale dobrze, jeśli obok ochrony przed nieproszonymi gośćmi możemy liczyć na zapewnienie przyjemnego cienia latem i ciepła w pomieszczeniach zimą. W ofercie Awilux dostępna jest nowoczesna roleta do zabudowy Invisio, która oprócz zabezpieczenia nas przed warunkami atmosferycznymi, współgra z wyglądem elewacji.

 

 

Montaż rolet zewnętrznych do zabudowy Invisio zdecydowanie najlepiej zaplanować na etapie wznoszenia ścian budynku, cofając lekko nadproże okienne w celu docieplenia strefy między roletą a nadprożem. Taką osłonę możemy zainstalować również w budynkach, które służą nam już od lat. Nieinwazyjne, idealnie wkomponowane w elewację tworzą jej integralną część i pozwalają na skuteczne zabezpieczenie okien bez konieczności ingerowania w wygląd fasady.

 

 

20180409 Awilux invisio1

roleta do zabudowy Invisio fot: Awilux

 

 

System Invisio jest obecnie najcieplejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Puszka rolety wystawiona jest na zewnątrz, w warstwę ocieplenia budynku, co uniemożliwia wystąpienie mostka termicznego na styku okna. Nowoczesna konstrukcja pozwala na zachowanie prywatności domowników, utrzymując ich maksymalne poczucie komfortu.

 

 

Jakość z myślą o domownikach

Rolety są szczególnie popularne w ciepłych, nadmorskich kurortach. Wyjeżdżając na wakacje do Grecji czy Włoch, możemy zauważyć, że nawet w starych, zabytkowych budynkach nie brakuje tego typu osłon. Od lat doceniane są ze względu na właściwości izolacyjne – chronią przed upałami w pomieszczeniach i przed uciekaniem ciepła z wnętrza domu. Dzięki temu nie tylko czujemy się komfortowo przez cały rok, ale przede wszystkim zaoszczędzimy pieniądze, unikając wysokich opłat za ogrzewanie i klimatyzację.

 

Nasz klimat wyróżnia zmienna pogoda. Częste opady, silne wiatry i coraz gorętsze lata, które są równoznaczne z intensywnym promieniowaniem ultrafioletowym. To wszystko negatywnie wpływa na stolarkę okienną. Nowoczesna konstrukcja rolet Invisio z oferty Awilux pozwala na wydłużenie trwałości skrzydeł okiennych, chroniąc je przed słońcem, temperaturą i mocnym nagrzewaniem.

 

 

Kontrola nad światłem

Ciało ludzkie reaguje na sygnały światła, aby wiedzieć, kiedy iść spać i obudzić się, dlatego nasza sypialnia podczas snu powinna być całkowicie zaciemniona. Pewnie każdemu z nas zdarza się zdrzemnąć w dzień w salonie albo zirytować z powodu promieni słonecznych odbijających się na ekranie komputera czy telewizora.

 

Rolety Invisio z oferty Awilux pozwalają na nieskończone możliwości kontrolowania dopływu światła z zewnątrz i decydowania o tym, co powinno być widoczne z ulicy. Niezależnie od tego, czy dbamy o jakość naszego snu w nocy czy martwimy się o wypoczynek małego dziecka, powinniśmy zdecydować się na wygodne rozwiązanie, które będzie idealnym udogodnieniem dla każdego domownika.

 

Regulacja dostępu światła jest ważna nie tylko w przypadku mieszkańców, ale również wyposażenia naszego domu. Słońce niejednokrotnie przyczynia się przecież do konieczności wykonania remontu czy zakupu nowych mebli – przez intensywne przedostawanie się promieni z zewnątrz blakną farby na ścianach i płowieją obicia kanap oraz krzeseł. Rolety zewnętrze Invisio wpływają nie tylko na komfort kontrolowania światła, ale również przyczyniają się do izolowania hałasu z zewnątrz, dzięki właściwościom akustycznym.

 

 

Wygoda, dzięki technologii

Często decydujemy się na osłony, nie biorąc pod uwagę sposobu ich obsługi. W przypadków domów lub mieszkań z dużą ilością okien może okazać się, że sterowanie roletami stanie się uciążliwe. Rolety Invisio z oferty Awilux pozwalają na indywidualne dostosowanie obsługi osłony do potrzeb domowników.

 

Możemy zdecydować się na sterowanie ręczne lub dla lepszej wygody – wybrać napęd elektryczny połączony z systemem sterującym. Napędy elektryczne i sterowniki zwiększają komfort użytkowania nie tylko budynkach z dużą ilością rolet, ale także w wypadku rolet usytuowanych w trudno dostępnych miejscach. Z myślą o nowoczesnych systemach dużym udogodnieniem dla mieszkańców może być także skonfigurowanie rolety z urządzeniami mobilnymi – laptopem lub telefonem komórkowym.

 

 

Pakiet indywidualnych udogodnień

W ofercie Awilux dostępne są rolety Invisio, które wykonane z najwyższej jakości materiałów, tworzą stabilną konstrukcję. Możemy zdecydować się na system skośny lub asymetryczny w zależności od typu budynku, sposobu zamykania czy oczekiwanych parametrów. Dzięki szerokiej palecie kolorów każdy dom mieszkalny można zaprojektować zgodnie z architektonicznymi lub osobistymi wyobrażeniami. Roleta porusza się w specjalnych prowadnicach, a mechanizm do jej podnoszenia i opuszczania umieszczony jest w metalowej skrzynce.

 

Niezwykle ważna w przypadku takiego rozwiązania jest możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Przykładowo w systemie podtynkowym firma Awilux oferuje wersję z moskitierą, która w ciepłe dni pozwala na skuteczną ochronę przed owadami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

 

Prosta konstrukcja rolety Invisio jest przyjazna w montażu, a zmienne grubości i wysokości skrzynek dają nam możliwość decydowania o wyglądzie i funkcjach osłony okiennej. Warto również zdecydować się na system blokujący podnoszenie – przed wyjazdem możemy zablokować roletę tak, by pod naszą nieobecność utrudnić nieproszonym gościom dostanie się do naszego domu.


To rozwiązanie pozwala poprawić właściwości izolacji cieplnej i akustycznej okien. Zoptymalizowane pod względem fizyki budowlanej systemy skrzynkowe zapewniają nie tylko dużą oszczędność energii, ale poprawiają również ochronę przed hałasem i nieproszonymi gośćmi. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli cieszyć się pełnym komfortem, bezpieczeństwem i wypoczynkiem we własnym domu.

 

Przykładowe wyceny:

Producent: Awilux Polska
Roleta do zabudowy Invisio

Roleta w kolorze białym, wymiary: 1000 *1450mm, cena netto: od 597 pln

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik